Ухвала від 04.02.2014 по справі 2а-3052/11/1070

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-3052/11/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Шевченко А.В.

Суддя-доповідач: Собків Я.М.

УХВАЛА

Іменем України

04 лютого 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді: Собківа Я.М.,

суддів: Борисюк Л.П., Ключковича В.Ю.,

при секретарі: Присяжній Д.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 13 липня 2011 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліга-А» до Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, -

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2011 року позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Ліга-А" звернувся до Київського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення відповідача про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни від 23.06.2011 року № 111, яким зобов'язано вилучити у ТОВ "Ліга-А" в дохід державного бюджету ВДК у Васильківському районі Київської області необґрунтовано одержану виручку в сумі 295 088,06 грн. та застосовано штраф в розмірі 590 176,12 грн.

Крім цього, позивач просив скасувати припис Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області № 146 від 23.06.2011 року про виконання законодавчих вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 13 липня 2011 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліга-А" задоволено.

Відповідач не погоджуючись з прийнятим рішенням суду звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно з'ясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в зв'язку з чим просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні вимог даного позову.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 13 листопада 2012 року зупинено провадження у справі до встановлення правонаступника Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2011 р. №346 "Про ліквідацію урядових органів", прийнятою на виконання пункту 4 статті 7 Указу Президента України від 09.12.2010 р. №1085/2010 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади", ліквідовано Державну інспекцію з контролю за цінами та визнано такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2000 р. №1432 "Про Державну інспекцію з контролю за цінами", від 13.12.00 №1819 "Питання Державної інспекції з контролю за цінами".

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.11 №346 "Про ліквідацію урядових органів" наказом Міністерства економіки України від 08.06.11 №848 "Деякі питання ліквідації Державної інспекції з контролю за цінами та її територіальних органів" утворено комісії з проведення ліквідації Державної інспекції з контролю за цінами та її територіальних органів, у тому числі Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області.

Відповідно до Указу Президента України від 19.01.12 №19/2012 "Про Державну інспекцію України з контролю за цінами" утворено Державну інспекцію України з контролю за цінами, поклавши на неї функції з реалізації державної політики з контролю за цінами.

Указом Президента України від 30.03.12 №236/2012 "Питання реалізації державної політики з контролю за цінами" затверджено Положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами. Зазначеним Положенням передбачено, що Державна інспекція України з контролю за цінами (Держцінінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі України. Держцінінспекція України входить до системи органів виконавчої влади і реалізує державну політику з контролю за цінами. Держцінінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Голова Держцінінспекції України утворює в межах граничної чисельності державних службовців і працівників Держцінінспекції України та коштів, передбачених на її утримання, реорганізовує і ліквідує за погодженням з Кабінетом Міністрів України та Міністром територіальні органи Держцінінспекції України як структурні підрозділи її апарату.

Встановлено, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.07.2012 р. №429-р утворено територіальні органи Державної інспекції з контролю за цінами, як структурні підрозділи апарату Інспекції, а саме: Сектор у Київській області.

Згідно з п.1 ч.1 ст.156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, а також ліквідації органу, злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, - до встановлення правонаступника.

Відповідно до ч. 5 ст. 156 КАС України провадження у справі поновлюється за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або за ініціативою суду, якщо відпадуть обставини, які були підставою для зупинення провадження. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій воно було зупинено.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне поновити провадження у справі, оскільки обставини, які були підставою для зупинення провадження у справі, відпали та продовжити судовий розгляд.

Керуючись ст. ст. 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Поновити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 13 липня 2011 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліга-А» до Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін та штрафу та продовжити розгляд даної адміністративної справи.

Призначити справу до розгляду в судовому засіданні на 04 березня 2014 р. о 09 год. 45 хв. в приміщенні Київського апеляційного адміністративного суду за адресою: 01010, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 30.

Викликати в судове засідання осіб, які беруть участь у справі.

Копію ухвали надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю «Ліга-А» (08681, с. Рославичі, Васильківського району, Київської області, вул. леніна, 3а), Державній інспекції України з контролю за цінами (01011, м. Київ, вул. Арсенальна 9/11), Сектору у Київській області Державної інспекції України з контролю за цінами (01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11).

Ухвала набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя суддя суддя Я.М. Собків Л.П. Борисюк В.Ю. Ключкович