Справа № 815/1518/14
06 березня 2014 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, Приморської районної адміністрації Одеської міської ради, третя особа - ОСОБА_2, про визнання неправомірними дій Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області по реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 27.04.2013 року за адресою: АДРЕСА_1, замовнику - ОСОБА_2;скасування реєстрації Декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 27.04.2013 року № ОД14212066741, зареєстровану Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області за адресою: АДРЕСА_1; скасування розпорядження Приморської районної адміністрації Одеської області № 336 від 12.06.2012 року про встановлення нумерації дачному будинку з господарськими спорудами, які належать ОСОБА_2, розташованому за адресою: АДРЕСА_1, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов даний адміністративний позов.
Згідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте даний адміністративний позов зазначеним вимогам не відповідає.
В адміністративному позові позивач, крім іншого, звертається з позовними вимогами до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області щодо реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 27.04.2013 року за адресою: АДРЕСА_1, замовнику - ОСОБА_2, проте до адміністративного позову додає копію декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 27.04.2012 року за адресою: АДРЕСА_1, замовнику - ОСОБА_2.
Крім цього, в даному адміністративному позові позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що в провадженні Приморського районного суду м. Одеси знаходить справа № 522/803/13, а також, що 09.07.2013 року позивач звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з позовом щодо скасування свідоцтва права власності ОСОБА_2, проте не надає до суду доказів на підтвердження вказаних обставин, а також інформації щодо того, на якій стадії розгляду знаходяться вказані справи, та чи є такі, що набрали законної сили, рішення по вказаним справам.
Також в адміністративному позові позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на адвокатський запит від 17.09.2013 року № 150/02/01 та лист від 26.12.2013 року, який надійшов на виконання вказаного запиту із документами, проте позивачем не надано доказів щодо цього.
Таким чином позивачем не надано докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, та у разі неможливості - не зазначено причини неможливості подання таких доказів.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом приведення адміністративного позову у відповідність до ст. ст. 105, 106 КАС України та надання до суду доказів, якими обґрунтовуються позовні вимоги, та у разі неможливості - зазначити причини неможливості подання таких доказів.
Керуючись ст. ст. 105, 106, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, Приморської районної адміністрації Одеської міської ради, третя особа - ОСОБА_2, про визнання неправомірними дій Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області по реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 27.04.2013 року за адресою: АДРЕСА_1, замовнику - ОСОБА_2;скасування реєстрації Декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 27.04.2013 року № ОД14212066741, зареєстровану Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області за адресою: АДРЕСА_1; скасування розпорядження Приморської районної адміністрації Одеської області № 336 від 12.06.2012 року про встановлення нумерації дачному будинку з господарськими спорудами, які належать ОСОБА_2, розташованому за адресою: АДРЕСА_1, залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 27 березня 2014 року усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя /підпис/ О.А. Левчук
27.03.14