Ухвала від 26.02.2014 по справі 801/11385/13-а

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

Справа № 801/11385/13-а

26.02.14 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Омельченка В. А.,

суддів Дудкіної Т.М. ,

Дадінської Т.В.

перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Державної казначейської служби України в АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Євдокімова О.О. ) від 16.12.13 у справі № 801/11385/13-а

за позовом Приватного підприємства "АРК СТРОЙ 2" (вул. Ген. Васильева, 29, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95000)

Головного управління капітального будівництва при Раді Міністрів АР Крим (вул.Леніна, 17, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95001)

до Головного управління Державної казначейської служби України в АР Крим (вул. Севастопольська,19, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95000)

про визнання протиправною бездіяльність та спонукання до виконання певних дій.,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.12.13 адміністративний позов Приватного підприємства "АРК СТРОЙ 2", Головного управління капітального будівництва при Раді Міністрів АР Крим до Головного управління Державної казначейської служби України в АР Крим про визнання протиправною бездіяльність та спонукання до виконання певних дій задоволено частково.

Зобов'язано Головне управління Державної казначейської служби України в АР Крим зареєструвати і взяти на облік бюджетні, бюджетні фінансові зобов'язання Головного управління капітального будівництва при Раді міністрів АР Крим по об'єкту - "Реконструкція дитячого садочку № 5 в м. Бахчисараї АР Крим" в сумі 1821607,39 грн. за договором про закупівлю робіт за державні кошти від 11.09.2012 №76/424/070 укладеним між Головним управлінням капітального будівництва при Раді міністрів АР Крим (Замовник) і ПП "АРК СТРОЙ 2" (Підрядник).

В іншій частині позовних вимог - відмовлено.

Не погодившись з даною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.12.13 та прийняти нове рішення по справі.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, апелянт посилається на те, що у відповідача не було правових підстав для реєстрації та взяття на облік бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань, а тому постанова суду першої інстанції є безпідставною та підлягаю скасуванню.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2014 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління Державної казначейської служби України в АР Крим.

У судове засідання сторони, їх представники не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені в встановленому законом порядку.

Згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Суд, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе перейти до письмового провадження по справі.

Судом першої інстанції встановлено, що між ГУ КБ при Раді міністрів АР Крим (Замовник) і ПП "АРК СТРОЙ 2" (Підрядник) були укладено: договір про закупівлю робіт за державні кошти по об'єкту - "Реконструкція дитячого садочку № 5 в м. Бахчисараї АР Крим" від 11.09.2012 №76/424/070.

ПП "АРК СТРОЙ 2", як Підрядник за даними договорами, виконало свої зобов'язання відповідно до договору, що підтверджується актами приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2012 року №1 , №2, № 3 та актами приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2012 року № 1 та № 2.

В свою чергу, Замовником, ГУ КБ при Раді міністрів АР Крим, не проведена оплата за вказаним договором.

Станом на 01.12.13р. заборгованість перед ПП "АРК СТРОЙ 2" становить 1821607,39, зокрема за договором від 11.09.2012 №76/424/070.

Згідно п. 2 Договору другий позивач бере на себе зобов'язання в межах затверджених асигнувань і фактичних надходжень за загальним фондом.

Згідно п. 3 Договору, ціна договору складає 6877,86008 грн.

Незважаючи на факт виконання позивачем зобов'язань по договору ГУ ДКУ в АР Крим не виконана реєстрація бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань, що не дає можливості Замовнику- ГУ КБ при Раді міністрів АР Крим, погасити заборгованість перед ПП "АРК СТРОЙ 2", у зв'язку з чим, перший позивач звернувся до суду.

Судова колегія, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

ГУ КБ при Раді міністрів АР Крим, як одержувачем бюджетних коштів, на адресу ГУ ДКУ в АР Крим був підготовлений і направлений пакет документів для реєстрації та взяття на облік бюджетних та бюджетних фінансових зобов'язань по об'єкту - "Реконструкція дитячого садочку № 5 в м. Бахчисараї АР Крим" за договором від 11.09.2012 № 76/424/070.

Листом від 12.12.13р. №05.2-21.1/594-10411 ГУ ДКУ в АР Крим були повернуті документи без реєстрації та взяття на облік бюджетних та бюджетних фінансових зобов'язань ГУ КБ при Раді міністрів АР Крим.

Згідно зі ст. 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення.

Бюджетні призначення для здійснення фінансування по об'єкту - "Реконструкція дитячого садочку № 5 в м. Бахчисараї АР Крим" за договором від 11.09.2012 № 76/424/070 визначені Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 р. № 472-р "Про перерозподіл деяких видатків та передачу бюджетних призначень, передбачених у 2013 році Міністерству фінансів" та Розпорядженням Ради Міністрів АР Крим від 10.07.2013 № 626-р.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.07.13р. №472-р сума 1830,7 тис. грн. по об'єкту - "Реконструкція дитячого садочку N 5 в м. Бахчисараї АР Крим" за договором від 11.09.2012 № 76/424/070 визначені як погашення заборгованості.

Пунктом 5 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.07.13р. №472-р зобов'язано Державну казначейську службу України забезпечити перерахування бюджетних коштів відповідно до бюджетних призначень.

ГУ ДКУ в АР Крим, що входить в структуру Державної казначейської службі України, пункт 5 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.07.13р. №472-р не виконало - бюджетні фінансові зобов'язання ГУ КБ при Раді міністрів АР Крим по об'єкту -"Реконструкція дитячого садочку N 5 в м. Бахчисараї АР Крим" за договором від 11.09.2012 № 76/424/070 не зареєстровані і не взяті на облік, що робить неможливим перерахування бюджетних коштів, а також оплату заборгованості перед позивачем - ПП "АРК СТРОЙ 2" за виконані роботи по договору від 11.09.2012 № 76/424/070.

Згідно реєстру бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів від 11 грудня 2012 року № 711 кредиторська заборгованість ГУ капітального будівництва при СМ АР Крим за договором від 11.09.2012 складає 1821607,39 грн.

Згідно ст. 117 Конституції України Кабінет Міністрів України у межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.

Згідно з пунктом 7 статті 48 Бюджетного Кодексу України Міністерством фінансів України визначено Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 02.03.12р. №309 (далі-Порядок).

Відповідно до пункту 2.1 цього Порядку, п.46 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.02р. № 228 "Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог щодо виконання кошторисів бюджетних установ" обсяг бюджетних зобов'язань, узятих установою протягом бюджетного періоду, повинен забезпечувати зменшення рівня заборгованості за бюджетними зобов'язаннями минулих періодів та недопущення виникнення заборгованості за бюджетними зобов'язаннями у поточному році.

Органи Казначейства не реєструють зобов'язання у разі:відсутності у розпорядника бюджетних коштів бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом; відсутності документів, які підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання; відсутності затвердженого в установленому порядку паспорта бюджетної програми (крім випадків, у яких законодавством не передбачено його затвердження); невідповідності напрямів витрачання бюджетних коштів бюджетному асигнуванню, паспорту бюджетної програми; неподання або подання неповного пакета підтвердних документів щодо проведення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти; недотримання розпорядниками бюджетних коштів бюджетних повноважень та обмежень, які вводяться законодавчими та іншими нормативно-правовими актами; недотримання вимог щодо оформлення поданих документів (п. 2.9 Порядку).

У міру прийняття рішень розпорядником бюджетних коштів про погашення бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань, які були зареєстровані в органах Казначейства та залишились не погашеними на кінець минулого бюджетного періоду, органами Казначейства такі зобов'язання відображаються в обліку у поточному бюджетному періоді на підставі поданого розпорядником бюджетних коштів Реєстру та/або Реєстру фінансових зобов'язань і відповідних підтвердних документів.

Бюджетні фінансові зобов'язання за загальним фондом, які залишились не погашеними на кінець минулого бюджетного періоду (бюджетна кредиторська заборгованість) та обліковуються органами Казначейства за бюджетними програмами, за якими відсутні бюджетні асигнування або обсяг бюджетної кредиторської заборгованості перевищує бюджетні асигнування відповідно до встановлених законом про Державний бюджет України на поточний бюджетний період та/або переданих в установленому порядку бюджетних призначень, відображаються в обліку органами Казначейства у поточному бюджетному періоді після прийняття рішення головним розпорядником бюджетних коштів за погодженням з Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом) щодо визначення бюджетної програми за загальним та/або спеціальним фондами, в межах бюджетних асигнувань якої будуть погашатись бюджетні фінансові зобов'язання, на підставі поданого розпорядником бюджетних коштів Реєстру та/або Реєстру фінансових зобов'язань і відповідних підтвердних документів.

За таких підстав, судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції, що позовні вимоги позивача в частині зобов'язання ГУ ДКУ в АР Крим зареєструвати і взяти на облік бюджетних зобов'язань і бюджетних фінансових зобов'язань Головного управління капітального будівництва при Раді міністрів АР Крим по об'єкту - "Реконструкція дитячого садочку N 5 в м. Бахчисараї АР Крим" -в сумі 1821607,39 грн. за договором про закупівлю робіт за державні кошти від 11.09.2012 №76/424/070 укладеними між Головним управлінням капітального будівництва при Раді міністрів АР Крим (Замовник) і ПП "АРК СТРОЙ 2" (Підрядник), є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в цій частині.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Керуючись ст. 195; ст. 196; ст. 197; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Державної казначейської служби України в АР Крим залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.12.13 у справі № 801/11385/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя підпис В.А.Омельченко

Судді підпис Т.М. Дудкіна

підпис Т.В. Дадінська

З оригіналом згідно

Головуючий суддя В.А.Омельченко