"13" лютого 2014 р. м. Київ К/9991/78031/12
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого Білуги С.В.,
суддів Заїки М.М.,
Загороднього А.Ф.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Запорізької обласної державної адміністрації на постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 15 листопада 2012 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Запорізької обласної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування розпорядження,
В червні 2012 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Запорізької обласної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування розпорядження.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 13 серпня 2012 року у задоволені адміністративного позову відмовлено.
Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 15 листопада 2012 року рішення першої інстанції скасовано, ухвалено нову постанову про задоволення позову. Визнано незаконним та скасовано розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 29 травня 2012 року № 94-к.
Запорізька обласна державна адміністрація подала касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, просить змінити постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 15 листопада 2012 року, та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Перевіривши наведені доводи в касаційній скарзі, рішення суду щодо застосування судом апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанції було встановлено, що розпорядженням голови Запорізької облдержадміністрації від 17 травня 2005 року № 93-к позивача призначено на посаду начальника Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації з присвоєнням їй 9 рангу державного службовця.
Згідно розпорядження голови Запорізької облдержадміністрації від 07 травня 2012 року № 309 з метою перевірки здійснення позивачем керівництва діяльністю ЗОЦІС «Інваспорт» призначене службове розслідування з 04 по 10 травня 2012 року, та створено відповідну комісію. Згідно довідки, складеної за результатами службового розслідування, рекомендовано голові обласної державної адміністрації оголосити догану позивачу за неналежне виконання посадових обов'язків та перевищення службових повноважень відповідно до статті 14 Закону України «Про державну службу», статей 147,147-1 Кодексу законів про працю України.
Розпорядженням голови Запорізької облдержадміністрації від 29 травня 2012 року № 94-к на підстави результатів службового розслідування та пояснювальної записки позивача, ОСОБА_2 за неналежне виконання посадових обов'язків та перевищення службових повноважень було оголошено догану.
Позивач не погоджуючись з рішенням відповідача про оголошення догани звернувся до суду.
Відповідно до частини 1 статті 147 Кодексу законів про працю України, за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: догана або звільнення.
Згідно частин 3 та 4 статті 149 Кодексу законів про працю України, при обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника. Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку.
Статтею 148 Кодексу законів про працю України, дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що в довідці про результати службового розслідування всі обставини, які зазначаються комісією в підтвердження в діях позивача проступку, в тому числі і незаконне звільнення позивачем ОСОБА_3, що встановлено ухвалою Апеляційного суду Запорізької області від 12 квітня 2011 року, відбулися за межами шестимісячного строку застосування дисциплінарного стягнення.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновками суду апеляційної інстанції про те, що розпорядження голови Запорізької облдержадміністрації від 29 травня 2012 року № 94-к про оголошення позивачу догани, прийняте без урахування обставин справи та в порушення діючого законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Керуючись ст.ст. 220, 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -
уухвалила:
Касаційну скаргу Запорізької обласної державної адміністрації залишити без задоволення, а постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 15 листопада 2012 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Запорізької обласної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування розпорядження - без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий С.В. Білуга
Судді А.Ф. Загородній
М.М. Заїка