Ухвала від 13.01.2014 по справі 805/16989/13-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи до іншого суду

13 січня 2014 р. Справа № 805/16989/13-а

приміщення суду за адресою: 3052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спасової Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Артемівського міськрайонного управління юстиції, третя особа управління Пенсійного фонду України в місті Артемівську та Артемівському районі Донецької області про скасування постанови про закінчення виконавчого провадження № 33317730 від 16.07.2013 року,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Донецького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Артемівського міськрайонного управління юстиції, третя особа управління Пенсійного фонду України в місті Артемівську та Артемівському районі Донецької області про скасування постанови про закінчення виконавчого провадження № 33317730 від 16.07.2013 року.

У судове засідання по даній справі, призначене на 13 січня 2014 року, сторони не з'явились. Про дату, час та місце судового розгляду справи були повідомлені належним чином. Розгляд справи просили провести за їх відсутністю. (а.с.4, 41-42, 46)

Відповідно до ч.4 ст.22 КАС України питання про передачу адміністративної справи, розглядається судом у порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

26 травня 2009 року набрало законної сили судове рішення Донецького окружного адміністративного суду по справі № 2-а-23540/08 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в місті Артемівську про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії.

Резолютивною частиною даної постанови було зобов'язано відповідача здійснити позивачу перерахунок пенсії по інвалідності (державної та додаткової пенсії) з 01.09.2008 року відповідно до ст. 50,54,67 п.3,71 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру шести мінімальних пенсій за віком та 50% мінімальної пенсії за віком, що розраховуються залежно від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

09.07.2009 року по справі № 2-а-23540/08 Донецьким окружним адміністративним судом був виданий виконавчий лист, який в подальшому був переданий для виконання до відділу державної виконавчої служби Артемівського міськрайнного управління юстиції. (а.с.8)

16.07.2013 року відділом державної виконавчої служби Артемівського міськрайнного управління юстиції була прийнята постанова про закінчення виконавчого провадження № 33317730, відкритого за виконавчим листом № 2-а-23540/08, виданим 09.07.2009 року Донецьким окружним адміністративним судом, у зв'язку з фактичним повним виконання вимог виконавчого документа. (а.с.6)

Так, в постанові від 16.07.2013 року про закінчення виконавчого провадження № 33317730 зазначено, що згідно повідомлень УПФУ в м. Артемівську та Артемівському районі Донецької області від 03.07.2013 року за вих. № 3943/08 ОСОБА_1 зроблено перерахунок пенсійного забезпечення у відповідності до ст.ст.50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 01.07.2008 року.

Висновки зазначені в постанові від 16.07.2013 року про закінчення виконавчого провадження № 33317730 позивач вважає такими, що не відповідають дійсності, а тому просить визнати незаконною та скасувати зазначену постанову у судовому порядку.

Зі змісту позовної заяви позивача суд вбачає, що позивачем оскаржуються дії суб'єкта владних повноважень, які пов'язані з виконанням рішення суду щодо обчислення та перерахунку пенсії, яке підлягає розгляду місцевими загальними судами, як адміністративними, тобто спір між сторонами виник з приводу рішення державного виконавця щодо виконання ним рішення суду у справі, передбаченій пунктом 4 частини першої статті ст. 18 КАС України, який відповідно до п.5 ст. 18 КАС України підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.

Так, відповідно до п.4, п.5 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті.

Згідно з ч.6 ст.181 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.

Пунктом 9 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 21 травня 2012 року №5 «Про внесення змін до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року №3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» передбачено, що визначаючи предметну та територіальну підсудність справ з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, судам необхідно враховувати, що за приписами пункту 5 частини першої статті 18, частини шостої статті 181 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист, незалежно від статусу позивача у виконавчому провадженні.

Справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконавчих документів, виданих цими судами в інших справах, крім передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 18 КАС України, підлягають розгляду місцевими загальними судами як адміністративними судами, які видали виконавчий лист, у разі звернення сторін виконавчого провадження.

Таким чином, враховуючи вищезазначені приписи, суд дійшов висновку, що даний адміністративний позов підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду, оскільки позовні вимоги стосуються виконання судового рішення щодо пенсійних виплат.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

Приймаючи до уваги, що дана адміністративна справа належить до предметної підсудності місцевого суду, як адміністративного суду, то справа повинна розглядатись Артемівським міськрайонним судом Донецької області.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 18, 22, 160, 165, 181, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Артемівського міськрайонного управління юстиції, третя особа управління Пенсійного фонду України в місті Артемівську та Артемівському районі Донецької області про скасування постанови про закінчення виконавчого провадження № 33317730 від 16.07.2013 року передати до Артемівського міськрайонного суду Донецької області

Ухвалу разом з адміністративною справою № 805/16989/13-а надіслати до Артемівського міськрайонного суду Донецької області після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала постановлена та підписана у нарадчій кімнаті 13 січня 2014 року о 14 год. 55 хв.

Суддя Спасова Н.В.