Ухвала від 28.04.2014 по справі 803/765/14

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог

28 квітня 2014 року Справа № 803/765/14

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Андрусенко О. О.,

розглянувши в місті Луцьку у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до начальника Відділу державної виконавчої служби Нововолинського міського управління юстиції Калюжного Сергія Вікторовича, Відділу державної виконавчої служби Нововолинського міського управління юстиції про скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до начальника Відділу державної виконавчої служби Нововолинського міського управління юстиції Калюжного Сергія Вікторовича, Відділу державної виконавчої служби Нововолинського міського управління юстиції про скасування постанови від 04.11.2013 року ВП № 29082556 про стягнення з боржника виконавчого збору та постанови від 01.04.2014 року про результати перевірки виконавчого провадження.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачами оскаржувані постанови прийняті безпідставно та з порушенням вимог Закону України «Про виконавче провадження».

У заяві від 28.04.2014 року позивач просить справу розглянути за його відсутності.

У клопотанні від 28.04.2014 року відповідач-1 просить справу розглянути за його відсутності.

У клопотанні від 28.04.2014 року відповідач-2 просить справу розглянути за відсутності представника.

Відповідно до частини 6 статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Оскільки від сторін надійшли заяви про розгляд справи за відсутності їхніх представників, дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд даної справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов у частині позовних вимог про скасування постанови від 04.11.2013 року ВП № 29082556 про стягнення з боржника виконавчого збору слід залишити без розгляду з огляду на таке.

Відповідно до частини 1 статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з частиною 1 статті 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Частиною 2 статті 181 КАС України встановлено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем оскаржується постанова від 04.11.2013 року ВП № 29082556 про стягнення з боржника виконавчого збору. При цьому, як стверджує сам позивач у позовній заяві, про порушення прав свобод чи інтересів він дізнався 03.02.2014 року, однак, адміністративний позов подав до суду лише 17.04.2014 року, що підтверджується відбитком штемпеля вхідної кореспонденції № 5029/14, тобто з пропуском встановленого частиною 2 статті 181 десятиденного строку звернення до суду.

Позивачем у позовній заяві не заявлено клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними та не надано жодного доказу для підтвердження таких підстав.

Відповідно до статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи

Пунктом 9 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовна заява в частині позовних вимог про скасування постанови від 04.11.2013 року ВП № 29082556 про стягнення з боржника виконавчого збору підлягає залишенню без розгляду у зв'язку з пропущенням строку звернення до суду.

Керуючись пунктом 9 частини першої статті 155, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до начальника Відділу державної виконавчої служби Нововолинського міського управління юстиції Калюжного Сергія Вікторовича, Відділу державної виконавчої служби Нововолинського міського управління юстиції в частині скасування постанови від 04.11.2013 року ВП № 29082556 про стягнення з боржника виконавчого збору залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий-суддя О. О. Андрусенко