Ухвала від 07.05.2014 по справі 826/6086/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

місто Київ

07 травня 2014 року 09:00 №826/6086/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовомОСОБА_1

доКиївської міської виборчої комісії

проскасування постанови від 01.05.2014 №1584 та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

06 травня 2014 року о 22:30 год. (відповідно до відмітки канцелярії суду) ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом про:

скасування постанови Київської міської виборчої комісії від 01.05.2014 №1584 про відмову у реєстрації ОСОБА_1 кандидатом у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №10 на позачергових виборах Київського міського голови та депутатів Київської міської ради 25 травня 2014 року;

зобов'язання Київської міської виборчої комісії зареєструвати ОСОБА_1 кандидатом у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №10 на позачергових виборах Київського міського голови та депутатів Київської міської ради 25 травня 2014 року.

Відповідно до статей 17, 172, 177 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд зазначеного спору віднесено до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини одинадцятої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує адміністративні справи у дводенний строк після надходження позовної заяви.

Також, відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Разом з тим, до позовної заяви не додано будь-яких доказів на обґрунтування протиправності постанови Київської міської виборчої комісії від 01.05.2014 №1584. Зокрема, в позовній заяві позивач посилається на те, що до Київської міської виборчої комісії були подані всі документи, що передбачені Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», у тому числі - декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру. До позовної заяви на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, зазначених доказів не подано.

Також, позивачем, всупереч пункту 3 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, не вказано засоби зв'язку відповідача.

Враховуючи дводенний строк розгляду даної категорії справ, без засобів зв'язку відповідачів суд фактично позбавлений можливості повідомити їх про дату, час та місце судового розгляду.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене та скорочений строк розгляду даної справи, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху та встановити позивачеві строк до 12:00 07 травня 2014 року для усунення недоліків шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

При цьому, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу позивача щодо наслідків визначених пунктом 1 частиною третьою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Встановити позивачеві строк до 07 травня 2014 року до 12:00 год. для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання необхідних документів через канцелярію суду, яка знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Велика Васильківська, 81-А.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінова А.В.