вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
21.05.09
Справа №2а-3278/09/4/0170
о 17:08
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю. , при секретарі судового засідання Заєвській Н.В., за участі представників сторін:
від позивача - Начаєва Н.О.;
від відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у розмірі 3440,25 грн.
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим (далі - позивач) звернулась до адміністративного суду із позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) із позовом про стягнення заборгованості у розмірі 3440,25 грн. Позов мотивовано несплатою відповідачем у встановленому порядку сум штрафних санкцій за порушення Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» (далі - Закон №265).
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 18.02.2009 відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення по суті спору.
Відповідач в судове засідання не з'явився, явку свого представника не забезпечив, про дату, час і місце судового засідання повідомлений через друковані засоби масової інформації, причин неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення судового розгляду не надав. Приймаючи до уваги, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу за відсутності відповідача.
Вислухавши представника позивача, дослідивши докази по справі у їх сукупності, суд, -
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» (далі - Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.
Згідно із п. 11 ст. 10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи зазначене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено його право звернення до суду із позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом, спір належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Судом встановлено, що відповідач є фізичною особою - підприємцем, ідентифікаційний номерНОМЕР_1 державну реєстрацію якого проведено Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 29.04.1999 року, з 05.05.1999 року знаходиться на обліку як платник податків, зборів (обов'язкових платежів) в ДПІ в м. Сімферополі.
Сума заборгованості відповідача, що є предметом адміністративного позову, складається з суми штрафних (фінансових) санкцій застосованих позивачем за рішенням від НОМЕР_1 на суму 4240,25 грн., з урахуванням часткового погашення в сумі 800,00 грн.
Зазначене рішення винесено згідно із п. п. 4, 6 ст. 17, ст. 22 Закону №265 на підставі акту перевірки контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового і безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності від 19.06.2008 № НОМЕР_1, яким встановлене порушення пунктів 9, 11, 13 статті 3 Закону №265.
Відповідно до п. 7.7 розділу 7 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2001 року №253, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.07.2001 року за №567/5758, надсилання (вручення) податковими органами рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій суб'єктам господарювання здійснюється у порядку, передбаченому пунктами 4.5 - 4.8 розділу 4 даного Порядку. Згідно із п. 4.7 розділу 4 цього Порядку податкове повідомлення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження з повідомленням про вручення, а відповідно до п. 4.9 якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то у день надходження до податкового органу такої інформації оформлюється відповідний акт, у якому вказується причина, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення, розміщується податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень). При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
Акт про неможливість вручення рішення від НОМЕР_1 складено посадовою особою ДПІ в м. Сімферополь 13.08.2008 року, рішення розміщено на дошці оголошень 13.08.2008 року.
Відповідно до ст. 25 Закону №265 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідачем частково погашено заборгованість у сумі 800,00 грн., заборгованість за штрафними санкціями складає 3440,25 грн., що підтверджується розрахунком, наявним в матеріалах справи.
Відповідачем, в порядку, встановленому ст. 71 КАС України, не надано доказів скасування або зміни рішення ДПІ в м. Сімферополь про застосування штрафних (фінансових) санкцій від НОМЕР_1 внаслідок його оскарження до податкового органу вищого рівня або до суду, не надані докази повної сплати суми заборгованості, судом таких доказів не встановлено, тому штрафні (фінансові) санкції в розмірі 3440,25 грн. (з урахуванням сум часткового погашення в розмірі 800,00 грн.) підлягають стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд, -
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номерНОМЕР_1АДРЕСА_1) заборгованість за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 3440,25 грн. (код платежу 3021080908, р/р 31114104700002 в УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня отримання постанови через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Циганова Г.Ю.