Постанова від 05.05.2009 по справі 2а-2134

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

5 травня 2009 року о 12 год., 35 хв.

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.

секретар судового засідання Черній Ю.Л.

розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу № 2а-2134/09/1370

за позовом

Державної податкової інспекції у Буському районі Львівської області, представник - ОСОБА_1(довіреність № 001591/7 від 11.06.2008 року)

до

Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про

стягнення податкового боргу в сумі 1386,80 грн.

Позивач Державна податкова інспекція у Буському районі Львівської області звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення податкового боргу в сумі 1386,80 грн.

Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що заборгованість перед бюджетом у відповідача виникла внаслідок порушення пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» за № 2181-III від 21.12.2000 року, ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 року за № 1251-XII.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила суд задоволити позов повністю, з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечив, просив суд відмовити в задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд -

ВСТАНОВИВ:

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року за № 2181-ІІІ з наступними змінами і доповненнями, Законом України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 року за № 1251-XII з наступними змінами і доповненнями.

Згідно ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

При прийнятті постанови суд виходить з того, що відповідач - Фізична особа - підприємець зареєстрований 06.06.2007 року Буською районною державною адміністрацією Львівської області, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця серії В 01 № 364298 та включений до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, згідно довідок серії АБ № 937858, серії АБ № 937859, серії АБ № 937860.

13.12.2007 року відповідач подав заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2008 рік, на підставі якої йому видано Свідоцтво про сплату єдиного податку на 2008 рік, види діяльності: роздрібна торгівля непродовольчими товарами, послуги аудіо та відеозапису, фотографування та інші фотороботи на замовлення, діяльність із роздрібної торгівлі промисловими товарами, відеозаписами, відеозаписами, цифро-відеозаписами, виробництво фільмів, розповсюдження фільмів.

Згідно рішення Буської міської ради від 13.12.2006 року за вище перераховані види діяльності застосовується максимальна ставка єдиного податку 200 грн.

Згідно п.п. 1.2 п. 1 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим же Законом або іншими законами України.

Згідно п.п. 1.5 п. 1 ст. 1 цього ж Закону, штрафна санкція (штраф) - плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами.

Згідно п. 3.1 ст. 1 цього ж Закону, податковим боргом (недоїмкою), вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п. 5.1 ст. 5 цього ж Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Судом встановлено, що сума заборгованості перед бюджетом становить 1386,80 грн., яка виникла в результаті несплати єдиного податку за червень-грудень 2008 року, згідно довідки № 1547/9/19-027 від 24.02.2009 року, що також підтверджується довідкою форми 10-ОПП про податкові зобов'язання та несплачені податки.

Згідно п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього ж Закону для подання податкової декларації.

Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією ж статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування», контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.

Позивачем - ДПІ у Буському районі Львівської області надіслано відповідачу першу та другу податкові вимоги № 1/61 від 26.05.2008 року на суму 186,80 грн. (за основним платежем 186,820 грн., за штрафними санкціями 0,00 грн.), яка відповідачем отримана 06.06.2008 року та № 2/87 від 10.07.2008 року на суму 386,80 грн. (за основним платежем 386,80 грн., за штрафними санкціями 0,00 грн.).

Згідно пп. 17.1.7., п. 17.1., ст. 17 Закону України « Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами », у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим же Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідач узгоджені податкові зобов'язання не виконав, суму податкового боргу, який виник в результаті несплати єдиного податку за червень-грудень 2008 року , що підтверджуються повідомленням про податкові зобов'язання та несплачені податки № 3674/9/10 від 30.04.2009 року, добровільно не сплатив.

Згідно пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 цього ж Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

За таких підстав, враховуючи вищенаведене, Львівський окружний адміністративний суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Буському районі Львівської області підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 15 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21 січня 1993 року (зі змінами та доповненнями).

Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -

ПРИЙНЯВ:

1.Адміністративний позов задоволити повністю.

2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2(ідентифікаційний код НОМЕР_1АДРЕСА_1), на користь Державного бюджету України податковий борг в сумі 1386,80 грн.

3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

4. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України:

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Гавдик З.В.