Лугинський районний суд Житомирської області
Справа № 2а/0612/3180/11
Провадження по справі № 6-а/281/2074/14
04 квітня 2014 року смт. Лугини
Лугинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді - Бичківської К.Г.
за участю секретаря - Стужук Н.М.
розглянувши подання відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області про зміну способу і порядку виконання рішення суду, -
В провадженні суду перебувала адміністративна справа №2а/0612/3180/11 за позовом ОСОБА_1 до Лугинського держлісгоспу АПК, управління праці та соціального захисту населення Лугинської районої державної адміністрації Житомирської області про визнання дій відповідачів неправомірними і зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну грошову допомогу та доплату до заробітної плати, передбачені ст. ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Постановленим по справі судовим рішенням від 15 липня 2011 року зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації виплатити ОСОБА_1 щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства і доплати до заробітної плати, передбачених ст.ст.37,39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 06.12.2010 року по 31.05.2011 року, із застосуванням відповідної мінімальної заробітної плати згідно ст. 53 Закону України "Про державний бюджет на 2010 рік" і ст. 22 Закону України "Про державний бюджет на 2011 рік" з урахуванням фактично виплачених коштів, відповідно до розрахунку поданого Лугинським держлісгоспом АПК.
Виконавчий лист по справі перебуває на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління ДВС Головного управління юстиції в Житомирській області.
Державний виконавець звернувся до суду із поданням, в якому просить змінити спосіб і порядок виконання вищевказаного судового рішення, посилаючись на положення ст. 7 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".
Представник відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГУЮ в Житомирській області в судове засідання не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник УПСЗН Лугинської РДА в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причина неявки суду не відома.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надіславши до суду заяву про розгляд справи без його участі.
Суд, перевіривши матеріали справи, дійшов висновку, що подання задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, та сторона виконавчого провадження, із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Під зміною способу і порядку виконання рішення розуміється прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими. Тобто зі змісту вказаної норми випливає, що суд за наявності обґрунтованих підстав та належних доказів, може змінити спосіб та порядок виконання рішення суду, або ж відмовити по даному питанню, не змінюючи при цьому його змісту.
Суд зазначає, що приписи ст. 263 КАС України передбачають зміну чи встановлення порядку чи способу виконання рішення, яке було ухвалено судом у справі, а саме: резолютивної частини постанови, яка містить висновки суду по суті позовних вимог. Отже, суд, здійснюючи зміну порядку чи способу виконання рішення, не змінює змісту резолютивної частини та не змінює спосіб захисту порушеного права, обраний судом при вирішенні справи.
Таким чином, заява щодо зміни способу і порядку виконання постанови суду не підлягає задоволенню, оскільки в разі задоволення її вимог фактично буде змінено по суті зміст резолютивної частини постанови суду, що в свою чергу є порушенням норм процесуального права.
Крім того, за приписом ч. 2 ст. 263 КАС України, суд при розгляді питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення може змінити спосіб та порядок виконання рішення лише у виняткових випадках.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що викладені в поданні відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області про зміну способу і порядку виконання судового рішення обставини не обґрунтовують доцільність і необхідність зміни способу та порядку виконання рішення суду.
На підставі викладеного та керуючись ст. 263 КАС України, суд, -
Відмовити в задоволенні подання відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області про зміну способу і порядку виконання рішення суду по справі №2а/0612/3180/11 від 15.07.2011 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Лугинського держлісгоспу АПК, управління праці та соціального захисту населення Лугинської районої державної адміністрації Житомирської області про зобов'язання виплатити недоплачені кошти, передбачені ст.ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 06.12.2010 року по 31.05.2011 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Житомирського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Суддя