Постанова від 04.04.2014 по справі 585/860/14-п

Справа № 585/860/14-п

Номер провадження 3/585/327/14

П О С ТА Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2014 року м.Ромни

Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області Очиргораєва О.М., при секретарі - Рибіній Н.В., з участю прокурора - Ковтуна О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління по боротьбі з організованою злочинністю Управління МВС України в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.

Ромни, Сумської області, не одруженого, на даний час тимчасово не працюючого,

з 05.07.2012 року по 06.08.2013 року працюючого на посаді оперуповноваженого оперативного відділу

Роменської виправної колонії №56 УДПтС України в Сумській області, не судимого, освіта- вища,

зареєстрованого та мешканця АДРЕСА_1, ІПН-НОМЕР_1, до

відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення раніше не притягувався,-

за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:

4 березня 2014 року до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.

З вказаного матеріалу вбачається, що працюючи на посаді оперуповноваженого оперативного відділу Роменської виправної колонії №56 УДПтС України в Сумській області, ОСОБА_1 порушив вимоги фінансового контролю, під час звільнення з цієї посади 6 серпня 2013 року, що передбачено абзацом 1 та 2 ч. 1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», зі змінами, які прийняті згідно закону № 224-VІІ від 14.05.2013 року.

05.07.2012 наказом начальника УДПтС України в Сумській області № 84 о/с ОСОБА_1 було призначено на посаду оперуповноваженого оперативного відділу Роменської виправної колонії №56

Згідно п.8 ст. 14 Закону України «Про Державну кримінально - виконавчу службу України» - на осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Таким чином ОСОБА_1 згідно п. «д» ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.

Згідно з п. 2. ст. 2 вказаного Закону визначено, що дія цього закону та передбачені ним обмеження поширюються на всіх осіб, визначених суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення, у межах, установлених цим Законом.

Відповідно до п.6. ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - з метою забезпечення відкритості та прозорості діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, уповноваженими підрозділами проводяться: 1) перевірка фактів своєчасності подання декларацій.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

14 лютого 2014 співробітниками відділу боротьби з корупцією УБОЗ УМВС України в Сумській області проведено перевірку особових справ звільнених співробітників Роменської виправної колонії №56 УДПтС України в Сумській області, за результатами якої встановлено, що наказом начальника УДПтС України в Сумській області від 06.08.2013 №127 О/С «Про особовий склад» оперуповноваженого оперативного відділу Роменської виправної колонії №56 УДПтС України в Сумській області лейтенанта внутрішньої служби ОСОБА_1, 06 серпня 2013 року звільнено у запас Збройних Сил України на підставі його рапорту згідно з п. «ж» ст. 64 (за власним бажанням).

В подальшому під час вивчення особової справи ОСОБА_1 було встановлено, що декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період часу з 1 січня 2013 року по 6 серпня 2013 року відсутня.

Відповідно довідки № 5/1005 від 14.02.2014 та наданих у відповіді документів, УДПтС України в Сумській області, на момент звільнення, ОСОБА_1 декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру не подавав.

Частиною 1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено, що суб'єкти декларування, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону. Суб'єкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік зокрема через тимчасову непрацездатність, ………. подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня. Суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Суб'єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим законом.

ОСОБА_1 в період часу з 01.07.2013 року по 06.08.2013 року мав можливість при звільненні з посади оперуповноваженого ОВ Роменської виправної колонії №56 подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Обізнаність ОСОБА_1 у тому, що особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, державної кримінально-виконавчої служби, як суб'єкти декларування, які зобов'язані подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру підтверджується тим, що останній особисто під підпис попереджений про спеціальні обмеження, установлені Законами України «Про державну кримінально - виконавчу службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції» від 29.08.2011, прийняв Присягу співробітника Державної кримінально-виконавчої служби України, підписав пам'ятку-застереження працівника Державної кримінально-виконавчої служби України про спеціальні обмеження, передбачені законодавством України від 10.02.2013, ознайомлена із кодексом етики та службової поведінки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України 10.02.2013 року.

Таким чином, ОСОБА_1, 6 серпня 2013 року під час звільнення з посади оперуповноваженого оперативного відділу Роменської виправної колонії №56 УДПтС України в Сумській області, як суб'єкт декларування, відповідно до ч. 1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», із змінами, які прийняті згідно Закону №224-VIІ від 14.05.2013, ст.14 Закону України «Про державну кримінально - виконавчу службу», у день звільнення з державної служби, припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, зобов'язаний був подати за місцем служби декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період з 01.01.2013 рокупо 06.08.2013 року. Проте такої декларації, в день звільнення 06.08.2013 року і в подальшому станом на 14.02.2014 року за місцем колишньої служби не подав, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.172- 6 КУпАП.

В судове засідання для розгляду справи ОСОБА_1 з'явився, свою вину у вчиненні вказаного правопорушення не визнав, пояснивши, що він не визнає себе винним у скоєнні вказаного адміністративного правопорушення, так як він при звільненні не був повідомлений відповідальними особами про необхідність заповнення та подання декларації про майно та доходи.

Свідок ОСОБА_2 - начальник сектору по роботі з персоналом УДПтС в Сумській області, суду пояснив, що він особисто не знайомий з ОСОБА_1 і не повідомляв його про необхідність подання декларації при звільненні з роботи. Декларацій звільнених працівників подаються через кадровий підрозділ Роменської ВК-56.

Свідок ОСОБА_4 - заступник начальника Роменської ВК-56, суду пояснив, що він, як заступник начальника, є також начальником сектору по роботі з особовим складом, який здійснює контроль за поданням декларацій співробітниками колонії. Він особисто ОСОБА_1 не повідомляв про необхідність подачі декларації при звільненні, але в колонії зі співробітниками постійно проводяться заняття по вивченню Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції».

Свідок ОСОБА_5 - бухгалтер Роменської ВК-56, суду пояснила, що вона давала пояснення оперуповноваженому, не перевіривши, чи дійсно ОСОБА_1 перебував в 2013 року на лікарняному, у відрядженні чи у відпустці.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, свідків, дослідивши письмові докази у справі, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, при розгляді справи суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» - .суб'єкти декларування зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.

Суб'єкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня. Суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Суб'єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.

Отже, в даній статті є дві дати подання декларацій: до 1 квітня та до 31 грудня. А в протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП вказано, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення тим, що у день звільнення з державної служби, припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, зобов'язаний був подати за місцем служби декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період з 01.01.2013 року по 06.08.2013 року, але її не подав.

Таким чином, в діях ОСОБА_1, на думку суду, відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, так як вказані в протоколі дії - подання декларації ОСОБА_1 не зобов'язаний був подавати в день звільнення, а мав термін подачі до 1 квітня 2014 року, і ця вимога не ґрунтується на вищевказаному законі в редакції внесених змін 14.05.2013 року.

Проаналізувавши зібрані докази, суд вважає, що провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП слід закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. 247 п. 1 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження по адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційний суд Сумської області через Роменський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: підпис...

Копія вірна:

СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ О. М. Очиргораєва