Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к.
Іменем України
18.05.2009
Справа №2-26/650-2009
За позовом Приватного підприємства фірми «Авіс», м. Севастополь, вул. Миколи Музики, 58, кв. 41.
До відповідачів 1. Виконавчого комітету Сімеїзської селищної ради, м. Ялта, смт. Сімеїз, вул. Зоряна, 2.
2. ТОВ «Будмаркет», м. Ялта, вул. Південнобережне шосе, 45-А
Про визнання результатів процедури закупівлі недійсними та спонукання до виконання певних дій.
Суддя Медведчук О.Л.
представники:
Від позивача: Петренко Т.І., предст., дов. від 15.11.08р.
Від відповідачів: 1. Первенкова В.В., предст., дов. від 28.07.08р.; 2 не з'явився
Сутність спору:
Позивач - Приватне підприємство фірма «Авіс» звернувся до господарського суду АР Крим із позовною заявою в якій просив суд визнати результати процедури закупівлі недійсними та зобов'язати замовника розпочати нову процедуру закупівель з урахуванням направлених пропозицій учасників.
Вимоги обґрунтовано посиланням на те, що тендернім комітетом були порушені норми Тимчасового положення «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2008 р. N 274, а також норми відповідної тендерної документації, зокрема вказує на те, що у відповідності із п. 56 вказаного Тимчасового положення тендерні пропозиції позивача не були відхилені замовником, при розкритті тендерних пропозицій, пропозиція позивача була з найменшою ціною, а відтак позивач отримує більше балів аніж відповідач.
В ході розгляду справи судом було здійснено заміну відповідача - Тендерний комітет Виконавчого комітету Сімеїзської селищної ради на належного відповідача - Виконавчий комітет Сімеїзської селищної ради.
Позивачем двічі подавались заяви про зміну предмету позову, востаннє у заяві від 10.04.2009р. позивач просив суд визнати результати процедури закупівель, а саме рішення тендерного комітету Виконавчого комітету Сімеїзської селищної ради від 11.11.2008р. недійсним, а також розірвати договір підряду № 102/1 від 15.12.2008р. укладений між виконавчим комітетом Сімеїзської селищної ради та ТОВ «Будмаркет», як укладений в результаті процедури закупівель, що проведена з порушенням порядку її проведення та визнання судом останньої недійсною.
Відповідачем - Виконавчим комітетом Сімеїзської селищної ради позовні вимоги не визнавались з підстав наведених у відзиву на позов та письмових поясненнях.
Ухвалою від 16.04.2009р. суд залучив до участі у справі в якості другого відповідача ТОВ «Будмаркет», розгляд справи відкладався.
У судовому засіданні яке відбулося 18.05.2009р. позивачем вимоги підтримано повністю.
Відповідачами надано відзиви на позов з урахуванням змінених вимог, у яких просять в задоволення позову відмовити.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд
встановив:
Виконавчим комітетом Сімеїзської селищної ради у віснику державних закупівель за № 26 (324)/10.2008 надано оголошення про закупівлю робіт з реконструкції систем опалення, каналізації та водопостачання 5-ти поверхового будинку на 60 квартир по вул. Виткевича, 9, смт. Кацівелі.
Згідно протоколу оцінки тендерних пропозицій і визначення переможця від 11.11.2008р., переможцем по закупівлі робіт з реконструкції систем опалення, каналізації та водопостачання 5-ти поверхового будинку на 60 квартир по вул. Виткевича, 9, смт. Кацівелі виявлено ТОВ «Будмаркет», тендерним комітетом ухвалено рішення укласти договір на проведення робіт з реконструкції систем опалення, каналізації та водопостачання 5-ти поверхового будинку на 60 квартир по вул. Виткевича, 9, смт. Кацівелі з ТОВ «Будмаркет».
Суд дослідивши у сукупності надані докази, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню у зв'язку з наступним.
22.10.2008р. набрало чинності Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. N 921.
П. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. N 921 установлено, що процедури закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, розпочаті до дати набрання чинності цією постановою, завершуються відповідно до цієї постанови.
П. 59 вказаного Положення визначено, що замовник визначає переможця торгів з числа учасників, тендерні пропозиції яких не були відхилені, на підставі критеріїв і методики оцінки тендерних пропозицій, зазначених у тендерній документації.
Як вбачається з протоколу оцінки тендерних пропозицій і визначення переможця від 11.11.2008р. тендерна пропозиція Приватного підприємства «фірма «Авіс» відхилена та не допущена до процедури оцінки з тих підстав, що в кошторисі має місце відхилення від технічного завдання, а саме заниження розрахункових показників.
Таким чином оскільки пропозиція позивача була відхилена, тендерним комітетом визначався переможець серед тендерних пропозицій які були допущені до процедури оцінки, а відтак твердження позивача про те, що він отримує більшу кількість балів адже його пропозиція при розкритті тендерних пропозицій виявилась з меншою ціною, є безпідставними, оскільки його тендерна пропозиція взагалі не оцінювалась у зв'язку із відхиленням.
Будь яких інших підстав аніж та, що при розкритті тендерних пропозицій виявилось, що пропозиція позивача з меншою ціною, в обґрунтування вимог про визнання недійсним рішення тендерного комітету Виконавчого комітету Сімеїзської селищної ради від 11.11.2008р. позивачем не наводилось.
У зв'язку з наведеним суд не вбачає, що рішення тендерного комітету Виконавчого комітету Сімеїзської селищної ради від 11.11.2008р. прийняте із порушенням процедури закупівель, а відтак в задоволенні вимог про визнання недійсним вказаного рішення має бути відмовлено.
До того ж слід зазначити, що строк оскарження процедур визначений у п. 86 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. N 921, згідно якого скарга з приводу порушення замовником процедури закупівлі або прийнятих рішень, дій чи бездіяльності подається учасником, що бере в ній участь, замовнику або уповноваженому органу до укладення договору про закупівлю. Договір за результатами проведеного тендеру укладено 15.12.2008р., а позивач звернувся із позовом до суду про визнання результатів процедури закупівель недійсною лише 19.01.2009р., тобто із пропущенням строку оскарження процедури закупівель.
Щодо вимог про розірвання договору підряду № 102/1 від 15.12.2008р. укладений між виконавчим комітетом Сімеїзської селищної ради та ТОВ «Будмаркет», як укладеного в результаті процедури закупівель, що проведена з порушенням порядку її проведення та визнання судом останньої недійсною, слід зазначити, що позивачем не доведений факт порушення замовником процедури закупівель, процедура закупівель не визнана судом недійсною, а відтак в цій частині вимог також має бути відмовлено.
Крім того слід зазначити, що ст. 651 Цивільного кодексу України на яку посилається позивач, визначає підставу для розірвання договору у судовому порядку, лише у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом на вимогу однієї із сторін, оскільки позивач не є стороною за договором підряду від 15.12.2008р. за № 102/1, його вимога про розірвання вказаного договору із посиланням на положення ст. 651 Цивільного кодексу України є безпідставною.
Також слід зазначити, що суд не приймає до уваги посилання позивача в обґрунтування позовних вимог на Тимчасове положення «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2008 р. N 274, оскільки Постанова Кабінету Міністрів України від 28 березня 2008 р. N 274 втратила чинність на підставі Постанови Кабінету Міністрів України N 921 від 17.10.2008р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. В позові Приватного підприємства фірми «Авіс» відмовити повністю.
Рішення оформлене та підписане 20.05.2009р.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Медведчук О.Л.