Постанова від 02.04.2009 по справі 2-а-31757/08

h

справа № 2-а-31757/08

категорія 2.31.1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2009 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Капинос О.В. ,

при секретарі - Господарчук І.В.

за участю представника позивача- ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації

про зобов"язання вчинити дії,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання дій відповідача стосовно застосування чинного законодавства суб'єктами владних повноважень в частині визначення розміру компенсації - неправомірними та зобов"язання вчинити дії. Посилався на те, що він має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 5-х мінімальних заробітних плат згідно ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Однак, відповідачем не було проведено у повному обсязі виплати, передбачені вказаною статтею, що призвело до порушення його прав. Просив суд зобов'язати відповідача перерахувати 4525,00 грн на рахунок Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира. Посилається на те, що він отримував відповідні виплати у розмірах, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26 липня 1996 року, тоді як Законом визначені інші, значно більші. їх розміри, кратні мінімальній заробітній платі у відповідні періоди.

Представник відповідача позов підтримала, просила його задовільнить.

Представник відповідача - Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації в судове засідання не з'явився. Про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Заперечення, які б спростовували позовні вимоги, суду не надав.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення предсавника позивача, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Встановлено, що ОСОБА_1 має статус потерпілого від аварії на ЧАЕС 2 категорії, що підтверджується матеріалами справи.

Згідно ст. 48 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", позивач має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі - 5 мінімальних заробітних плат. Проте, вказана доплата виплачувалась у розмірах, визначених Постановою Кабінету Міністрів України № 562 від 12.07.2005 року, а не в кратному відношенні до мінімальної зарплати, тобто в значно меншому розмірі, як підтверджується відповідною довідкою.

Згідно ст. 8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Закон має пріоритетне значення перед постановою Кабінету Міністрів України.

Кодекс адміністративного судочинства передбачає річний строк звернення до суду за відновленням порушених прав.

Дію ст. 48 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на 2007 рік було зупинено згідно Закону „Про Державний бюджет на 2007 рік", на 2008 рік було зупинено згідно Закону „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України ".

Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року визнано неконституційним положення п.30 ст.71 Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік", яким зупинено на 2007 рік дію закону в частині виплати допомоги у розмірах до мінімальної заробітної плати. Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008 визнано неконституційним положення п.п. 11 п. 28 розділу II Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України ", яким зупинено на 2008 рік дію закону в частині виплати допомоги у розмірах до мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст. 73 Закону України “Про Конституційний Суд України”, якщо акти (закони та інші правові акти Верховної Ради України, акти Президента України, акти Кабінету Міністрів України, правові акти Верховної Ради Автономної Республіки Крим) або їх окремі положення визнаються такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними), вони оголошуються нечинними і втрачають чинність від дня прийняття Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Розмір мінімальної заробітної плати в Україні з 1 липня 2007 року становив 420 грн.

Заборгованість по щорічній допомозі на оздоровлення за 2007 рік складає:

420 грн. х 5 - 100 грн (отриманих згідно постанови КМУ) = 2000 грн.

Розмір мінімальної заробітної плати в Україні з 1 квітня 2008 року становив 525 грн.

Заборгованість по щорічній допомозі на оздоровлення за 2008 рік складає:

525 грн. х 5 - 100 грн (отриманих згідно постанови КМУ) = 2525 грн.

Оскільки головним розпорядником цих коштів і в спірний період часу і тепер є Головне управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача перерахувати на рахунок Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради 4525,00 грн.

Керуючись Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" № 796-12 від 28.02.1991 року, Рішенням Конституційного Суду N 6-рп/2007 від 09.07.2007, ст. ст. 86, 99, 158 - 163, 167,254 КАС України, суд ,-

постановив:

Позов задовольнити.

Зобов'язати Головне управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації перерахувати на рахунок Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради для виплати ОСОБА_1 4525,00 грн.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя: О.В. Капинос