"06" березня 2014 р. м. Київ К/9991/46048/11
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів:
Чалого С.Я.
Калашнікової О.В.
Конюшка К.В.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за касаційною скаргою Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 січня 2011 року та на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 31 березня 2011 року у справі за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області до Державної інспекції з карантину рослин по Чернігівській області про стягнення необгрунтовано одержаної виручки та штрафу, -
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 січня 2011 року залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31 березня 2011 року відмовлено в позові Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області до Державної інспекції з карантину рослин по Чернігівській області про стягнення необгрунтовано одержаної виручки та штрафу за порушення відповідачем державної дисципліни цін.
Не погоджуючись з зазначеними судовими рішеннями судів попередніх інстанцій, позивач звернувся з касаційною скаргою, у якій просить їх скасувати, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, та прийняти нове рішення про задоволення позову.
Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судом першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судами та підтверджується наявними у справі матеріалами, з 22.07.2009 року по 04.08.2009 року згідно п. 4.1.4. плану роботи Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області на III квартал 2009 року та на виконання п. 4 окремого доручення Прем'єр-міністра України від 27.06.2009 № 36110/1/1-09 головними державними інспекторами з контролю за цінами була проведена перевірка дотримання державної дисципліни цін при застосуванні тарифів на платні послуги, що надавалися Державною інспекцією з карантину рослин по Чернігівській області протягом 2008 року та І півріччя 2009 року.
За результатами перевірки 04.08.2009 року складено акт № 006815 в якому зафіксовано, що позивачем за період з 15.12.2008 року по 30.06.2009 року при наданні платних послуг стягувалась плата за розцінками, які є вищими за рахунок віднесення вантажу до іншої групи за кодами УКТЗЕД, порушено вимоги п. 7 "Переліку платних послуг Державної служби з карантину рослин та розмір плати за їх надання", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.06.2008 року № 578.
06.08.2009 року відповідачем прийнято рішення № 84 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін щодо вилучення у Державної інспекції з карантину рослин по Чернігівській області у дохід Державного бюджету необґрунтовано одержаних коштів в сумі - 5035,97 грн. та стягнення у дохід Державного бюджету штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаних коштів -10071,94 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 06.08.2009 року № 84 було оскаржено відповідачем в судовому порядку у іншій справі № 2а-11642/09/2570 за позовом Державної інспекції з карантину рослин по Чернігівській області до Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області про визнання незаконною перевірки, припису від 06.08.2009 року № 93 та скасування рішення від 06.08.2009 року № 84 про застосування економічних санкцій.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 01.12.2009 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 16.12.2010 року, рішення № 84 Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 06.08.2009 року скасовано.
Відповідно до частини 2 статті 14 Кодексу адміністративного суло шнлм лрйв постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сжж обов'язковими до виконання на всій території України.
Згідно з ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній справі не можуть оспорюватися в іншій справі за участю тих самих сторін.
З урахуванням вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що судами попередніх інстанцій вірно встановлені обставини справи, судові рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається. Доводи касаційної скарги висновків судів попередніх інстанцій не спростовують.
Відповідно до частини 1 статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Керуючись ст. ст. 220, 222, 223, 224, 230, 231 КАС України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України, -
Касаційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області залишити без задоволення, а постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 січня 2011 року та на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 31 березня 2011 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі і може бути переглянута з підстав, у строк та у порядку, визначених ст.ст. 235-244-2 КАС України.
Судді: