14 березня 2014 р. справа № 2а-29280/10/0570
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Прокопчук Т.С., перевіривши на відповідність нормам КАС України матеріали апеляційної скарги Донецької обласної державної адміністрації
на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 04 лютого 2014 року по адміністративній справі
за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Донецької міської ради, Донецької обласної державної адміністрації, Виконавчого комітету Ворошиловської районної в м. Донецьку ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання забезпечити благоустроєним житлом, -
11.03.2014 року із Донецького апеляційного адміністративного суду на адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 2а-29280/10/0570 за апеляційною скаргою Донецької обласної державної адміністрації на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 04.02.2014 року по адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Донецької міської ради, Донецької обласної державної адміністрації, Виконавчого комітету Ворошиловської районної в м. Донецьку ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання забезпечити благоустроєним житлом, відповідно до ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 27.02.2014 року.
Як вбачається із матеріалів даної адміністративної справи, позивач ОСОБА_2 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідачів Виконавчого комітету Донецької міської ради, Донецької обласної державної адміністрації, Виконавчого комітету Ворошиловської районної в м. Донецьку ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання забезпечити благоустроєним житлом.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 04.02.2014 року адміністративний позов ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Донецької міської ради, Донецької обласної державної адміністрації, Виконавчого комітету Ворошиловської районної в м. Донецьку ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання забезпечити благоустроєним житлом задоволений.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач Донецька обласна державна адміністрація оскаржила її в апеляційному порядку.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 27.02.2014 року адміністративна справа № 2а-29280/10/0570 за апеляційною скаргою Донецької обласної державної адміністрації на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 04.02.2014 року по адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Донецької міської ради, Донецької обласної державної адміністрації, Виконавчого комітету Ворошиловської районної в м. Донецьку ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання забезпечити благоустроєним житлом направлена на розгляд до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, на підставі п. 6 ч. 1 ст. 22 КАС України.
Відповідно до ч. 2 ст. 189 КАС України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам ст. 187 КАС України.
Перевіривши апеляційну скаргу на відповідність вимогам ст. 187 КАС України, було встановлено, що зазначену апеляційну скаргу було подано з порушенням вимог закону, що полягає в наступному.
Подана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. ст. 187, 189 КАС України, а саме:
- Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд звертає увагу апелянта - Донецьку обласну державну адміністрацію на той факт, що в порушення вимог п. 1 ч. 2 ст. 187 КАС України, в апеляційній скарзі не вірно зазначено найменування адміністративного суду апеляційної інстанції, до якого подається апеляційна скарга, а саме: апеляційна скарга адресована Донецькому апеляційному адміністративному суду, у зв'язку з чим апелянту Донецькій обласній державній адміністрації необхідно уточнити (вірно вказати) найменування суду апеляційної інстанції;
- в порушення вимог п. 2 ч. 2 ст. 187 КАС України апелянтом Донецькою обласною державною адміністрацією в апеляційній скарзі не зазначені номера засобів зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є, сторін по даній адміністративній справі, а саме: позивача ОСОБА_2, відповідачів Виконавчого комітету Донецької міської ради, Виконавчого комітету Ворошиловської районної в м. Донецьку ради;
- в порушення вимог ч. 6 ст. 187 КАС України апелянтом Донецькою обласною державною адміністрацією до апеляційної скарги не додано копії документів, зазначених апелянтом Донецькою обласною державною адміністрацією особисто в додатках до апеляційної скарги, відповідно до кількості осіб, які беруть участь у адміністративній справі, а саме: відсутні копія довіреності представника від 19.12.2013 року № вх01-12100-22/01 та копія клопотання про звільнення від сплати судового збору для позивача ОСОБА_2, відповідачів Виконавчого комітету Донецької міської ради, Виконавчого комітету Ворошиловської районної в м. Донецьку ради;
- як вбачається із матеріалів апеляційної скарги, в порушення вимог ч. 6 ст. 187 КАС України апелянтом Донецькою обласною державною адміністрацією до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору або документ в підтвердження звільнення Донецької обласної державної адміністрації від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом не майнового характеру до суду апеляційної інстанції. Апеляційну скаргу апелянтом Донецькою обласною державною адміністрацією подано в 2014 році. Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом не майнового характеру до суду апеляційної інстанції у 2014 році складає 36 грн. 54 коп. Отже, апелянту Донецькій обласній державній адміністрації за подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом не майнового характеру до суду апеляційної інстанції необхідно сплатити судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп. Судовий збір апелянту Донецькій обласній державній адміністрації необхідно сплатити на зазначені реквізити: Одержувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, ЄРДПОУ 37989274, р/р 31217206781004, МФО 805012, Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, КБКД 22030001.
