Постанова від 14.04.2009 по справі 2-а-24037/08

h

справа № 2-а-24037/08

категорія 2.29

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2009 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сичової О.П. ,

при секретарі - Мельник К.В. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Житомирської обласної державної адміністрації

та Голови Житомирської обласної державної адміністрації Забели Юрія Володимировича

за участю третьої особи Осницької Т.В.

про визнання дій неправомірними, зобов'язання відповідачів призначити та оголосити конкурс з відповідною публікацією в ЗМІ ; зобов'язання відповідачів надати матеріали та скасування розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації № 164-к від 22.05.2008 року про призначення начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації,-

встановив:

Позивач просить визнати дії Житомирської обласної державної адміністрації та Голови Житомирської обласної державної адміністрації Забели Юрія Володимировича неправомірними ; зобов'язати відповідачів призначити та оголосити конкурс з відповідною публікацією та поширенню через засоби масової інформації та зобов'язати відповідачів надати суду матеріали щодо призначення начальника управління у справах преси та інформації ,які є доказами по адміністративній справі .

Суд частково задоволив клопотанням позивача від 13 лютого 2009 року про уточнення позовних вимог та збільшив позовні вимоги включивши до них вимогу про скасування розпорядження Голови Житомирської обласної державної адміністрації № 164-к від 22.05.2008 року про призначення Осницької Т.В. на посаду начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

Крім того в процесі розгляду справи позивачем заявлялось додатково інші клопотання ,а саме про визнання порушення умов реалізації права на державну службу з боку відповідачів та Осницької Т.В.; про припинення державної служби Осницької Т.В.та про притягнення Осницької Т.В.в якості відповідача по справі.

Зазначені клопотання розглянуті в судовому засіданні, яке проводилось з застосуванням системи звукозапису та протокольно відхилені з огляду на те , що позивач, заявляючи уточнені позовні вимоги, змінив не тільки підставу , а і предмет позову , що є недопустимим і суперечить абз.1 ст. 51 КАС України. Крім того Кодексом адміністративного судочинства України залучення в якості відповідача іншої особи можливе лише в тому випадку коли відсутня згода позивача на заміну неналежного відповідача іншою особою ( ч.3 стаття 52 КАС України ),що в даному випадку не мало місця..

Свої вимоги позивач мотивує тим ,що 20.06.2008 року із сповіщення № 1-1069/10 йому стало відомо ,що на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2007 року № 996 " Про затвердження рекомендаційних переліків управлінь ,відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій" та ст. 106 Цивільного кодексу України розпорядженням голови облдержадміністрації Забели Ю.В. від 15.05.2008 року № 178 було утворено управління у справах преси та інформації та призначений відповідний начальник.. Вважає ,що такі дії голови облдержадміністрації Забели Ю.В. є незаконними та таємними , суперечать вимогам ст. 2,3,24,25,38 Закону України " Про місцеві державні адміністрації" , ст.ст. 3,4,15,27 Закону України " Про державну службу " так як дані про вакансії посад державних службовців не публікувались і не поширювались через засоби масової інформації , конкурс не призначався ,здійснювалось призначення таємно без врахування відповідної освіти та професійної підготовки.

Вважає , що відповідачі не виконавши вимоги чинного законодавства ,позбавили його права участі в конкурсному відборі та загального права на державну службу.

Відповідач проти позову заперечує з мотивів зазначених в запереченні на позов.

Ухвалою від 12 лютого 2009 року була залучена до участі в справі в якості третьої особи начальник управіління у справах преси та інформації Житомирської облдержадміністрації Осницька Т.В.,яка в своєму виступі пояснила суду порядок її призначення на посаду ,вважає що відповідачами при цьому ніякого законодавства порушено не було та вважає ,що підстав для задоволення позовних вимог не має.

Розглянувши матеріали справи , вислухавши сторони та враховуючи ,що :

- матеріалами справи підтверджується ,що позивач по справі з 31 липня 2001 року по 15.08 2005 року працював на посаді начальника управління у справах преси та інформації Житомирської облдержадміністрації ;

- розпорядженням голови Житомирської обласної державної адміністрації № 340 -к від 12.08.05 року на підставі погодження Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 01.08.2005 року № 3811/27/2 було звільнено ОСОБА_1 ( позивача по справі ) з посади начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації по п.1 ст.40 КЗпП України у зв'язку з ліквідацією управління з 15 серпня 2005 року ;

- з метою упорядкування структури обласної державної адміністрації відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.07 року № 996 " Про затвердження рекомендаційних переліків управлінь ,відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій " та ст. 106 Цивільного кодексу України розпорядженням голови Житомирської облдержадміністрації від 15.05.08 року № 174 було знову утворено управління у справах преси та інформації;

- розпорядженням голови облдержадміністрації від 22.05.08 року № 164-к відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.99 року № 1374 "Про затвердження Порядку призначення на посади та звільнення з посад керівників управлінь, відділів, інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій "( далі Порядок ) та погодження Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 22.05.08 року № 3010/27/2 було призначено начальником даного управління Осницьку Т.В( третя особа).

Твердження позивача про незаконність такого призначення спростовуються наступним :

- у відповідності з п.1 Порядку керівники управлінь, відділів, інших структурних підрозділів обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій призначаються на посади та звільняються з посад головами державних адміністрацій за погодженням з відповідними міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади;

- у відповідності із статтею 11 Закону України" Про місцеві державні адміністрації " керівники управлінь ,відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду та звільняються з посад головами відповідних державних адміністрацій за погодженням з органами виконавчої влади вищого рівня в порядку ,що визначається Кабінетом Міністрів України;

- п.1 Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців , який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. N 169 передбачено , що відповідно до цього Порядку проводиться конкурсний відбір на заміщення вакантних посад державних службовців третьої - сьомої категорій (далі - конкурс), крім випадків, коли законами України встановлено інший порядок заміщення таких посад;

- в п.5 Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців , який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. N 169 зазначено ,що переведення на рівнозначну або нижчу посаду в одному державному органі, а також просування по службі державних службовців, які зараховані до кадрового резерву чи успішно пройшли стажування у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, може здійснюватися без конкурсного відбору ;

- в роз'ясненні головного управління державної служби України від 01.10.99 року " Про застосування статей 4 та 15 Закону України " Про державну службу " щодо порядку прийняття на посади державних службовців" зазначається про перелік посад державних службовців третьої-сьомої категорії та випадків , у яких призначення на посади на підставі актів законодавства може здійснюватися без проведення конкурсу ,погодженого колегією Головдержслужби України ;

- у відповідності із вказаним Переліком призначення на посаду керівника управління облдержадміністрації здійснюється головою облдержадміністрації за погодженням з відповідним центральним органом виконавчої влади без конкурсного відбору на підставі статті 11 Закону України " Про місцеві державні адміністрації" та Постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.99 року ; 1374 "Про затвердження Порядку призначення на посади та звільнення з посад керівників управлінь, відділів, інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій";

- прокуратурою Житомирської області було за заявою позивача проведено перевірку дотримання вимог законодавства про державну службу посадовими особами Житомирської обласної державної адміністрації при призначенні на посаду начальника управління у справах преси та інформації Осницької Т.В.. За результатами проведеної перевірки підстав для прокурорського реагування не знайдено.

За таких обставин суд не має підстав для задоволення позову .

На підставі зазначеного ,керуючись ст.ст. 86, 158-162 КАС України , суд -

ПОстановив:

У позові відмовити.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата виготовлення повного тексту постанови 21.04.09 року

Головуючий суддя: О.П. Сичова