ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
18 березня 2014 року м. Київ № 826/3495/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Маруліна Л.О., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1
до не визначено
про визнання бездіяльності та дій протиправними, скасування постанови про стягнення виконавчого збору,
Пред'явлено позовні вимоги про:
- визнання бездіяльності головного державного виконавця Ченківського О.О. щодо реагування на заяву Скаржника від 13.12.2013 року про продовження строку на самостійне виконання рішення, про вчинення Скаржником дій, спрямованих на добровільне виконання рішення у визначений законодавством строк та звернення до суду щодо надання розстрочки на виконання рішення протиправною;
- визнання дій головного державного виконавця Ченківського О.О. щодо проведення виконавчих дій протиправними;
- скасування Постанови головного державного виконавця Ченківського О.О. від 17.12.2013 року про стягнення виконавчого збору з боржника ОСОБА_1 за виконавчим провадженням №40157877.
Статями 104-105 Кодексу адміністративного судочинства України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
Відповідно до частини першої ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року №2747-ІV (далі - КАС України) у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Як вбачається із поданих матеріалів, подано позовну заяву від скаржника представником скаржника.
Крім того, в позовній заяві позивачем не визначено відповідача у справі, відповідно до вимог ст. 181 КАС України.
Отже, подано позовну заяву, яка не відповідає вимогам частини першої ст. 106 КАС України.
Частиною третьою ст. 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
З поданих матеріалів не вбачається долучення позивачем копії позовної заяви з додатками для відповідача.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються Законом України від 8 липня 2011 року N 3674-VI «Про судовий збір», відповідно до ч. 2 ст. 4 якого за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; заяви про забезпечення доказів або позову - 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з частиною першою названої статті судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» станом на 01.01.2014 р. визначено розмір мінімальної заробітної плати - 1218 грн.
Встановлено наступні реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, Банк отримувача ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31218206784007 код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34414689 (суду, де розглядається справа).
Частиною третьою статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Таким чином, при поданні даного адміністративного позову, позивач мав сплатити судовий збір за вимоги майнового та немайнового характеру.
Як видно з матеріалів позовної заяви квитанції про сплату судового збору не долучено.
Крім того, як вбачається з позовної заяви та додатків до неї, позовні вимоги стосуються виконання виконавчого листа № 2-263, виданого Оболонським районним судом міста Києва 16.07.2013 р. про стягнення боргу в сумі 8930,70 грн. з ОСОБА_1.
Пунктами 1 та 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Частиною 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до ч. 1, 2, 4 ст. 82 Закону України від 21.04.1999 р. № 606-XIV «Про виконавче провадження» (із змінами та доповненнями) рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду. Боржник має право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби виключно в судовому порядку. Рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Згідно ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Частинами 1, 2 ст. 384 ЦПК України передбачено, що скаргу може бути подано до суду безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби. Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
З метою визначення підсудності даного позову Окружному адміністративному суду міста Києва позивачу необхідно надати копію рішення Оболонського районного суду міста Києва, на підставі якого видано виконавчий лист.
Одночасно суд звертає увагу позивача щодо дотримання вимог статті 99, 100, 181 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду у строк до 27.03.2014 року адміністративного позову у відповідності до вимог ст. 106 КАС України, а саме, адміністративного позову з додатками, копії адміністративного позову з додатками відповідно до кількості відповідачів, квитанції про сплату судового збору за майнову та немайнові вимоги, копії судового рішення на підставі якого видано виконавчий лист.
На підставі вищенаведеного, ст. 106, 108 КАС України суд,-
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу строк до 27.03.2014 р. для усунення недоліків.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Л.О. Маруліна