Вимоги апелянта Донецької обласної державної адміністрації про звільнення апелянта Донецької обласної державної адміністрації від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом не майнового характеру до суду апеляційної інстанції, до уваги судом апеляційної інстанції не прийняті, оскільки наведені суду апеляційної інстанції підстави для звільнення апелянта Донецької обласної державної адміністрації від сплати судового збору не є поважними;
- як вбачається із матеріалів адміністративної справи, 04.02.2014 року судом першої інстанції у відкритому судовому засіданні було ухвалено постанову. Повний текст постанови Донецького окружного адміністративного суду від 04.02.2014 року виготовлений 10.02.2014 року. Відповідно до письмової відмітки на зворотній стороні супровідного листа від 10.02.2014 року за вих. № 2а-29280/10/0570 (т.2 а.с.23) в матеріалах адміністративної справи, копія постанови Донецького окружного адміністративного суду від 04.02.2014 року отримана представником відповідача Донецької обласної державної адміністрації Верещагіною Г.А. 12.02.2014 року. Відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Отже, апеляційна скарга на вищевказане рішення суду першої інстанції повинна бути подана не пізніше 14.02.2014 року. Однак, апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 04.02.2014 року до суду першої інстанції була подана 26.02.2014 року, тобто з дванадцятиденним пропуском строку на апеляційне оскарження вказаного рішення (відповідно штемпеля на поштовому конверті, апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 04.02.2014 року відправлена апелянтом Донецькою обласною державною адміністрацією 20.02.2014 року). Більш того, відповідно до дати, проставленої апелянтом Донецькою обласною державною адміністрацією на апеляційній скарзі, апеляційна скарга навіть виготовлена 20.02.2014 року, тобто, поза межами десятиденного строку, встановленого чинним законодавством України на час подання апеляційної скарги. Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 186 КАС України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Отже, апеляційна скарга Донецької обласної державної адміністрації не відповідає вимогам ст. ст. 187, 189 КАС України, у зв'язку з чим, враховуючи наявність вказаних недоліків, адміністративна справа не може бути розглянута Дніпропетровським апеляційним адміністративни судом.
Відповідно до ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена, відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 КАС України, тобто, постановляється ухвала про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб їх усунення, встановлюється строк, достатній для усунення вказаних недоліків, про що повідомляється апелянт.
Таким чином, враховуючи те, що апеляційна скарга Виконавчого комітету Донецької міської ради містить недоліки, передбачені ст. 187 КАС України, а також подана поза межами процесуального строку встановленого для подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції, тобто з десятиденним пропуском строку на апеляційне оскарження даного рішення, а питання про поновлення строку у встановленому законом порядку не ставилося, вважаю за необхідне апеляційну скаргу Донецької обласної державної адміністрації залишити без руху.
Керуючись ст. ст. 108, 186, 187, 189 КАС України, суддя, -
Апеляційну скаргу Донецької обласної державної адміністрації на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 04 лютого 2014 року по адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Донецької міської ради, Донецької обласної державної адміністрації, Виконавчого комітету Ворошиловської районної в м. Донецьку ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання забезпечити благоустроєним житлом - залишити без руху, повідомити про це апелянта та надати йому строк для усунення вказаних недоліків.
Протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
При усуненні недоліків у встановлений судом строк, апеляційна скарга буде вважатися поданою в день первісного подання її до суду.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня її постановлення шляхом подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Т.С. Прокопчук