Ухвала від 06.03.2014 по справі К/9991/61282/11-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" березня 2014 р. м. Київ К/9991/61282/11

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів:

Чалого С.Я.

Калашнікової О.В.

Конюшка К.В.

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за касаційною скаргою Лутугинської міської ради Луганської області на постанову Ленінського районного суду м. Луганська від 16 червня 2011 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 25 серпня 2011 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськвода" до Лутугинської міської ради Луганської області про визнання нечинним та скасування рішення як такого, що прийнято всупереч діючого законодавства, -

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Ленінського районного суду м. Луганська від 16 червня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 25 серпня 2011 року, позовні вимоги ТОВ "Луганськвода" задоволено. Визнано протиправними та скасовано рішення Лутугинської міської ради №5/5 -1 від 30.12.2010 року «Про визначення виконавців послуг на водопостачання та водовідведення у м. Лутугине відокремленого підрозділу південне управління ТОВ «Луганськвода».

Не погоджуючись з рішеннями судів попередніх інстанцій, Лутугинська міська рада Луганської області звернулась з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України в якій, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить їх скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів прийшла до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Як встановлено судами попередніх інстанцій, рішенням Лутугинської міської ради Луганської області №5/5-1 від 30.12.2010 року визначено ВП «Південне управління ТОВ «Луганськвода» виконавцем послуг по водопостачанню та водовідведенню для об'єктів житлового фонду та соціальної сфери, що розташовані на території Лутугинської міської ради.

Відповідно довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України ТОВ «Луганськвода» є юридичною особою та має свідоцтво про державну реєстрацію №226809.

Згідно довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України відокремлений підрозділ «Південне управління товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» не має статусу юридичної особи, а є лише філією ТОВ «Луганськвода».

Суди попередніх інстанцій задовольняючи позовні вимоги прийшли до висновку, що Лутугинська міська рада не може самостійно визначати відокремлений підрозділ «Південне управління товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» виконавцем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в м.Лутугіно, без відповідного дозволу на це ТОВ «Луганськвода».

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з такими висновками судів попередніх інстанцій, виходячи з наступного.

Відповідно ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», житлово- комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд, відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил. Виконавцем є суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Як встановлено «Порядком визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді», затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України від 25.04.2005року, власниками житлових будинків визначаються виконавці таких житлово-комунальних послуг: з централізованого опалення, централізованого постачання холодної та гарячої води, централізованого водовідведення.

Відповідно п.4.1 зазначеного Порядку, виконавцем послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої та холодної води, централізованого водовідведення може бути виробник зазначених послуг, виконавець послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків чи інший суб'єкт господарювання, з яким дійшли домовленості про надання таких послуг та який відповідає вимогам пункту 1.3 вказаного Порядку. А відповідно до п.4.2, якщо органом місцевого самоврядування комунальні послуги не включено до переліку послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах, виконавець комунальних послуг може бути визначений виконавцем послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків згідно з умовами договору без проведення конкурсу, за згодою суб'єкта господарювання, який відповідає вимогам пунктам Порядку.

Як встановлено судами попередніх інстанцій, ТОВ «Луганськвода» не повідомлялась та не приймала участі у прийнятті рішення Лутугинської міської ради Луганської області №5/5-1 від 30.12.2010 року.

Відповідно до роз'яснень Міністерства будівництва архітектури та житлово - комунального господарства України від 25.12.2006 року №20/2-481, підприємства, які надають послуги населенню з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій повинні включати оплату послуги - періодичні повірки, обслуговування та ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії у тариф на оплату послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкової території. Оплата зазначених послуг повинна проводитись на підставі укладеного договору між виконавцем та споживачем.

Частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, враховуючи вище викладене, колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками попередніх інстанцій, що прийняте Лутугинською міською радою Луганської області рішення №5/5-1 від 30.12.2010 року, про визначення відокремленого підрозділу «Південне управління товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» виконавцем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в м. Лутугіно Луганської області є протиправним та таким, що прийняте всупереч вимог чинного законодавства. Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи судом апеляційної інстанції допущено неправильне застосування норм матеріального чи порушення норм процесуального права.

Згідно з частиною першою статті 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись статтями 220, 224, 230, 231, КАС України, колегія суддів,-

ухвалила:

Касаційну скаргу Лутугинської міської ради Луганської області залишити без задоволення.

Постанову Ленінського районного суду м. Луганська від 16 червня 2011 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 25 серпня 2011 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і може бути переглянута Верховним Судом України у строк та у порядку, визначеними статтями 237- 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судді