h
справа № 2-а-22189/07
категорія 2.19
06 квітня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Хаюка С.М. ,
при секретарі - Дойничко О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, Управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі
про стягнення 742,65 грн. та зобов"язання щомісячно виплачувати визначену надбавку,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом. Просить стягнути з відповідача надбавку до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком як дитині війни за 2007 рік в сумі 742,65 грн. та зобов"язати щомісячно виплачувати визначену надбавку . Позовні вимоги обґрунтовує тим, що має право на таку надбавку відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, а відповідач безпідставно відмовляє в її нарахуванні та виплаті.
Позивач в судове засідання не з"явився.
Представники відповідачів позов не визнали, просили відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог за безпідставністю.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що позивач, ОСОБА_1 , є пенсіонером по віку, що підтверджується відповідним посвідченням.
Статтею 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком. Проте, Законом України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”дію ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”було обмежено: пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищувались в меншому ніж визначено Законом розмірі і лише інвалідам.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року по справі №1-29\2007 були визнані неконституційними положення п.12.ст.71 та ст.111 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”щодо таких обмежень, а, отже, з цього часу відновлено дію ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”в повному обсязі.
Встановлено також, що до повноважень управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі належить призначення та виплата пенсій фізичним особам, які досягли пенсійного віку.
Відповідно до ст. 17 КАС України до компетенції адміністративних судів належить розгляд спорів фізичних осіб із суб”єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Судом встановлено, що письмова заява, яка мається в матеріалах справи, до управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі не надходила і як вбачається із її змісту направлена не за адресою управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі м.Коростишів , вул. Гагаріна 2, а за адресою м.Коростишів, вул.Гагаріна 4.
Оскільки питання про порушене право позивачем перед відповідачем не ставилось, відповідно управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі не вчиняло жодних дій та не приймало будь-яких рішень щодо ОСОБА_1
Крім того позивачем не надано доказів про встановлення йому статусу дитини війни, який повинен бути завірений відповідним штампом управління праці і соціального захисту населення Коростишівської райдержадміністрації, а посвідчення міської громадської організації "Діти Великої Вітчизняної війни" не надає права на втановлення такого статусу.
З урахуванням всіх обставин по справі, суд приходить до висновку, що підстав для задоволення позовних вимог немає.
На підставі викладеного і керуючись Законом України “Про соціальний захист дітей війни”, Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року по справі №1-29\2007, Законом України „Про державний бюджет на 2008 рік” від 28.12.2007 року № 107-4, ст.ст.86, 158 -163, 254 КАС України, суд, -
постановив:
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позову до Головного управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області, управління Пенсійного Фонду України в Коростишівському районі про стягнення 742,65грн. та зобов"язання щомісячно виплачувати визначену надбавку за безпідставністю позовних вимог.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: С.М. Хаюк