Постанова від 28.05.2009 по справі 2а-4800/09

Справа № 2а-4800/09

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 травня 2009 року Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі : головуючого - судді - Крупінської С.С.

при секретарі - Митрофановій Н.В.

за участю позивача - ОСОБА_1 .

представника відповідача - Романової І.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про визнання протиправною бездіяльності та стягнення грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 . звернулась в суд з адміністративним позовом до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про визнання протиправною бездіяльності та стягнення грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, має право на допомогу по догляду за дитиною в розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».

Зазначає, що всупереч вказаного Закону допомога їй надавалась в неповному розмірі.

Просить суд, визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невиплати їй в повному розмірі допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та стягнути з Департаменту соціальної політики Луцької міської ради в її користь недоплачену грошову допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 28.07.2008 року по 28.02.2009 року в розмірі - 3696 грн. 03 коп.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 . позовну заяву підтримала з підстав в ній зазначених. Просила суд, позов задовольнити.

Представник відповідача Романова І.Л. в судовому засіданні проти задоволення позову заперечувала. Просила суд, в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь в справі, дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що в позові слід відмовити за безпідставністю.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 . перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У 2008 році відповідно до п. 23 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до ст. 13 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», відповідно до даних змін органи праці та соціального захисту призначають і виплачують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за рахунок коштів Державного бюджету України як застрахованим особам так і незастрахованим особам в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Разом з тим, п. 23 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», згідно яких допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. А також, внесено зміни до розділу УІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», згідно яких допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року - 50 відсотками, з 1 січня 2009 року - 75 відсотками, з 1 січня 2010 року - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Дані положення Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року неконституційними не визнані.

Крім того, згідно ст. 46 Закону України "Про державний бюджет України на 2009 рік" у 2009 році допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України. Відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року за № 1751, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 01.01.2009 року виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між 75 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше як 130 гривень. Тому допомога по догляду за дитиною позивачу в 2009 році проводилася з дотриманням вимог чинного законодавства.

Таким чином, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити за безпідставністю.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 159,160, 163, 167 КАС України, Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року, Законом України "Про державний бюджет України на 2009 рік", суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про визнання протиправною бездіяльності та стягнення грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк з дня подання заяви про апеляційне оскарження, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий С.С.Крупінська