Ухвала від 21.03.2014 по справі 805/3440/14

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

21 березня 2014 року Справа № 805/3440/14

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Скріпнік А.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до державного реєстратора реєстраційної служби Красноармійського міськрайонного управління юстиції Донецької області Токмач Галини Миколаївни про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

18.03.2014 року ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до суду із вищевказаним позовом.

Проте, позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно зі статтею 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Згідно ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Отже, суд звертає увагу позивача на те, що зміст адміністративного позову - це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача.

Частини третя і четверта статті 105 КАС України визначають формулювання позовних вимог, що можуть становити зміст адміністративного позову. За суттю, це бажаний для позивача спосіб захисту адміністративним судом прав, свобод чи інтересів, які він вважає порушеними.

Як вбачається з прохальної частини адміністративного позову, заявник просить суд скасувати рішення від 27.05.2013 року «Про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень» та зобов'язати державного реєстратора реєстраційної служби Красноармійського міськрайонного управління юстиції Донецької області Ященко Галину Миколаївну провести реєстрацію речових прав та їх обтяжень за його заявою.

Проте, як вбачається з матеріалів позовної заяви, відповідачем визначено - державного реєстратора реєстраційної служби Красноармійського міськрайонного управління юстиції Донецької області Токмач Галину Миколаївну, а предметом оскарження є рішення «Про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень» від 27.02.2014 року.

Згідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись статтями 106, частинами 1, 2, 5 статті 108, статтями 160, 165, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до державного реєстратора реєстраційної служби Красноармійського міськрайонного управління юстиції Донецької області Токмач Галини Миколаївни про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху і встановити строк до 11 квітня 2014 року для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви.

Роз'яснити позивачеві, що при невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення з позовом до суду у випадках, передбачених законом.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Скріпнік А.І.