Ухвала від 30.04.2014 по справі 9101/105979/2012

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2014 рокусправа № 2а-3143/2011

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Туркіної Л.П.

суддів: Семененка Я.В. Проценко О.А.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Енергодар Запорізької області

на постанову Енергодарського міського суду Запорізької області від 15.09.2011 р.

у справі № 2а-3143/2011

за позовом ОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в м. Енергодар Запорізької області

про перерахунок пенсії постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС,-

ВСТАНОВИВ:

09.08.02.2011 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив зобов'язати відповідача здійснити позивачу, згідно встановленої у відповідний час категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи перерахунок та виплату пенсій в розмірах, встановлених Законом у відповідності до вимог ст. ст. 49, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 22.05.2008 року.

Постановою Енергодарського міського суду Запорізької області від 15.09.2011 р., прийнятої у відкритому судовому засіданні, адміністративний позов задоволено частково.

Визнано неправомірними дії відповідача. Зобов'язано відповідача провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком починаючи з 09.02.2011 року по 22.07.2011 року за мінусом отриманих сум та забезпечити її виплату. У задоволенні інших позовних вимог відмовлено.

Відповідач, не погодившись з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду першої інстанції скасувати.

Дана адміністративна справа розглянута судом апеляційної інстанції відповідно до ст. 197 КАС України, в порядку письмового провадження.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, позивач віднесений до другої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Статтею 49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

На момент здійснення відповідачем відповідних виплат позивачу розміри державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, встановлені вказаним Законом в редакції, відновленій згідно Рішення Конституційного Суду України №10рп/2008 від 22.05.2008р.

Відповідно до вимог ч.2 ст.152 Конституції України, закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Суд першої інстанції, виходячи із загальних засад пріоритетності законів над іншими підзаконними нормативними актами, дійшов правильного висновку, що при розрахунку додаткової пенсії, передбаченої ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", застосуванню підлягає розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений Законами України "Про Державний бюджет України" на відповідні роки, виходячи з якого визначається мінімальний розмір пенсії за віком, а не приписи постанов Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.08р. та № 654 від 16.07.08р.

Вихідним критерієм розрахунку державної та додаткової пенсій виступає мінімальна пенсія за віком, розмір якої згідно зі статтею 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлюється в розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.

Враховуючи, що держава взяла на себе обов'язок щодо виплати позивачу державної пенсії та додаткової пенсії відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та поклала виконання цього обов'язку на центральний орган виконавчої влади - Пенсійний фонд України, який діє через свої місцеві органи, що входять в систему його органів, але вони не вчинили жодної дії для нарахування цих коштів та їх виплати, колегія суддів вважає, що вони не виконали своїх повноважень без поважних причини.

З 01.01.2011 року по 23.07.2011 року включно будь-яких обмежень дії ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не встановлювалося. З 19.06.2011 року набрав чинності Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2011 рік", яким визначення порядку та розміру виплат зазначеної категорії громадян делеговано Кабінету Міністрів України. 23.07.2011 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 р. № 745, згідно якої встановлено обмеження дії ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає висновок суду першої інстанції є обґрунтованим, що з урахуванням вимог ст. 99 КАС України в період з 09.02.2011 року по 22.07.2011 року дії відповідача щодо виплати позивачу додаткової пенсії у розмірі меншому, ніж встановлено статтею 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" є неправомірними.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції прийнято законне та обґрутоване рішення, підстав для його скасування доводи апеляційної скарги не містять.

Керуючись п. 1. ч. 1. ст. ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, суд апеляційної інстанції, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Енергодар Запорізької області на постанову Енергодарського міського суду Запорізької області від 15.09.2011 р. - залишити без задоволення.

Постанову Енергодарського міського суду Запорізької області від 15.09.2011 р.- залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі відповідно до ч. 5 ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції відповідно до ч. 2 ст. 212 КАС України.

Головуючий: Л.П. Туркіна

Суддя: Я.В. Семененко

Суддя: О.А. Проценко