Рішення від 03.04.2014 по справі 580/374/14-ц

Справа № 580/374/14-ц

Номер провадження 2/580/189/14

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2014 року Лебединський районний суд Сумської області

в складі: головуючої судді - Подопригори Л. І.,

за участю секретаря судового засідання Лєсної Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вищезазначеною позовною заявою до відповідача про стягнення заборгованості за кредитним договором, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідно до укладеного договору № б/н від 19.05.2009 року ОСОБА_1 був наданий кредит в розмірі 500 грн. 00 коп., у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку з умовою сплати відсотків за користування кредитом в розмірі 30 % на рік, що нараховується на суму залишку заборгованості.

При укладенні договору ОСОБА_1 погодився, що підписана заява разом з умовами надання банківських послуг, Правилами користування платіжною карткою складає договір. Відповідно до п. 9.12 Умов та правил надання банківських послуг договір діє протягом 12 місяців з моменту підписання і якщо жодна із сторін протягом цього строку не поінформує іншу про припинення дії договору він автоматично лонгується на такий же термін. Також п. 6.5 вказаних умов передбачає обов'язок позичальника здійснювати погашення заборгованості за кредитом, відсотками за його використання, за перевитрати платіжного ліміту, а також оплачувати комісії відповідно до умов договору. Крім того, згідно п. 6.6 Умов та правил надання банківських послуг, при порушенні позичальником строків платежів по кожному з грошових зобов'язань передбачених цим договором більш ніж на 120 днів, позичальник зобов'язаний сплатити банку штраф в розмірі 500 грн. + 5% від суми позову.

У зв'язку з порушеннями зобов'язань за кредитним договором відповідач станом на 31.01.2014 року має заборгованість 13644 грн. 15 коп., яка складається з наступного: 8200 грн. 00 коп. - заборгованість по кредиту; 3726 грн. 24 коп. - заборгованість по відсоткам за користування кредитом; 592 грн. 00 коп. - заборгованість по комісії за користування кредитом; 500 грн. - штраф (фіксована частина); 625 грн. 91 коп. - штраф (відсоткова складова).

Тому позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь ПАТ КБ "ПриватБанк" заборгованість за кредитним договором та витрати, пов'язані з розглядом справи в суді.

В судове засідання представник позивача не з'явився, хоча і був своєчасно та належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, але надіслав до суду заяву, в якій зазначає, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі і просить справу розглянути у його відсутності.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю та пояснив, що не погашав заборгованості по кредитному договору у зв'язку з перебуванням на лікуванні та відсутністю коштів.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги ПАТ КБ "Притват Банк" є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Між сторонами мають місце цивільні правовідносини, які регулюються ст. 526, 527, 1048, 1049, 1050, 1054 ЦК України.

В судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1, 19.05.2009 року уклав з Закритим акціонерним товариством комерційний банк «ПриватБанк», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство Комерційний банк "ПриватБанк", кредитний договір № б/н згідно з умовами якого відповідачеві були надані кошти в розмірі 500 грн. 00 коп., у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку з умовою сплати відсотків за користування кредитом в розмірі 30 % на рік, що нараховується на суму залишку заборгованості (а.с. 13-26). ОСОБА_1 зобов'язався здійснювати погашення заборгованості за кредитом, відсотками за його використання, за перевитрати платіжного ліміту, а також оплачувати комісії відповідно до умов договору.

З розрахунку заборгованості по кредитному договору № б/н укладеного між позивачем та відповідачем 19.05.2009 року (а.с. 6-12), наданого позивачем, вбачається, що заборгованість ОСОБА_2 станом на 30.11.2013 року становить 11877 грн. 37 коп., яка складається з наступного: 2995 грн. 83 коп. - заборгованість по кредиту; 6090 грн. 16 коп. - заборгованість по відсоткам за користування кредитом; 1749 грн. 60 коп. - заборгованість по комісії за користування кредитом; 500 грн. - штраф (фіксована частина); 541 грн. 78 коп. - штраф (відсоткова складова).

Відповідно до ст. 526 та ст. 1054 ЦК України за кредитним договором позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти, зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору, вимог цивільного кодексу та інших актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюється договором.

Згідно ст. 610 - 611 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання, або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Таким чином суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та визнані відповідачем, права позивача порушеними, тому підлягають задоволенню.

Також суд вважає необхідним на підставі ст. 88 ЦПК України стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати пов'язані з розглядом даної справи.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 15, 60, 88, 209, 213, 214, 215, 218, ЦПК України та ст. 526, 527, 610-611, 1048, 1049, 1050, 1054 ЦК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк", задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в АДРЕСА_1, код платника податків № НОМЕР_1 на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" р/р 29092829003111, МФО 305299, код за ЄДРПОУ 14360570, заборгованість по кредитному договору на загальну суму 13644 грн. 15 коп.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в АДРЕСА_1, код платника податків № НОМЕР_1 сплачений позивачем при зверненні до суду судовий збір на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" р/р 64993919400001, МФО 305299, код за ЄДРПОУ 14360570, у розмірі 243 грн. 60 коп.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Сумської області через Лебединський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які не були присутні під час проголошення рішення протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Суддя Подопригора Л. І.

Попередній документ
38579082
Наступний документ
38579084
Інформація про рішення:
№ рішення: 38579083
№ справи: 580/374/14-ц
Дата рішення: 03.04.2014
Дата публікації: 12.05.2014
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Лебединський районний суд Сумської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із договорів; Спори, що виникають із договорів позики, кредиту, банківського вкладу