Ухвала від 14.02.2014 по справі 813/1214/14

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 лютого 2014 року № 813/1214/14

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мричко Н.І., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції Савченко Тетяни Володимирівни, реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції про визнання дій незаконними, скасування рішення та зобов'язання до вчинення дій, -

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції Савченко Тетяни Володимирівни, реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, в якій просить:

- визнати дії державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції Савченко Тетяни Володимирівни з прийняття рішення № 5776463 від 11.09.2013 року незаконними;

- визнати протиправними та скасувати рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень від 11.09.2013 року № 5776463 прийняте державним реєстратором прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції Савченко Тетяною Володимирівною;

- зобов'язати Реєстраційну службу Львівського міського управління юстиції здійснити державну реєстрацію права власності на об'єкт нерухомого, а саме частину житлового будинку, що розташований за адресою: м. Львів, вул. Старознесенська, 49.

У відповідності до ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви приєднується документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Законом України «Про судовий збір» визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Статтею 1 Закону України «Про судовий збір» визначено поняття судового збору. Так, судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

У відповідності до ст.2 Закону України «Про судовий збір» платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

З аналізу вказаної вище норми слідує, що судовий збір платник сплачує за звернення до суду за подання позовної заяви.

Як слідує з матеріалів справи, позивачем у даній справі є ОСОБА_1. Тобто, ОСОБА_1 подано до суду позов на захист своїх прав, свобод та інтересів, а тому, в розумінні ст.2 Закону України «Про судовий збір», саме ОСОБА_1 є платником судового збору.

Разом з тим, до матеріалів справи долучено квитанцію № ПН 1029К від 12 лютого 2014 року, з якої видно, що судовий збір в розмірі 70,00 грн. сплатив платник ОСОБА_3. Проте, ОСОБА_3 не є позивачем у справі, тобто не є особою, на захист прав та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, тому, суд вважає, що в силу ст.2 Закону України «Про судовий збір» ОСОБА_3 не є платником судового збору. Окрім цього, слід зазначити, що з матеріалів справи не видно, що ОСОБА_3 є представником ОСОБА_1.

З огляду на наведені обставини, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху для надання ОСОБА_1 документа про сплату нею або уповноваженим представником судового збору.

Щодо розміру судового збору, суд зазначає наступне.

Як слідує з позовної заяви, ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою немайнового характеру.

У відповідності до положень ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та фіксованому розмірі. За подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, ставка судового збору становить - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно з ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», розмір заробітної плати станом на 01.01.2014 року становить 1218 грн.

Отже, з урахуванням положень ст.2 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, ОСОБА_1 повинна сплатити - 73,08 грн (1218*0,06=73,08).

З огляду на викладене вище, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, для усунення позивачем вказаних вище недоліків.

У відповідності до положень ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

залишити позовну заяву ОСОБА_1 до державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції Савченко Тетяни Володимирівни, реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції про визнання дій незаконними, скасування рішення та зобов'язання до вчинення дій - без руху.

Позивачу усунути недоліки до 02 березня 2014 року шляхом подачі до суду документа про сплату судового збору в повному обсязі.

Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення вказаних недоліків у строк до 02 березня 2014, позовна заява, яку залишено без руху, підлягає поверненню.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або

без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Мричко Н.І.