79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
19.12.06 Справа № 5/2069-3/13А
м. Львів
Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого - судді Галушко Н.А.
Суддів Юрченко Я.О.
Процик Т.С.
розглянув апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Львові, м. Львів № 16035/10-0 від 25.09.2006 року (далі ДПІ у м. Львові)
на постанову Господарського суду Львівської області від 31.08.2006 року
у справі № 5/2069-3/13
за позовом: Львівського міського комунального підприємства «ХХХ», м. Львів (далі ЛМКП «ХХХ», м. Львів)
до відповідача: ДПІ у м. Львові
про визнання нечинними податкових повідомлень - рішень
за участю представників сторін:
від позивача -ХХХ - представник
від відповідача -ХХХ - головний державний податковий інспектор юридичного відділу
Права та обов'язки представникам сторін відповідно до ст.ст. 49, 51 КАС України роз'яснено.
Постановою Господарського суду Львівської області від 31.08.2006 року у справі № 5/2069-3/13А задоволено позовні вимоги ЛМКП «ХХХ», м. Львів: скасовано податкові повідомлення -рішення від 11.03.2006 року № 0000151531/0/4122, № 0000141531/0/4121, № 0000121531/0/4117, №0000111531/0/4118, № 0000101531/0/4119 та № 0000131531/0/4120, якими ЛМКП «ХХХ», м. Львів визначено штрафні санкції за порушення граничного строку сплати земельного податку.
Постанова господарського суду першої інстанції мотивована тим, що Законом України «Про державний бюджет України на 2003 рік»дія ст. 17 Закону України «Про плату за землю»була зупинена на 2003 рік, відповідно у період, що перевірявся не були встановлені строки проведення платежів; у відповідача відсутні правові підстави розповсюджувати дію Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»в частині застосування фінансових санкцій за порушення строків сплати земельного податку, оскільки строки сплати даного податку встановлюються спеціальним Законом.
ДПІ у м. Львові подано апеляційну скаргу № 16035/10-0 від 25.09.2006 року, у якій просить постанову суду скасувати та прийняти нову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити повністю, посилаючись на те, що господарським судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи та постанова прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права. Зокрема, скаржник зазначає, що судом першої інстанції при прийнятті постанови порушено норми Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про державний бюджет України на 2003 рік»та Закону України «Про плату за землю».
Розглянувши матеріали справи, апеляційної скарги, заслухавши пояснення та заперечення представників сторін, суд апеляційної інстанції встановив наступне:
ДПІ у м. Львові проведено перевірку ЛМКП «ХХХ»на предмет порушення термінів сплати узгоджених сум податкового зобов'язання із земельного податку, які виникли згідно поданих платником розрахунків № 137863408, №137863407; № 137863406; №137863409; № 137863410; № 137863411 від 28.01.2003 року. За результатами перевірки складено Акти № 20/15-3; № 21/15-3; № 22/15-3; № 25/15-3; № 24/15-3; № 23/15-3 від 07.03.2006 року про порушення термінів сплати узгоджених сум податкового зобов'язання.
На підставі даних актів перевірки податковим органом 11.03.2006 року прийнято податкові повідомлення - рішення: № 0000131531/0/4120, відповідно до якого за затримку на 819 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 79772,00 грн. ЛМКП «ХХХ»зобов'язане сплатити штраф у розмірі 50 % в сумі 39886,02 грн.; № 0000101531/0/4119, відповідно до якого за затримку на 763 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 79772,00 грн. ЛМКП «ХХХ»зобов'язане сплатити штраф у розмірі 50 % в сумі 39886,02 грн.; № 0000111531/0/4118, відповідно до якого за затримку на 786 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 79772,00 грн. ЛМКП «ХХХ»зобов'язане сплатити штраф у розмірі 50 % в сумі 39886,02 грн.; № 0000121531/0/4117, відповідно до якого за затримку на 791 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 79772,00 грн. ЛМКП «ХХХ»зобов'язане сплатити штраф у розмірі 50 % в сумі 39886,02 грн.; № 0000141531/0/4121, відповідно до якого за затримку на 816 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 79772,00 грн. ЛМКП «ХХХ»зобов'язане сплатити штраф у розмірі 50 % в сумі 39886,02 грн.; № 0000151531/0/4122, відповідно до якого за затримку на 824 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 79772,00 грн. ЛМКП «ХХХ»зобов'язане сплатити штраф у розмірі 50 % в сумі 39886,02 грн..
Як встановлено судом першої інстанції, спірні податкові повідомлення -рішення прийняті відповідачем на підставі актів перевірки від 07.03.2006 року з питань дотримання позивачем термінів сплати узгоджених сум податного зобов'язання з земельного податку, в яких зафіксоване порушення позивачем ст. 17 Закону України «Про плату за землю» та порушення п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Приймаючи постанову у даній справі, господарський суд першої інстанції обґрунтовано виходив з того, що статтею 17 Закону України «Про плату за землю»визначено порядок та строки сплати земельного податку, однак, низкою відповідних законів України дія цієї норми була зупинена на 2003 рік (крім громадян та виробників сільськогосподарської і рибної продукції), тому у період, що перевірявся, не були встановлені строки проведення платежів.
Судом першої інстанції зроблено вірний висновок, що не заслуговують на увагу твердження відповідача про те, що порядок сплати земельного податку за спірний період був встановлений ст. 55 Закону України «Про державний бюджет України на 2003 рік», оскільки ч. 2 ст. 4 Закону України «Про плату за землю»було визначено, що ставки земельного податку, порядок обчислення і сплати земельного податку не можуть встановлюватись або змінюватись іншими законодавчими актами, крім цього Закону. Зміни і доповнення до цього Закону вносяться не пізніше ніж за три місяці до початку нового бюджетного року і набирають чинності з початку нового бюджетного року.
Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що однією з умов застосування фінансових санкцій відповідно до пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»є порушення платником податків граничних строків проведення платежів, встановлених цим Законом. Однак, оскільки у спірному періоді було зупинено дію ст. 17 Закону України «Про плату за землю», не було встановлені строки проведення платежів, отже відсутні підстави для застосування фінансових санкцій за порушення таких строків.
Згідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Скаржником не подано судовій колегії доказів, які б стали підставою для скасування судового рішення.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, апеляційний господарський суд прийшов до висновку про те, що постанова Господарського суду Львівської області прийнята з дотримання норм чинного законодавства та у відповідності до обставин справи, а тому підстав для її зміни чи скасування колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст.ст. 69, 71, 86, 198, 199, 200, 205, 206 КАС України, -
Львівський апеляційний господарський суд У Х В А Л И В:
1. Залишити без змін постанову Господарського суду Львівської області від 31.08.2006 року у справі даній справі, а апеляційну скаргу без задоволення.
2. Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку, згідно із ст. 212 КАС України.
Головуючий-суддя Галушко Н.А.
Суддя Процик Т.С.
Суддя Юрченко Я.О.