Ухвала від 27.03.2014 по справі 823/717/14

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 березня 2014 року справа № 823/717/14

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Орленко В.І., перевіривши матеріали адміністративного позову, поданого ОСОБА_1, ОСОБА_2 до голови Черкаської обласної державної адміністрації про визнання дій незаконними, відшкодування шкоди,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулися ОСОБА_1, ОСОБА_2, в якому просять визнати незаконними дії відповідача, відшкодувати шкоду 40000 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що в порушення ст. 40 Конституції України відповідач не розглядає і не надає відповіді на численні звернення позивачів.

Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому повинна бути залишена без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 4 ч. 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається також зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Тобто адміністративний позов в обов'язковому порядку має містити зміст позову, який включає предмет і підстави позову, а саме матеріально-правові вимоги особи, яка звертається до адміністративного суду з позовом до відповідача та обставини справи і норми права, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Разом з тим, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в адміністративному позові не викладено фактичні обставини в обґрунтування позовних вимог, за яких на їх думку, було порушено їх права, свободи чи інтереси, з посиланням на конкретні рішення, дії чи бездіяльність відповідачів, а також норми права, які були порушені відповідачами у спірних правовідносинах.

Згідно п. 6 ч. 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, також, перелік документів та інших матеріалів, що додаються, як-то квитанція про сплату судового збору, письмові докази, копії позовної заяви і доданих до неї документів та матеріалів для відповідача тощо. При цьому на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів (ч. 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України). До позовної заяви додаються також її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень (ч. 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України).

Поданий ОСОБА_1, ОСОБА_2 адміністративний позов не містить переліку документів та інших матеріалів, що додаються до позову. Не додано позивачами до адміністративного позову і доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а також копії позовної заяви для ознайомлення відповідача зі змістом та підставами позову.

Відсутність в позовній заяві чітко викладених обставин з посиланням на конкретні рішення, дії чи бездіяльність відповідачів позбавляє суд можливості визначити також чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, та чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Окрім цього, частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

В порушення положень КАС України позивачами не додано до позовної заяви документ про сплату судового збору за подання адміністративного позову, дані про звільнення позивачів від сплати судового збору в матеріалах позовної заяви відсутні.

Суд звертає увагу позивачів на те, що статтею 4 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011р. в редакції, що набрала чинності 01.11.2011р., встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Пунктом 3.1 таблиці ставок судового збору визначено розмір сплати судового збору, а саме за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлено ставку судового збору - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; за подання адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» №719-VIІ від 16.01.2014р. встановлено розмір мінімальної заробітної плати на 2014 рік, а саме, у місячному розмірі з 1 січня - 1218 гривень.

Таким чином, у 2014 році за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору становить 73 грн. 08 коп.

Крім того, у позовній заяві позивачі просять забезпечити безоплатну правову допомогу та надати допомогу в оформленні адміністративного позову.

Правова допомога у адміністративних справах надається відповідно до частини третьої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: в оформленні позовної заяви на прохання позивача службовцем апарату адміністративного суду.

За змістом ч. 3 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України на прохання позивача службовцем апарату місцевого адміністративного суду може бути надана допомога в оформленні позовної заяви лише в частині роз'яснення вимог щодо відповідності позовної заяви положенням статей 105, 106 цього Кодексу, а не стосовно її змісту, обґрунтування чи виготовлення (друкування).

Судді за жодних обставин не надають допомоги в оформленні позовної заяви.

Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків

Враховуючи викладене, позивачам необхідно надати строк для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст. ст. 105, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву, подану ОСОБА_1, ОСОБА_2 до голови Черкаської обласної державної адміністрації про визнання дій незаконними, відшкодування шкоди, залишити без руху.

Позивачам надати строк до 13 травня 2014 року для усунення недоліків позовної заяви.

У разі невиконання вимог зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачам.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя В.І. Орленко