Ухвала від 03.03.2014 по справі 6а-11/11,2а-673/11

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2014 року Справа № 9104/46170/12

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Пліша М.А.,

суддів Шинкар Т.І., Ільчишин Н.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі Львівської області на ухвалу Старосамбірського районного суду Львівської області від 23 січня 2012 року у справі за заявою управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі Львівської області про роз'яснення постанови Старосамбірського районного суду Львівської області від 17.10.2011 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі Львівської області про визнання неправомірним розрахунку розміру пенсії та зобов'язання донарахувати та виплатити недоплачені суми щомісячної пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Старосамбірського районного суду Львівської області від 17.10.2011 року у справі № 2-а-673/2011 позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі Львівської області задоволено частково. Визнано дії управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі Львівської області щодо застосуванням під час перерахунку пенсії ОСОБА_1 у 2011 році показника середньої заробітної плати (доходу) працівників в зайнятих у галузях економіки України за 2007 рік - протиправними. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі Львівської області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії відповідно до ст. ст. 40. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) працівників в зайнятих у галузях економіки України за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії та здійснити відповідні виплати різниці недоотриманої пенсії з урахуванням проведених виплат - з 01 березня 2011 року. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі Львівської області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату додаткової пенсії до рівня 25% мінімальної пенсії за віком відповідно до вимог ст.51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з урахуванням проведених виплат - з 01 березня 2011 року. Зобов»язано управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі Львівської області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату доплати до пенсії за понаднормований стаж відповідно до вимог ст.56 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням проведених таких виплат-з 01 березня 2011 року. В решті позовних вимог відмовлено.

Управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі Львівської області звернулось з заявою про роз'яснення вказаного вище рішення суду.

Ухвалою Старосамбірського районного суду Львівської області від 23 січня 2012 року відмовлено у роз'ясненні судового рішення.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі Львівської області оскаржило його в апеляційному порядку, вважає, що при постановленні ухвали судом неповно з'ясовано обставини справи, висновки суду не відповідають обставинам справи та порушено норми матеріального і процесуального права.

В апеляційній скарзі зазначає, що управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі просило суд першої інстанції надати роз'яснення щодо виконання постанови Старосамбірського районного суду по справі № 2-а- 673/2011 від 17.10.2011 р., оскільки в резолютивній частині постанови зазначено зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі Львівської області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату додаткової пенсії до рівня 25% мінімальної пенсії за віком відповідно до вимог ст.51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням проведених виплат - з 01 березня 2011 року.

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі Львівської області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату доплати до пенсії за понаднормований стаж відповідно до вимог ст.56 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з урахуванням проведених таких виплат - з 01 березня 2011 року.

Проте, згідно ст. 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров»ю, особам віднесеним до 3 категорії призначається в розмірі 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Згідно ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

За кожний повний рік страхового стажу понад 20 років жінкам, пенсія за віком збільшується на один відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до ст. 27 цього Закону, але не більше ніж на 1 % мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці 1 цієї частини.

На підставі викладеного просить ухвалу суду першої інстанції скасувати і прийняти нову ухвалу з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.

Особи, що беруть участь у справі, в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступало, а тому колегія суддів, у відповідності до ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки таку може бути вирішено на основі наявних у ній доказів.

Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних міркувань.

Постановляючи ухвалу суд першої інстанції правильно врахував, що у відповідності до ст. 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які брали участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

При цьому суд вірно вважав, що посилання заявника про роз'яснення порядку виконання рішення задля усунення перешкод щодо його виконання, в даній частині рішення суду є зрозумілим, а питання визначення порядку нарахування, перерахунку пенсії не входить в компетенцію суду.

З огляду на викладене, суд обгрунтовано дійшов висновку, що заява про роз'яснення судового рішення є безпідставною і до задоволення не підлягає.

Враховуючи зазначене суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а ухвала відповідає нормам процесуального права.

Керуючись ст. 160, ст. 197, п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200, ст.205, ст.206, ст. 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі Львівської області - залишити без задоволення, а ухвалу Старосамбірського районного суду Львівської області від 23 січня 2012 року у справі № 6а-11/2011 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя М.А. Пліш

Судді Т.І. Шинкар

Н.В. Ільчишин