Постанова від 11.03.2014 по справі 803/305/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2014 року Справа № 803/305/14

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ксензюка А. Я.,

розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Головного управління Міндоходів у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Міндоходів у Волинській області (далі - ГУ Міндоходів у Волинській області) звернулось в суд із позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 8 500 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 11 червня 2013 року проведено перевірку магазину, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює торгівельну діяльність підприємець ОСОБА_1, про що складено акт № 133/21-02/НОМЕР_1 від 12 червня 2013 року. Перевіркою встановлено порушення статтей 15, 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року (далі - Закон № 481/95-ВР), пунктів 1, 2, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 6 липня 1995 року (далі - Закон № 265/95-ВР). На підставі акту перевірки було прийнято рішення № 030339-21 від 15 серпня 2013 року про застосування фінансових санкцій, яким до відповідача застосовано штраф в розмірі 8 500 грн., в тому числі 6 800 грн. - продаж алкогольного напою особі, яка не досягла 18 років; 1 700 грн. - роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії. Оскільки відповідач не сплатив вказану суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 8 500 грн. фінансових санкцій в примусовому порядку.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 14 лютого 2014 року було відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі.

Відповідач пред'явлені позовні вимоги не оспорила, заперечення на адміністративний позов не подала. Ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі вручена адресату 18 лютого 2014 року, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні про вручення, яке повернулося до суду 21 лютого 2014 року. Тому суд вважає можливим вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом реорганізації (приєднання) до відповідних органів Міністерства доходів і зборів територіальних органів Державної податкової служби та Державної митної служби. Так, Державну податкову службу у Волинській області та Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС у Волинській області реорганізовано в Головне управління Міндоходів у Волинській області.

Таким чином, Головне управління Міндоходів у Волинській області є правонаступником Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Волинській області.

Судом встановлено, що підприємець ОСОБА_1 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності 22 березня 2012 року, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

11 червня 2013 року працівниками регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Волинській області, на підставі наказу № 189 від 3 червня 2013 року та направлень № 305, № 306 від 3 червня 2013 року була проведена перевірка магазину, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює торгівельну діяльність підприємець ОСОБА_1, про що складено акт № 133/21-02/НОМЕР_1 від 12 червня 2013 року.

Перевіркою встановлено: факт продажу алкогольного напою особі, яка не досягла 18 років, що є порушенням вимог статті 15-3 Закону № 481/95-ВР; факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без ліцензії, що є порушенням вимог статті 15 Закону № 481/95-ВР; порушення вимог пунктів 1, 2, 13 статті 3 Закону № 265/95-ВР, а саме невидача розрахункового документа на суму покупки та невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті.

Зокрема, перевіркою встановлено, що продавець магазину ОСОБА_2 11 червня 2013 року об 19 год. 20 хв. продала без видачі розрахункового документа 1 упаковку (типу тетра-пак) ємністю 1 л вина «Ізабелла» по ціні 20 грн. та 2 одноразових стаканчика за ціною 0,50 грн. неповнолітній особі ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Особу неповнолітнього було встановлено оперуповноваженим ГКМСД Луцького районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області капітаном міліції Олексюком В. М., згідно наявного у ОСОБА_3 паспорта серії НОМЕР_2.

Крім того, у період з 25 травня 2013 року по 3 червня 2013 року на дане місце торгівлі не було придбано ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Перевіркою КОРО та Z - звітів електронного журналу було встановлено продаж 25 травня 2013 року алкогольних напоїв без ліцензії.

Факт вказаних порушень, підтверджується також письмовим поясненням продавця магазину ОСОБА_2 від 11 червня 2013 року.

Відповідно до частини першої статті 17 Закону № 481/95-ВР, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. Абзацом п'ятим, дев'ятим частини другої цієї статті встановлено, що у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень; у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 6800 гривень.

За наслідками перевірки 15 серпня 2013 року прийнято рішення № 030339-21 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмір 8 500 грн., в тому числі 6 800 грн. - продаж алкогольного напою особі, яка не досягла 18 років; 1 700 грн. - роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії.

Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось і на час розгляду справи є чинним.

Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року, рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством. Пунктами 10, 11 цього ж Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду; суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до державного бюджету.

Оскільки рішення про застосування фінансових санкцій № 030339-21 від 15 серпня 2013 прийняте з дотриманням вимог чинного законодавства України та у встановленому порядку не скасоване, відповідач добровільно фінансові санкції в повному обсязі не сплатила, письмових заперечень проти позову не подала, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення фінансових санкцій у розмірі 8 500 грн. підлягають до задоволення.

Відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5 частини першої статті 183-2 цього Кодексу. Отже, постанова підлягає до негайного виконання.

Керуючись статтями 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь державного бюджету України фінансові санкції в розмірі 8 500 (вісім тисяч п'ятсот) гривень.

Постанова підлягає до негайного виконання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя А. Я. Ксензюк