h
справа № 2-а-29634/08
категорія 61
10 квітня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ракаловича В.М. ,
при секретарі - Швець Н.П.
з участю позивача та представника відповідача ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області
про спонукання до перерахунку вислуги років,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому зазначає, що він проходив службу в органах внутрішніх справ Житомирської області, в т.ч. на посадах дільничого інспектора та оперуповноваженого ДСБЕЗ, і у 1998 році був звільнений з органів внутрішніх справ в запас Збройних сил по ст. 64 "б" з визначеною йому для обчислення пенсії вислугою 20 років 2 місяці. Після прийняття постанов КМ України від 17 листопада 2004 року №1525 та від 22 червня 2005 року №497, якими було встановлено пільгове обчислення вислуги років для відповідних працівників органів внутрішніх справ, він звертався з письмовою заявою до відповідача про перерахунок йому вислуги років, але той відмовив в задоволенні такої заяви. На думку позивача, така відмова суперечить Закону України "Про пенсійне забезпечення військвослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", яким встановлене право на перерахунок раніше призначених пенсій у зв"язку з підвищенням грошового забезпечення працівників органів внутрішніх справ.
Просив зобов'язати відповідача провести перерахунок вислуги років в органах внутрішніх справ з врахуванням пільгового обчислення відповідно до названих вище постанов Кабінету Міністрів України та подати перерахунок в Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з таких підстав.
Судом встановлено, що позивач проходив службу в органах внутрішніх справ на посадах дільничого інспектора та оперуповноваженого ДСБЕЗ, і у 1998 році був звільнений з органів внутрішніх справ в запас Збройних сил по ст. 64 "б" з визначеною йому для обчислення пенсії вислугою 20 років 2 місяці.
17 листопада 2004 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова №1525 "Про доповнення пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393", відповідно до якої, з 1 січня 2005 року час проходження служби особами начальницького складу органів внутрішніх справ на посадах дільничних, старших дільничних інспекторів міліції та працівників підрозділів з керівництва дільничними інспекторами міліції (крім центрального апарату Міністерства внутрішніх справ) зараховується на пільгових умовах - один місяць служби за півтора місяця.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2005 року №497 "Про доповнення пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393" такий же порядок обчислення вислуги вислуги років встановлений і для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ у підрозділах боротьби з економічною злочинністю за переліком посад і на умовах, що визначаються Міністерством внутрішніх справ"
Позивач у 2006 році звертався до відповідача із заявою про перерахунок йому вислуги років відповідно на підставі названих постанов Кабінету Міністрів України для перерахунку в подальшому розміру пенсії, але в задоволенні такої заяви було відмовлено.
Суд вважає таку відмову правомірною, оскільки положення названих постанов Кабінету Міністрів України не мають зворотної дії в часі.
Перегляд раніше обчисленої вислуги років для призначення пенсії чинним законодавством не передбачений.
Позивач помилково посилається в обгрунтування позову на Закон України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб". Відповідно до статті 17-1 названого Закону, порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом , встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Статтею 63 названого Закону, яку позивач цитує в своїй позовній заяві, передбачена можливість перерахунку пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Проте в даному випадку предметом спору є перерахунок вислуги років, а не грошового забезпечення.
За таких обставин підстав для задоволення позову не вбачається.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, Постановами Кабінету МіністрівУкраїни від 17.11.2004 року № 1525 та від 22.06.2005 року №497, суд-
постановив:
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позову до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про спонукання перерахунку вислуги років за безпідставністю.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня складання постанови у повному обсязі. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: В.М. Ракалович