Ухвала від 29.05.2009 по справі 2а-3205/09/0870

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в

УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

29 травня 2009 року

Справа № 2а-

3205/09/0870

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Каракуша С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову

за позовною заявою:

ОСОБА_1ОСОБА_1

до:

Відділу державної виконавчої служби Енергодарського міського управління юстиції в особі начальника ДВСОСОБА_2.

про:

Управління Державного казначейства у м. Енергодарі Головного Управління Державного казначейства України визнання незаконними та протиправними дій начальника ДВС, встановлення фактів його кримінальних злочинів, зобов'язання виконання судового рішення та стягнення моральної шкоди

та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1. подано позов до Відділу державної виконавчої служби Енергодарського міського управління юстиції в особі начальника ДВСОСОБА_2., Управління Державного казначейства у м. Енергодарі Головного Управління Державного казначейства України про визнання незаконними та протиправними дій начальника ДВС у м. Енергодарі Запорізької областіОСОБА_2., встановлення фактів його кримінальних злочинів, зобов'язання виконання судового рішення суду у цивільній справі та стягнення завданої моральної шкоди, обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що не виконується рішення суду по цивільній справі про поновлення його на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.

Згідно зі ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Відповідно до ст. 17 ч. 1 п. 1 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно зі ст. 2 ч. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Ст.383 ЦПК України встановлено, що учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутись до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, діями або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Як вбачається із поданої позовної заяви, позивач, як учасник виконавчого провадження, оскаржує дії посадової особи державної виконавчої служби при виконання судового рішення, ухваленого в порядку цивільного судочинства, виключний порядок оскарження яких встановлений ст. 383 ЦПК України, тобто встановлений інший порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб державної виконавчої служби, ніж нормами КАС України, у зв'язку з чим суддя приходить до висновку, що справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з приписами ст.109 ч. 1 п. 1 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

За таких обставин, суддя приходить до висновку, що справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, у зв'язку з чим у відкритті провадження необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 107, 109, 160, 165 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1ОСОБА_1до Відділу державної виконавчої служби Енергодарського міського управління юстиції в особі начальника ДВСОСОБА_2., Управління Державного казначейства у м. Енергодарі Головного Управління Державного казначейства України про визнання незаконними та протиправними дій начальника ДВС, встановлення фактів його кримінальних злочинів, зобов'язання виконання судового рішення та стягнення моральної шкоди.

Позовну заяву ОСОБА_1. повернути позивачу із усіма доданими до неї матеріалами.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.М. Каракуша