Ухвала від 21.03.2014 по справі 270/609/14-а

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

21 березня 2014 р. справа № 270/609/14-а

Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Міронова Г.М. , розглянувши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Центрально-Міської районної адміністрації Макіївської міської ради на постанову Центрально-Міського районного суду м. Макіївки Донецької області від 24 лютого 2014 року у справі № 270/609/14-а (суддя І інстанції Єрьомін Д.О.) за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Центрально-Міської районної адміністрації Макіївської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання зробити перерахунок і виплату державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Центрально-Міського районного суду м. Макіївки Донецької області від 24 лютого 2014 року у справі № 270/609/14-а позов ОСОБА_2 задоволено частково.

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу. Вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги повинен бути доданий документ про сплату судового збору.

Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати мають бути встановлені законом про судовий збір.

Згідно до п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції Закону України від 19.09.2013 року N 590-VII, який набрав чинності 23.10.2013 року, за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми. За подання адміністративного позову майнового характеру розмір ставки судового збору складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; немайнового характеру - 0,06 мінімальної заробітної плати (п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4).

Частиною 1 статті 4 цього ж Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» від 16 січня 2014 року № 719-VII розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року становить 1218 грн.

Таким чином, апелянт повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду за вимогами немайнового характеру у розмірі 36,54 грн. (1218 * 0,06 м.з.п. * 50 %).

Апелянтом судовий збір за подання апеляційної скарги не сплачений. В апеляційній скарзі апелянт просив звільнити його від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» апелянту не надано пільг щодо сплати судового збору, внаслідок чого апелянту потрібно сплатити судовий збір в сумі 36,54 грн.

Зазначене клопотання задоволенню не підлягає, оскільки коло осіб та підстави для звільнення від сплати державного збору є вичерпними, та відповідач не є особою, яка звільнена від сплати державного мита.

Відповідно до ст.ст. 108, 189 КАС України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків, шляхом подання оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 36,54 грн. за наступними реквізитами для сплати судового збору: отримувач коштів - Калінінське.УК/Калінінс. р-н/ 22030001, код ЄДРПОУ - 38034015, банк отримувача - ГУДКСУ у Донецькій обл., МФО банку - 834016, рахунок - 31210206781005, код класифікації доходів - 22030001, призначення платежу - судовий збір.

Судовий збір сплачується через банківські установи, чи поштові відділення зв'язку за рахунок платника. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПО суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.

З урахуванням викладеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху відповідно до ст. 108 КАС України.

Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 108, 186, 189 Кодексу адміністративного судочинства України суддя,

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання Управління праці та соціального захисту населення Центрально-Міської районної адміністрації Макіївської міської ради про звільнення від сплати судового збору.

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Центрально-Міської районної адміністрації Макіївської міської ради на постанову Центрально-Міського районного суду м. Макіївки Донецької області від 24 лютого 2014 року у справі № 270/609/14-а за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Центрально-Міської районної адміністрації Макіївської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання зробити перерахунок і виплату державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - залишити без руху.

Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги протягом семи днів з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити заявникові, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга повертається апелянту.

Ухвала про залишення апеляційної скарги без руху може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя-доповідач: Міронова Г.М.