Постанова від 07.04.2014 по справі 814/627/14

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв

07 квітня 2014 року Справа № 814/627/14

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лісовської Н. В. розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомПервомайської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів і зборів у Миколаївській області, вул. Дзержинського, 18, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55213

дофізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1

простягнення податкового боргу в сумі 901,09 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Первомайська ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївській області звернулася до суду з позовом до ФОП ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості в сумі 901,09 грн.

В судове засідання представники сторін не з'явились, про дату, час, та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином та своєчасно, від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутністю в порядку письмового провадження.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не надав.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, суд здійснює розгляд справи порядку письмового провадження.

Суд дослідив матеріали справи та становив:

Відповідач згідно довідки про взяття на облік платника податків від 24.10.2013 року № 1314271400074 перебуває на обліку в органах державної податкової служби з 08.10.2009 року за № 10742 і є платником податків.

Згідно п. п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

З 01.01.2010 року відповідач перебував на спрощеній системі оподаткування та був платником єдиного податку, що підтверджується заявою від 11.12.2009 року № 7129/9. В заяві відповідач підтвердив граничний термін сплати єдиного податку та суму єдиного податку, належної до щомісячної сплати.

Правове регулювання спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності здійснюється Указом Президента України від 03.07.1998р. №727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (нормативний акт, що діяв на момент виникнення правовідносин), статтею 2 якого встановлено, що ставка єдиного податку у фіксованих сумах для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 та більше 200 грн. на місяць. Крім того, цією статтею визначено, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності самостійно приймають рішення щодо обрання способу оподаткування доходів за єдиним податком шляхом придбання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Рішенням Первомайської районної ради Миколаївської області № 15 від 03.04.2008 року року "Про затвердження ставок єдиного податку" встановлено ставку єдиного податку для виду діяльності, який відповідач вказав в заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування, в розмірі 200,00 грн. щомісяця.

Відповідач не виконував своїх обов'язків щодо своєчасності сплати єдиного податку, в насідок чого утворилась заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 901,09 грн.

Відповідно до п. 95.2 ст. 95 ПК України позивачем було сформовано та надіслано на адресу відповідача податкову вимогу від 19.09.2013 року № 67-11 на суму податкового боргу - 901,09 грн.

Пунктом 57.3 ст. 57 ПК України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України передбачено, що сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання являється податковим боргом.

Згідно ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 20.1.34. ст. 20 ПК України передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

За таких обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно із вимогами ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 94, 128, 158, 160-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Первомайської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів і зборів у Миколаївській області - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, іден. номер НОМЕР_1) на користь державного бюджету податкову заборгованість у сумі 901,09 грн. (дев'ятсот одна гривня дев'ять копійок).

Постанова суду першої інстанції набирає чинності з моменту закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного Адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Суддя Н. В. Лісовська

Попередній документ
38599021
Наступний документ
38599023
Інформація про рішення:
№ рішення: 38599022
№ справи: 814/627/14
Дата рішення: 07.04.2014
Дата публікації: 14.05.2014
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Миколаївський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Старі категорії (адм); Справи зі спорів фіз. чи юр. осіб із суб’єктами владних повноважень, у тому числі їх органів на місцях, щодо оскарження їх правових актів індивідуальної дії, дій або бездіяльності (крім тих, що пов’язані з публічною службою), (усього), у тому числі:; Державної податкової адміністрації України та її органів (усього); погашення податкового боргу, у тому числі: