вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
19.03.09
Справа № 2а-3023/09/10/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді Кудряшової А.М., при секретарі Дєрюшковій І.А., за участю
позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - Житлово-Експлуатаційної контори-3 - ОСОБА_2
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 ОСОБА_1 ОСОБА_4
до Житлово-Експлуатаційної контори-3, Управління міського господарства м.Ялти, Ялтинської міської ради
про визнання недійсним акту
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 10 лютого 2009 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_3 ОСОБА_1ОСОБА_4 до Житлово-Експлуатаційної контори-3, Управління міського господарства м. Ялти, Ялтинської міської ради про визнання недійсним акту ЖЕКу від 26.11.1996 року.
Ухвалою від 11 лютого 2009 року за адміністративним позовом відкрито провадження по справі та справа призначена до попереднього судового засідання.
У попередньому судовому засіданні позивачка -ОСОБА_1 надала суду уточнені позовні вимоги в якому уточнено назву відповідача РЕО-3 (раніш ЖЕК-3) та просила суд визнати недійсним акт ЖЕКу-3 від 26.11.1996 року та додаткові акти користування домоволодінням № 5 складені РЕО-3 від 20.05.04 року та від 12.11.2004 року.
Позивачі -ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у попереднє судове засідання не з'явились, повідомлені належним чином рекомендованою кореспонденцією, надалі через ОСОБА_1заяву про розгляд справи за їх відсутності.
У попередньому судовому засіданні представник відповідача пояснив, що Житлово-Експлуатаційна контора-3 у подальшому Ремонтно - Експлуатаційна контора - 3 є органом місцевого самоврядування у зв'язку з чим звернув увагу суду на предметну не підсудність справи Окружному адміністративному суду АР Крим.
Представники відповідачів - Управління міського господарства м. Ялти та Ялтинської міської ради у судове засідання не з'явились, повідомлені належним чином, рекомендованою кореспонденцією.
Відповідно до положень ст. 128 КАС України суд вважає можливим провести розгляд справи за відсутності відповідачів, належним чином повідомлених про дату, час і місце судового розгляду, за доказами, що є у матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що відповідно до п.2 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 1 частини 1 статті 18 КАС України передбачено, що адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Ст. 140 Конституції України визначає, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - мешканців села, селища, міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в рамках Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою у порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх органи.
Порядок обрання органів місцевого самоврядування, їх функціонування та повноваження передбачено в Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади і здійснюють від їх імені та у їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, іншими законами.
Згідно з ч.2 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.
Оскільки судом встановлено, що стороною по справі, а саме відповідачем є Ремонтно-Експлуатаційна контора - 3 (раніше Житлово-Експлуатаційна контора-3), яка відповідно до ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та п.1 Положення про Комунальне підприємство Ялтинської міської ради Ремонтно-Експлуатаційну контору - 3, затвердженого рішенням від 4 червня 2008 року 17 сесії 5 скликання Ялтинської міської ради, є Комунальним підприємством Ялтинської міської ради, засновано на комунальній власності Ялтинської міської ради їй підпорядкована, виконує замовлення міської ради за рахунок міського бюджету, трансфертів, спеціальних фондів та інших бюджетних джерел, тому в цієї частині дана справа не підсудна Окружному адміністративному суду АР Крим.
Судом встановлено, що другим відповідачем у позові зазначено Управління міського господарства м. Ялти, яке відповідно до ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" є органом міської ради, і в цієї частині дана справа не підсудна Окружному адміністративному суду АР Крим.
Судом встановлено, що також відповідачем зазначена Ялтинська міська рада яка відповідно до ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" є органом місцевого самоврядування, тому позовні вимоги в цієї частині не підсудні Окружному адміністративному суду АР Крим і підлягають розгляду у місцевому загальному суді.
За таких обставин суд дійшов до висновку, що позов ОСОБА_3 ОСОБА_1ОСОБА_4 до Житлово-Експлуатаційної контори-3, Управління міського господарства м. Ялти, Ялтинської міської ради про визнання недійсними актів ЖЕКу-3 від 26.11.1996 року та додаткових актів користування домоволодінням № 5 складені РЕО-3 від 20.05.04 року та від 12.11.2004 року не підсудні Окружному адміністративному суду АР Крим і підлягають розгляду у місцевому загальному суді.
Відповідно до ч.1 ст.23 Закону України "Про судоустрій України" місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди, а також військові суди гарнізонів.
В даному випадку місцевим загальним судом, до якого належить передати адміністративну справу є Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим (98600, м. Ялта, вул. Дмитрієва, 4).
На підставі викладеного позовна заява з усіма матеріалами підлягає передачі до Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим.
Керуючись п.2 ч.1 ст.22 КАС України, суд
Адміністративну справу 2а-3023/09/10/0170 за адміністративним позовомОСОБА_3 ОСОБА_1ОСОБА_4 до Житлово-Експлуатаційної контори-3, Управління міського господарства м. Ялти, Ялтинської міської ради про визнання недійсним акту ЖЕКу-3 від 26.11.1996 року та додаткові акти користування домоволодінням № 5 складені РЕО-3 від 20.05.04 року та від 12.11.2004 року - передати на розгляд до Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим. (98600, м. Ялта, вул. Дмитрієва, 4).
Копію ухвали надіслати учасникам процесу.
Ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня отримання у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, ухвала набуває законної сили через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 5 днів з дня отримання ухвали до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 10 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М.