про залишення позовної заяви без руху
13 травня 2014 рокуЛуганськ№ 812/3275/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Лагутін А.А., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до держаної податкової інспекції у м. Ровеньках Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання незаконними дій, скасування податкового повідомлення-рішення № 0001251702 від 23.04.2014 року, стягнення бюджетного відшкодування в сумі 18838,00 грн.,
12 травня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищезазначений адміністративний позов.
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України та на даний час підстав для відкриття провадження не вбачається з огляду на таке.
Відповідно до ч.1 ст. 89 КАС України, особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, скаргою за винятковими обставинами, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.
01 листопада 2011 року набув чинності Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року N 3674-VI (далі - Закон № 3674), зі змінами внесеними згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 19 вересня 2013 року № 590-VII, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 вказаного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у розмірах визначених в ч. 2 ст. 4 Закону № 3674.
Так згідно, згідно абзацу третього підпункту 1 пункту 3 ч. 3 ст. 4 Закону № 3674, за подання до адміністративного суду адміністративного позову:
майнового характеру - ставка судового збору складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати;
не майнового характеру - ставка судового збору складає 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Державне мито за подачу адміністративного позову до окружного адміністративного суду сплачується до державного бюджету.
Предметом даного позову є визнання незаконними дій відповідача по складанню акту перевірки, визнання протиправним наказу, скасування податкового повідомлення-рішення № 0001251702 від 23.04.2014 року, стягнення бюджетного відшкодування в сумі 18838,00 грн.
Суд вважає, що позовні вимоги про скасування податкового повідомлення-рішення та стягнення сум бюджетного відшкодування є майновими, оскільки вирішення судом вказаного спору стосується зобов'язань позивача, що виражені в грошовому еквіваленті, має очевидний економічний характер, адже за результатами розгляду справи може призвести до збільшення чи зменшення активів позивача.
Аналогічне викладено в інформаційному листі Вищого адміністративного суду України № 165/11/13-12 від 18.01.2012 року, згідно якого за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яка впливає на склад майна позивача, у тому числі безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою. Відповідно, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Згідно з ч.3 ст. 6 Закону № 3674, за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Судом встановлено, що позивачем при подачі позову не було додано документів на підтвердження сплати судового збору за подання позовної заяви, яка містить вимоги майнового та немайнового характеру. Вказана обставина підтверджується Актом про нестачу документів № 103 від 12.05.2014 року.
Крім того, відповідно до ч.4, 5 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Судом встановлено, що позовна заява та її копія для надіслання відповідачу по справі не містять дати підписання, що суд розцінює як недоліки позовної заяви.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 56, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Адміністративний позов ОСОБА_1 до держаної податкової інспекції у м. Ровеньках Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання незаконними дій, скасування податкового повідомлення-рішення № 0001251702 від 23.04.2014 року, стягнення бюджетного відшкодування в сумі 18838,00 грн., залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом десяти днів з моменту отримання ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового та немайнового характеру у належному розмірі за ставкою, передбаченою Законом України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року N 3674-VI за відповідними банківськими реквізитами; уточненої позовної заяви та її копії для надіслання відповідачу по справі із зазначенням дати підписання позову.
Суд також пропонує позивачу надати належним чином завірену копію паспорту ОСОБА_1.
У разі ненадання таких документів, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяА.А. Лагутін