16 травня 2014 року м. Київ В/800/2197/14
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Головуючого: Маслія В.І.,
Суддів: Розваляєвої Т.С.,
Черпіцької Л.Т.,
Васильченко Н.В.,
Калашнікової О.В.
розглянувши заяву Управління пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного Суду України від 17 січня 2014 року за поданням головного державного виконавця відділу Примусового виконання управління УДВС Головного управління юстиції Куліченка Д.О. про зміну способу виконання судовго рішення у справі за позовом ОСОБА_5 до Управління пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва про перерахунок пенсії,
Управління пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва звернулося із заявою про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 17.01.2014 року у даній справі.
Згідно ст. 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України, який за правилами статей 239-2 та 240 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряє відповідність заяви вимогам цього Кодексу та вирішує питання про допуск справи до провадження.
Відповідно до ст. 235 Кодексу адміністративного судочинства України Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
Як встановлено ч.1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку.
Згідно ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 17 січня 2014 року, про перегляд якої ставиться питання, відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Управління пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва на ухвалу Заводського районного суду м. Миколаєва від 30 вересня 2013 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 12 грудня 2013 року.
Отже, справа в касаційному порядку не переглядалася, а суд касаційної інстанції відмовив у відкритті касаційного провадження, застосувавши при цьому норми процесуального права.
Неоднакове застосування норм процесуального права не може бути підставою для подання заяви про перегляд судових рішень, ухвала Вищого адміністративного суду України про відмову у відкритті касаційного провадження не може бути предметом перегляду Верховним Судом України з підстав, встановлених п.1 ч.1 ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України. За вказаними обставинами підстави для допуску справи до провадження відсутні.
Керуючись статтями 237-240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Відмовити в допуску до провадження заяви Управління пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного Суду України від 17 січня 2014 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: