Постанова від 20.02.2014 по справі 819/251/14-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/251/14-a

20 лютого 2014 року м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Подлісна І.М.

при секретарі судового засідання Субтельна Л.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовною заявою Комунальної установи Тернопільської обласної ради "База спеціального медичного постачання" до Тернопільської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення про повернення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Комунальна установа Тернопільської обласної ради "База спеціального медичного постачання" звернулася до суду із адміністративним позовом до Тернопільської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення про повернення коштів.

Представник позивача, Комунальної установи Тернопільської обласної ради "База спеціального медичного постачання", в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просили позов задовольнити у повному обсязі, скасувати рішення Тернопільської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 30 січня 2014 року №14/151.

Представник відповідача, Тернопільської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечив, просив у задоволенні позову відмовити.

Суд, заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності вважає, що позовні вимоги Комунальної установи Тернопільської обласної ради "База спеціального медичного постачання" не підлягають до задоволення, виходячи із наступних міркувань.

30 січня 2014 року Тернопільською міжрайонною виконавчою дирекцією Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі -Відповідач) на підставі акта перевірки №02-19/18 від 24 січня 2014 року було видане рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності №14/151, яким встановлено порушення Комунальною установою Тернопільської обласної ради "База спеціального медичного постачання" (далі - Позивач) п. 4.7. Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціальної страхування з тимчасової втрати працездатності затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 року №12 (далі - Порядок) і застосовано фінансові санкції в наступних розмірах: 7 407,75 грн. - "неправомірно використані кошти", 3 703,88 грн. - "штраф", всього підлягає перерахуванню 11 111,63 грн.

Підставою для винесення оскаржуваного рішення, був Акт перевірки коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за період з 01.01.2011 року по 01.01.2014 року №02-19/18 від 24.01.2014 року, яка була проведена представниками Відповідача з 23.01.2014 року по 24.01.2014 року.

Відповідачем, зроблено висновки, що Комунальною установою Тернопільської обласної ради "База спеціального медичного постачання" в порушення п. 4.7. Порядку видала працівнику ОСОБА_1 путівку №002280 в санаторій "Барвінок" для лікування дитини в супроводі дорослого при наявності медичної довідки за формою 070/о для лікування дитини і відсутньої медичної довідки за формою 070/о для лікування батька, в наслідок чого не приймається до заліку вартість путівки за мінусом часткової доплати 7407,75 грн. (8715 грн. - 1307,25 грн.).

З огляду на вищенаведене, суд приходить до переконання, що висновки викладені в акті перевірки суперечать фактичним обставинам справи та чинному законодавству про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а спірне рішення є незаконним та необґрунтованим, виходячи із наступних міркувань.

Комунальна установа Тернопільської обласної ради "База спеціального медичного постачання" фінансується за рахунок коштів обласного бюджету, що виділяється на цілі охорони здоров'я. Основною метою діяльністю і завданням КУ ТОР "База спеціального медичного постачання" є робота з мобілізаційним резервом, в тому числі забезпечення поповнень, зберігань, освіжень, заміни та поновлень матеріальних цінностей мобілізаційного резерву.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державний матеріальний резерв" № 51/97-ВР від 24.01.1997 року, мобілізаційний резерв входить до складу державного резерву, який є особливим державним запасом матеріальних цінностей, призначених для використання в цілях і в порядку, передбачених цим Законом.

В жовтні 2012 року застрахованій особі, працівнику Позивача, ОСОБА_1 була надана путівка в офтальмологічний санаторій "Барвінок" на санаторно-курортне лікування його малолітньої дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у супроводі дорослого.

Путівка на лікування дитини була надана згідно рішення комісії з державного соціального страхування Позивача, затвердженого протоколом №1 від 04.10.2012 року. Підставою для прийняття рішення була заява ОСОБА_1 від 07.09.2012 року і довідка за формою 070/о виданою на його дочку ОСОБА_2

За отриману путівку Позивач 26.10.2012 року перерахував на рахунок Відповідача кошти в сумі 1307,25 грн. в якості часткової доплати за виділену путівку.

Виділення путівки ОСОБА_1 на санаторно-курортне лікування його малолітньої дочки ОСОБА_2 у супроводі дорослого здійснювалось згідно Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціальної страхування з тимчасової втрати працездатності.

Відповідно до п. 4.1. Порядку - рішення про виділення путівки застрахованій особі приймає комісія із соціального страхування установи із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на підставі особистої заяви та довідки для одержання путівки (форма N 070/о).

п. 4.7. Порядку визначено, що комісією (уповноваженим) із соціального страхування приймається рішення про виділення путівки одному із застрахованих батьків (матері або батькові) або застрахованій особі - законному представнику для лікування дитини та дорослого за наявності медичних показань на санаторно-курортне лікування з частковою оплатою в розмірі 10 відсотків її вартості, а для лікування двох дітей та дорослого - безкоштовно на підставі заяви застрахованої особи та медичних довідок для дорослого та дитини.

Згідно до п. 4.8. Порядку - рішення про виділення путівки одному із застрахованих батьків (матері або батькові) для самостійного лікування дитини, яка є членом сім'ї застрахованої особи, у санаторно-курортному закладі для дітей за наявності у дитини медичних показань на санаторно-курортне лікування з частковою оплатою в розмірі 10 відсотків вартості путівки на підставі заяви застрахованої особи та медичної довідки для дитини.

З аналізу вищенаведених норм слідує, що медичні довідки за формою 070/о на дорослого та дитину необхідні для отримання путівки, якщо лікування потребує і дитина і дорослий (п. 4.7. Порядку), а у випадку коли лікування потребує лише дитина застрахованої особи, довідка за формою 070/о необхідна лише для дитини. Зважаючи на те, що лікування потребувала лише неповнолітня дочка ОСОБА_1 комісія з державного соціального страхування Комунальної установи Тернопільської обласної ради "База спеціального медичного постачання", правомірно надала йому путівку для лікування малолітньої дочки у супроводі дорослого на підставі особистої заяви і довідки за формою 070/о лише на дитину, оскільки її батько ОСОБА_1 лікування не потребував.

Таким чином, проаналізувавши вищевказані обставини справи, суд приходить до переконання, що Комунальна установа Тернопільської обласної ради "База спеціального медичного постачання" жодним чином не порушувала вимог законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а тому оскаржуване рішення є незаконним і підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст. 50, 71, 86, 94, 158, 160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог Комунальної установи Тернопільської обласної ради "База спеціального медичного постачання" про скасування рішення від 30 січня 2014 року №14/151 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Подлісна І.М.

копія вірна

Суддя