Постанова від 27.02.2014 по справі 749/197/14

Справа № 749/197/14

Номер провадження 2-а/749/9/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2014 року м. Щорс

Щорський районний суд Чернігівської області

в складі: головуючого-судді Чигвінцева М.С.,

при секретарі Скорій Л.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Щорсі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора взводу з ОСП № 1 РДПС ДАІ УМВС України в Чернігівській області Колотіліна Олега Валерійовича, УДАІ УМВС в Чернігівській області про оскарження постанови про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

В лютому 2014 року позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до інспектора взводу з ОСП №1 РДПС ДАІ УМВС України в Чернігівській області Колотіліна Олега Валерійовича, УДАІ УМВС в Чернігівській області про оскарження постанови про адміністративне правопорушення Мотивуючи свої вимоги тим, що 03 лютого 2014 року, близько 13 год. він рухався на своєму автомобілі "Geely MR-7151 A" д.н.з. НОМЕР_1. На 9 км. автомобільного шляху Чернігів-Гремяч при проїзді пішоходного переходу він здійснив зупинку на пішоходному переході, з цих підстав працівником ДАІ інспектором Колотіліним О.В. на нього було складено поротокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 122 КУпАП та винесено постанову якою накладено стягнення у виді штрафу у розмірі 260 грн. З тим, що він порушив правила дорожнього руху позивач погоджується, але не згоден з накладанням на нього стягнення, та вважає, що при виненсенні постанови інспектором не враховані всі обставини, а саме його майновий стан, позивач працює в КП "Щорська житлово-експлуатаційна дільниця" і не отримує заробітну плату більше трьох місяців, за тяжким збігом сімейних обставин, його донька тяжко хворіє, пернесла операцію і на даний час перебуває на лікуванні в м. Чернігові, що потребує значних фінансових витрат з його сторони, як батька. Ступінь вини правопорушення є незначним і тяжких наслідків не настало, в скоєному правопорушенні він щиро розкаявся. Просить суд змінити захід стягнення, звільнити його від адміністративної відповідальності обмежившись усним зауваженням.

В судовому засіданні позивач відсутній, від нього надійшла заява про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити.

Представник відповідача УДАІ УМВС України в Чернігівській області в судовому відсутній, надали письмові заперечення проти позову, в яких просять суд відмовити в задоволенні позову, вважають, що постанова, винесена інспектором ДПС Колотіліним О.В. в справі про адміністративне правопорушення позивача є правомірною, її зміст не суперечить нормам законодавства.

Відповідач Інспектор взводу з ОСП №1 РДПС ДАІ УМВС України в Чернігівській області Колотілін О.В. в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. На підставі ч. 4 ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідача-суб'єкта владних повноважень, на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи та матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, 03 лютого 2014 року відносно ОСОБА_1 інспектором взводу з ОСП№1 РДПС ДАІ УМВС України в Чернігівській області Колотіліним О.В. було складено протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 122 КУпАП, в якому зазначено, що 03 лютого 2014 року о 13 год 00 хв. на автодорозі Чернігів-Грем"яч 9 км. ОСОБА_1 керував автомобілем марки "Geely MR-7151 A" д.н.з. НОМЕР_1 та зупинився на пішоходному переході, чим допустив порушення п. 15.9 "г" ПДР України.

На підставі вказаного протоколу інспектором взводу з ОСП№1 РДПС ДАІ УМВС України в Чернігівській області Колотіліним О.В. 03 лютого 2014 року винесена постанова, відповідно до якої на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення. Ці дані встановлюються показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим статтями 283 і 284 КУпАП. У ній, зокрема потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст.72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч.2 ст.33 КУпАП при накладанні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майонвий стан, обставини, що пом"якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов"язаний з"ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом"якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадській організації, трудового колективу, а також з"ясувати інші обставини, що мають значення для справи.

Із протоколу про адміністративне правопорушення, вбачається склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122, але враховуючи дані про особу, що притягується до адміністративної відповідальності, особа раніше до адмінітсртаивної відповідальності не притягувалась відсутність шкідливих наслідків правопорушення вчених ОСОБА_1, його майновий стан, суд вважає за можливе внести зміни до цієї постанови в частині накладення адміністративного стягнення, скасувавши захід стягнення у виді штрафу в розмірі 260 грн., звільнивши ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності обмежившись усним зауваженням на підставі ст. 22 КУпАП, провадження в справі закрити.

Керуючись ст.ст. 3, 11, 17, 69-71, 94, 99-103, 158-163, 167, 185, 186 КАС України, ст.ст. 22, 251, 283-284, 293 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до інспектора взводу з ОСП №1 РДПС ДАІ УМВС України в Чернігівській області Колотіліна Олега Валерійовича, УДАІ УМВС в Чернігівській області про оскарження постанови про адміністративне правопорушення задовольнити.

Змінити захід стягнення, встановлений постановою ПС1 № 033366 від 03 лютого 2014 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 260 грн., винесену інспектором взводу з ОСП №1 РДПС ДАІ УМВС України в Чернігівській області Колотіліним Олегом Валерійовичем.

Застосувати ст. 22 КУпАП та звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням. Провадження в справі про адміністративне правопорушення закрити.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя: М.С. Чигвінцев