Справа №2-1016
2009 р.
26 травня 2009 р. Дружківський міський суд
Донецької області в складі:
головуючої судді Рогової Т.Д.,
при секретареві Ракітіній Н.Г.,
за участю представника позивача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Дружківка Донецької області цивільну справу за позовом
Донецького відкритого акціонерного товариства з газопостачання і газифікації «Донецькоблгаз» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по оплаті за послуги по газопостачанню природним газом,
Позивач ВАТ «Донецькоблгаз» звернувся в суд з позовною заявою до ОСОБА_2 заборгованості по оплаті за послуги з газопостачання природним газом, у якому вказав, що відповідач є споживачем послуг з газопостачання у квартирі, розташованої по АДРЕСА_1 . Відповідно до п. 17 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.2004 р. № 476 відповідач зобов'язаний оплачувати послуги не пізніше 10 числа наступного місяця. У квартирі є газова плита. Згідно п.11 Правил у випадку відсутності лічильника газу плата за послуги з газопостачання природним газом провадиться по встановлених нормах споживання і ціні за газ по кількості проживаючих у будинку.
Відповідач оплачував послуги з газопостачання нерегулярно і станом на 01 березня 2009 р. борг склав 455,36 грн.
Письмовий договір про надання послуг з газопостачання з відповідачем не укладений. Послуги з газопостачання надаються на підставі акта підключення будинку до газопостачання. Будинок підключений до газопостачання у 1983 р., газ подається від ГРП № 5.
Позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по оплаті за послуги з газопостачання у сумі 455,36 грн. та витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у сумі 30 грн.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги.
Відповідач у судове засідання не з'явився, причину не повідомив. Про час та місце розгляду справи сповіщений належним чином.
Суд прийняв рішення провести заочний розгляд справи за позовом ВАТ «Донецькоблгаз» до ОСОБА_2
Суд, дослідивши докази по справі, вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню частково.
Суд установив, що АДРЕСА_1 , газифікований в червні 1983 року, природний газ подається від ГРП № 5 Дружківського УГГ ВАТ «Донецькоблгаз». У квартирі НОМЕР_1 зареєстрований власник ОСОБА_2 , 1963 року народження. В квартирі відповідача встановлена газова плита. Лічильник газу відсутній.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” від 24 червня 2004 року власник та наймач (орендар) квартири зобов'язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.2004р. №476, споживач газу зобов'язаний вчасно вносити плату за надані протягом розрахункового періоду послуги з газопостачання. Цю плату споживач зобов'язаний вносити не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлений інший строк. Згідно з даними Правилами, у разі відсутності лічильників газу плата за послуги з газопостачання розраховується відповідно до встановлених норм споживання та цін на газ.
Станом на 01 березня 2009 року за відповідачем утворилася заборгованість за газ у сумі 455 грн. 36 коп. У судовому засіданні перевірений розрахунок нарахованої відповідачу оплати за газ і розрахунок заборгованості за газ.
Частиною 3 ст. 267 ЦК України встановлено трирічний строк позовної давності для захисту порушеного права у суді. Суд вважає, що строк для стягнення з відповідачів заборгованості по березень 2006 р. позивачем пропущений без поважних причин, тому його позовні вимоги підлягають задоволенню в межах трирічного строку позовної давності, тобто з березня 2006 р. у сумі 237 грн. 95 коп. Оскільки відповідач добровільно заборгованість не погашає, вона підлягає стягненню з нього у примусовому порядку.
Згідно з ч. 1 ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у сумі 30 грн.
Згідно з ч. 3 ст. 88 ЦПК України з відповідача в бюджет місцевого самоврядування підлягає стягненню судовий збір у сумі 51 грн. та на користь Державного бюджету Ворошиловського району м. Донецька витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у сумі 220 грн.
Керуючись ст. 10, 11, 60, 61, 81, 88, 209, 212-215 ЦПК України, суд
Позов Донецького відкритого акціонерного товариства з газопостачання і газифікації «Донецькоблгаз» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по оплаті за послуги по газопостачанню природним газом задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Донецького відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації „Донецькоблгаз” на розрахунковий рахунок Дружківського управління з газопостачання і газифікації № 26001270868162 у Донецькій обласній філії АКБ “Укрсоцбанк” у м. Дружківка, МФО 334011, код ОКПО 20317058 заборгованість по оплаті за послуги по газопостачанню природним газом за період з 01 березня 2006 року по 01 березня 2009 року у сумі 237 (двісті тридцять сім) грн. 95 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у сумі 30 (тридцять) грн. В задоволенні іншої частини позову відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в бюджет місцевого самоврядування у сумі 51 (п'ятдесят одна) грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення до Державного бюджету Ворошиловського району м. Донецька у сумі 220 (двісті двадцять) грн.
Заочне рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідачів, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення суду набирає законної сили: через 10 днів з дня його проголошення, якщо продовж цього строку не подана заява про апеляційне оскарження, або сама апеляційна скарга; або через 20 днів після подання такої заяви, якщо не була подана апеляційна скарга; або після розгляду апеляційним судом у разі подання апеляційної скарги.
На рішення позивачем може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Донецької області через Дружківський міський суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення, або 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: