ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
м. Київ
03.12.2007 р. № 10/162
Окружний адміністративний суд міста Києвав у складі:
головуючого - судді ,
секретаря судового засідання ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
до
Київська регіональна митниця
про
визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії
Обставини справи:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить визнати протиправною бездіяльність Київської регіональної митниці щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні митного оформлення автомобіля марки Фольксваген Пасат, випуску 2000 року, кузов №WVWZZZ3BZYP488905; зобов'язати Київську регіональну митницю здійснити митне оформлення автомобіля марки Фольксваген Пасат, випуску 2000 року, кузов №WVWZZZ3BZYP488905 із застосуванням пільг, встановлених пунктом 13 частини 1 статті 8 Закону України від 13.09.2001 №2681-ІІІ «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України».
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача надав заперечення на позов у якому проти задоволення позовних вимог заперечив з підстав, викладених у запереченні.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 03.12.2007 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 10.12.2007, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Розглянувши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ОСОБА_1. у період з 13.05.2002 по 13.05.2005 перебувала в довготерміновому відрядженні за кордоном в Генеральному консульстві України у Варні (Болгарія), що підтверджується довідкою Міністерства закордонних справ України серії НОМЕР_1 від 13.06.2006 №212/36-926-577.
30.10.2006 в м. Копенгаген (Королівство Данія) представником позивача ОСОБА_2., за договором купівлі продажу автомобіля, укладеним останнім з Посольством України в Королівстві Данія, було придбано автомобіль марки Фольксваген Пасат, випуску 2000 року, кузов №WVWZZZ3BZYP488905 (далі -транспортний засіб).
03.11.2007 згідно митної декларації №205000019/2006/100121 представником позивача ОСОБА_2. вказаний транспортний засіб було ввезено на митну територію України.
07.11.2006 позивачем було подано до Київської регіональної митниці заяву про здійснення митного оформлення ввезеного транспортного засобу із застосування пільг, передбачених Законом України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України».
Проте відповідач 07.11.2006 транспортний засіб ОСОБА_1 затримав до вирішення питання щодо подальшого митного оформлення, а в подальшому надіслав на адресу позивача лист від 19.12.2006 №35/1.6-26/12736, яким повідомив, що ввезений позивачем транспортний засіб має бути оформлений на загальних підставах або вивезений за межі України і до того моменту знаходиться під митним контролем.
Згідно ст. 252 Митного кодексу України товари, які ввозяться громадянами на митну територію України, підлягають оподаткуванню в порядку та на умовах, визначених законами України.
Відповідно до п. 13 ч.1 Закону України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України»- при ввезенні на митну територію України звільняються від оподаткування транспортні засоби в кількості однієї одиниці за кожною товарною позицією згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, що ввозяться (пересилаються) працівниками дипломатичної служби, які перебували за кордоном у довготермінових відрядженнях або проходили дипломатичну службу строком не менше одного року та повертаються в Україну.
З метою забезпечення однозначного розуміння окремих положень податкового законодавства Державною митною службою України був виданий Наказ «Про затвердження Узагальнюючого податкового роз'яснення щодо сплати податків і зборів при митному оформленні транспортних засобів, які ввозяться (пересилаються) в України працівникам дипломатичної служби, що перебували за кордоном у довготермінових відрядженнях або проходили дипломатичну службу»в якому зазначено, що пільги в сплаті податків та зборів при ввезенні на митну територію України транспортних засобів працівниками дипломатичної служби, які перебували за кордоном у довготермінових відрядженнях або проходили дипломатичну службу строком не менше одного року та повертаються в Україну можуть бути надані в разі виконання таких вимог:
- працівник дипломатичної служби є власником транспортного засобу (при цьому Законом не встановлено термінів перебування транспортного засобу у власності такого громадянина та країни придбання транспортного засобу);
- вартість транспортного засобу не перевищує 50 відсотків суми, що виплачується цій особі у зв'язку з перебуванням у довготерміновому відрядженні або проходженням дипломатичної служби за кордоном.
Крім цього, транспортний засіб повинен бути придбаний працівником дипломатичної служби в межах строку довготермінового відрядження або проходження дипломатичної служби, що підтверджується відповідним наказом Міністерства закордонних справ України.
Як встановлено судом, ОСОБА_1. придбала транспортний засіб 30.10.2006, в той час як термін її відрядження сплив 13.05.2005, тобто транспортний засіб був придбаний позивачем через значний час після закінчення терміну відрядження.
Посилання позивача на лист «Про застосування положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»від 14.12.2004 є безпідставним, оскільки положення вказаного листа та наказу «Про затвердження Узагальнюючого податкового роз'яснення щодо сплати податків і зборів при митному оформленні транспортних засобів, які ввозяться (пересилаються) в України працівникам дипломатичної служби, що перебували за кордоном у довготермінових відрядженнях або проходили дипломатичну службу»щодо порядку надання пільг при ввезенні на митну територію України транспортних засобів працівниками дипломатичної служби є тотожними.
Разом з тим, положення листа, в якому надано роз'яснення про відсутність обмежень щодо обов'язкових строків ввезення (пересилання) транспортних засобів в Україну, стосується лише поняття моменту ввезення (пересилання), а не моменту придбання такого транспортного засобу.
З огляду на викладене посилання позивача на лист «Про застосування положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 14.12.2004 судом до уваги не приймається.
Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивач достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, суду не надав.
Проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази та вищезазначені правові норми, суд приходить до висновку, що дії Київської регіональної митниці щодо затримання ввезеного позивачем автомобіля марки Фольксваген Пасат, випуску 2000 року, кузов №WVWZZZ3BZYP488905 до вирішення питання щодо подальшого митного оформлення повністю відповідають вимогам чинного законодавства.
За таких обставин, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У задоволенні позову відмовити повністю.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
П.О. Ковзель