h
справа № 2-а-12518/08
категорія 2.31.2
29 квітня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Хаюка С.М. ,
при секретарі - Дойничко О.С. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області,управління Пенсійного фонду України в Новоград-Волинському районі Житомирської області
про стягнення 2733,30 грн.,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить, поновити пропущений строк позовної давності та стягнути з відповідача надбавку до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком як дитині війни за період з 01.01.2006року по 01.07.2008року в розмірі 2733грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що має право на таку надбавку відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, а відповідач безпідставно відмовляє в її нарахуванні та виплаті.
Позивач в судове засідання не прибув.Причини неявки суду не повідомив.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області позов не визнала, просила відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог за безпідставністю. Надала письмові заперечення на обгрунтування своїх доводів.
Представник управління Пенсійного фонду України в Новоград-Волинському районі Житомирської області до суду не з"явився. Причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1., є дитиною війни, що підтверджується відповідним посвідченням.
Статтею 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком.
Проте, Законами України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”та "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України", дію ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”було обмежено: пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищувались в меншому ніж визначено Законом розмірі і лише інвалідам.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року по справі №1-29\2007 та №10-рп від 22.05.2008 року були визнані неконституційними положення п.12.ст.71 та ст.111 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”та положення розділу 2 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України" щодо таких обмежень, а отже, з цього часу відновлено дію ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”в повному обсязі.
Відповідно до резолютивної частини вказаних рішень Конституційного Суду України, вони мають преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей законів, що визнані неконституційними.
Судом встановлено, що всупереч рішенням Конституційного Суду України, Управлінням Пенсійного фонду України в Новоград-Волинському районі Житомирської області вказана надбавка позивачу не виплачувалась, його заява з цього питання Управлінням Пенсійного фонду України Новоград-Волинському районі Житомирської області залишена без задоволення.
За таких обставин суд вважає, що право позивача порушене, він має право на отримання разової грошової допомоги в розмірі, визначеному Законом України “Про соціальний захист дітей війни”.
Оскільки в даному випадку йдеться про підвищення пенсії, належним відповідачем є Управління Пенсійного фонду України в Новоград-Волинському районі Житомирської області, де позивач перебуває на обліку як пенсіонер.
Визнані неконституційними положення Законів України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”та "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України" втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішень, тому позов підлягає частковому задоволенню, стягненню підлягає заборгованість за період з липня по грудень 2007 року та за червень 2008 року включно.
З врахуванням розміру мінімальної пенсії за віком в цей період, сума заборгованості перед позивачем становить за 2007 рік - 742,65 грн. (410,06 грн. х 30% х 3 + 415,11 грн. х 30% х 3), за 2008 рік - 144,3 грн. (481грн.х30%+.х1), а всього 886,95 грн.
Суд відмовляє позивачу в задоволенні позовних вимог щодо поновлення пропущеного строку звернення до суду та стягнення вказаної заборгованості за 2006рік, оскільки позивачем не надано доказів пропущення строку звернення до суду з поважних причин.
Відповідно до ст.11 КАС України, для повного захисту прав, та інтересів позивача суд вважає необхідним вийти за межі позовних вимог та визнати дії управління Пенсійного фонду України в Новоград-Волинському районі Житомирської області неправомірними.
Керуючись Законом України “Про соціальний захист дітей війни”, Рішеннями Конституційного Суду України від 09.07.2007 року по справі №1-29\2007 та №10-рп від 22.05.2008 року, ст.ст. 11, 158-163, 167, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд -
постановив:
Позов задовольнити частково.
Визнати неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Новоград-Волинському районі Житомирської області у вигляді невиплати ОСОБА_1. пенсії з урахуванням підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни.
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Новоград-Волинському районі Житомирської області на користьОСОБА_1 заборгованість по виплаті надбавки до пенсії в розмірі 886,95 грн.
В задоволені решти позовних вимог відмовити.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: С.М. Хаюк