20 березня 2014 р. Справа № 632/714/14-п провадження № 3/632/168/14
суддя Первомайського міськрайонного суду Харківської області Клименко С.О., за участю прокурора Скуратовича Р.Ф., розглянувши у місті Первомайський, Харківської області справу, яка надійшла від Первомайської міжрайонної прокурори Харківської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Верхня Орілька, Первомайського району Харківської області, та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, пенсіонера, депутата Верхньоорільської сільської ради VI скликання, протягом останнього року до адміністративної відповідальності не притягувався, у скоєні правопорушення, передбаченого п.1, 2 ч.1 ст. 14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", ст. 172-7 КУпАП, -
ОСОБА_1 є депутатом Верхньоорільської сільської ради Первомайського району Харківської області, відповідно до рішення Верхньоорільської сільської ради № 1 від 10 листопада 2010 року I сесії VІ скликання.
ОСОБА_1 18.04.2013 року приймав участь в засіданні ХХХ сесії VI скликання Верхньоорільської сільської ради, яка проходила о 14 годині в адміністративній будівлі Верхньоорільської сільської ради за адресою: Первомайський район с.Верхня Орілька вул. Кірова. 96, де проголосував за прийняття рішення «Про надання дозволу ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в натурі (на місцевості) та складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку в АДРЕСА_2», яке стосується інтересів його брата, тобто вчинив дії, які містять ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого п.п.1,2 ч.1 ст. 14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" та ст.172-7 КУпАП за наступних обставин:
Відповідно до п. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Відповідно до ст. 2 Закони України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат сільської ради є депутатом місцевої ради.
Таким чином, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, визначеним п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» конфлікт інтересів - суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Близькі особи - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону.
Відповідно до п.п.1, 2 ч.1 ст. 14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані:
1) уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів;
2) невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Проведеною перевіркою було встановлено, що 05.04.2013 року ОСОБА_2 подав письмову заяву голові Верхньорільської сільської ради Вакалу С.Б. про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в натурі на місцевості та складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку площею 0,16 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_2.
Відповідно до абз.1 п.34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.а ч.1 ст. 12, п.12 ст. 116, п.12 «Перехідних положень» Земельного кодексу України, п. в ст.. 20, п. і ст.25 п. а ст. 19, ст.ст. 55, 56 Закону України «Про землеустрій» ХХХ сесія VI скликання Верхньоорільської сільської ради розглянувши заяву ОСОБА_2, рішенням від 18.04.2013 надала дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в натурі на місцевості та складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку площею 0,16 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_2 у Первомайському районі.
Разом з цим заявник, ОСОБА_2, є братом депутата Верхньоорільської сільської ради ОСОБА_1.
В роботі ХХХ сесія VI скликання Верхньоорільської сільської ради 18.04.2013 брали участь 9 депутатів вказаного органу місцевого самоврядування, в тому числі і ОСОБА_1.
Під час розгляду питання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою ОСОБА_2 голосували всі присутні депутати, у тому числі і ОСОБА_1.
Під час сесійного розгляду питання про надання ОСОБА_2 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в натурі на місцевості та складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку площею 0,16 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_2, 18.04.2013 в діяльності депутата Верхньоорільської сільської ради ОСОБА_1 виник конфлікт інтересів, а саме: суперечність між особистими інтересами його близької особи та його службовими повноваженнями.
Згідно пояснень голови Верхньорільської сільської ради Вакал С.Б. до вказаного органу місцевого самоврядування повідомлень від ОСОБА_1 про конфлікт інтересів під час виконання своїх депутатських повноважень не надходило.
Таким чином, своїми умисними діями, ОСОБА_1, будучи депутатом Верхньоорільської сільської ради, тобто депутатом місцевої ради, не вжив заходів щодо повідомлення про наявність конфлікту інтересів, передбачених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» та не повідомив у письмовій формі безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, тобто вчинив дії, які містять ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого п.1, 2 ч.1 ст. 14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" та ст.172-7 КУпАП
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у корупційних діяннях визнав і підтвердив вищевказані обставини. Наведене підтверджується також письмовими доказами у справі. Тому є всі підстави для визнання останнього винним у вчиненні правопорушення, передбаченого пунктом 1,2 ч.1 ст. 14 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції", ст. 172-7 КУпАП.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, позитивні дані про особу.
У відповідності до ст. 40-1 КУпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого пунктом 1,2 ч.1 ст.14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" і призначити у відповідності з ст.172-7 КУпАП йому покарання - штраф у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 36 грн. 54 копійка на користь Держави України: отримувач - Первомайське управління Державної казначейської служби України Харківської області, р/р №31215206700019, КОД 37327442, Банк: ГУДКСУ в Харківській області, МФО 851011.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до апеляційного суду Харківської області через Первомайський міськрайонний суд.
Суддя: С. О. Клименко