Постанова від 09.04.2014 по справі 681/336/14-а

Справа 681/336/14-а

2"а"/681/33/2014

ПОСТАНОВА

іменем України

09 квітня 2014 року в 12 год. Полонський районний суд Хмельницької області у складі головуючого судді Боб"яка Б.В., з участю секретаря Гром С.В., з участю позивача та його представника ОСОБА_1, представників відповідачів Молявчик О.В. та Рогожинської А.К., третьої особи ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м. Полонному адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, управління праці та соціального захисту населення Полонської районної державної адміністрації Хмельницької області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, третя особа - ОСОБА_4,

ВСТАНОВИВ :

20 лютого 2014 року ОСОБА_5 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області (далі - ГУПФ) з позовом, в якому зазначає, що отримує пенсію за вислугою років. З ОСОБА_4 перебував у шлюбі до 23 грудня 2008 року, який розірвано. В шлюбі в них ІНФОРМАЦІЯ_1 народилась дочка ОСОБА_6. Відповідно до чинного законодавства має право на надбавку до пенсії, але для цього необхідно надати ГУПФ довідку із управління праці та соціального захисту населення Полонської районної державної адміністрації (далі - УПСЗ) про те, чи отримує ОСОБА_4 соціальну допомогу на дочку ОСОБА_6. Звертався до ОСОБА_4 з проханням надати йому таку довідку, але відповіді не отримав. Начальник УПСЗ також відмовила надати йому таку довідку. Начальник ГУПФ також відмовила в задоволенні його клопотання витребувати довідку в УПСЗ. Просить визнати протиправною відмову ГУПФ витребувати довідку в УПСЗ, зобов'язати ГУПФ призначити надбавку на дочку ОСОБА_6, витребувати в третьої особи - УПСЗ - довідку про непризначення ОСОБА_4 допомоги.

21 березня 2014 року за клопотанням ОСОБА_5 УПСЗ залучено як відповідача і в позові просить зобов'язати УПСЗ видати йому довідку про те, чи отримує соціальну допомогу ОСОБА_4 на дочку ОСОБА_6.

Ухвалою від 09 квітня 2014 року за клопотанням ОСОБА_5 позов до ГУПФ залишено без розгляду.

В суді ОСОБА_5 позов до УПСЗ підтримує.

Представник УПСЗ Рогожинська А.К. заперечує проти позову і пояснила, що ОСОБА_5 звернувся до УПСЗ із заявою про видачу йому довідки, але не зазначив у заяві, на якій підставі він вимагає дані про отримання ОСОБА_4 соціальної допомоги. Враховуючи, що позивач і третя особа ОСОБА_4 є чужими одне одному особами, витребувана ним інформація є конфіденційною, тому без згоди ОСОБА_4 УПСЗ відмовило видати довідку.

Третя особа ОСОБА_4 проти позову заперечувала і пояснила, що ОСОБА_5 отримує достатнього розміру пенсію і намагається додаткові кошти стягнути з держави, з чим вона погодитись не може. Також пояснила, що вона в УПСЗ не зверталася із заявою про надання допомоги на дочку ОСОБА_6. Але якщо буде рішення суду зобов'язати УПСЗ надати довідку ОСОБА_5, то вона погодиться з позовом.

Розглянувши позов, суд вважає, що він підлягає до задоволення з таких міркувань.

Вивченням матеріалів справи встановлено, що позивач ОСОБА_5 звернувся до ГУПФ про призначення йому надбавки до пенсії на дочку ОСОБА_6, яка проживає з третьою особою ОСОБА_4 ГУПФ відмовилось витребувати в УПСЗ довідку про те, отримувала ОСОБА_4 соціальну допомогу на ОСОБА_6, УПСЗ відмовилась видати довідку без згоди ОСОБА_4

Відповідно до ст.ст.5, 21 Закону України „Про інформацію" кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захист інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Реалізація права на інформацію не повинна порушувати права свободи і інтереси інших громадян. Інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною чи юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень. Конфіденційна інформація може поширюватись за бажанням (згодою) відповідної особи.

Відповідно до ст. 2 Закону України №2297 від 01 червня 2010 року «Про захист персональних даних» (далі - Закон №2297) одержувачем персональних даних є фізична чи юридична особа, якій передаються персональні дані, в тому числі третя особа. Третя особа - будь яка особа, за винятком суб'єкта персональних даних, володільця чи розпорядника персональних даних та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, якій володільцем чи розпорядником персональних даних здійснюється передача персональних даних. Згідно ст.5 цього Закону об'єктом захисту є персональні дані. Персональні дані, крім знеособлених персональних даних, за режимом доступу є інформацією з обмеженим доступом.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.14 Закону №2297 поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу за згодою суб'єкта персональних даних. Поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних дозволяється у випадках, визначених законом і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

З огляду на встановлені обставини та правові положення суд вважає, що третя особа ОСОБА_4 є суб'єктом персональних даних у вигляді інформації про те, чи вона зверталася або не зверталася до УПСЗ за соціальною допомогою на неповнолітню дочку ОСОБА_6.

Позивач ОСОБА_5 є третьою особою, яка бажає отримати вказані персональні дані ОСОБА_4 для захисту своїх прав, свобод та інтересів у вигляді звернення ним до ГУПФ про призначення йому надбавки до пенсії. Його право на отримання персональних даних про те, чи зверталася або не зверталася за соціальною допомогою ОСОБА_4 до УПСЗ передбачено Законом України «Про звернення громадян» та Законом №2297.

Інформація про звертання ОСОБА_4 за соціальною допомогою на неповнолітню дитину не належить до публічної інформації, тому що така інформація не являється метою та предметом виконання УПСЗ своїх владних повноважень.

Дані про звертання ОСОБА_4 до УПСЗ за соціальною допомогою на неповнолітню дитину є конфіденційною інформацією з обмеженим доступом, а не публічною інформацією.

ОСОБА_5 не має іншої можливості захисти свої права, крім як отримання персональних даних ОСОБА_4 Отримання ним персональних даних ОСОБА_4 у вигляді інформації з УПСЗ не порушують прав, свобод чи інтересів ОСОБА_4 Право позивача ОСОБА_5 отримати ці персональні дані передбачено законом. Тому позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 8-11,160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити.

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Полонської районної державної адміністрації Хмельницької області видати ОСОБА_5 інформаційну довідку про отримання або неотримання ОСОБА_4 державної соціальної допомоги на їх дочку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Судові витрати по оплаті судового збору в сумі 73 грн.08 коп. стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_5.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не буде подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького адміністративного апеляційного суду шляхом подання до Полонського районного суду апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Б.В. Боб"як