13 лютого 2014 року Справа № 542/190/14-п
3/542/94/14
Суддя Новосанжарського районного суду Полтавської області Стрельченко Т.Г., розглянувши матеріали адміністративної справи які надійшли від Державної фінансової інспекції в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, мешканку АДРЕСА_1 смт.Нові Санжари, Полтавської області , головний спеціаліст відділу освіти Новосанжарської районної державної адміністрації,
за ч. ч. 3, 5 ст. 164-12 КУпАП, -
ОСОБА_1, працюючи головним спеціалістом відділу освіти та тимчасово виконуючи обов'язки начальника відділу освіти з 07.11.2011 року по 19.12.2011 р. допустила порушення бюджетного законодавства.
Згідно з матеріалами справи під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти встановлено порушення бюджетного законодавства в частині нецільового використання бюджетних коштів, а саме: упродовж періоду з 01.11.2011 року по 01.12.2013 року за рахунок асигнувань, виділених господарській групі по обслуговуванню шкіл відділу освіти Новосанжарського району по коду тимчасової класифікації видатків бюджету (надалі - КТКВ) 070805 « Групи централізованого господарського обслуговування» проведено видатки на оплату комунальних послуг (за КЕКВ 1162 «Оплата водопостачання та водовідведення» та 1163 «Оплата електроенергії», КЕКВ 1164 «Оплата природного газу» з період з 01.11.2011 року по 01.01.2013 року та за КЕКВ 2272 «Оплата водопостачання та водовідведення», КЕКВ 2273 «Оплата електроенергії», КЕКВ 2274 « Оплата природного газу» в період з 01.01.2013 року по 01.12.2013 року), фактично спожитих централізованою бухгалтерією та районним методичним кабінетом, утримання яких здійснюється за КТКВ 070804 «Централізована бухгалтерія обласних, міських, районних відділів освіти» та КТКВ 070802 « Методична робота , інші заходи у сфері народної освіти» відповідно, на загальну суму 15119,00 грн, що є порушенням вимог п.8 ч.1 ст. 7, ч.1 ст.48 Бюджетного кодексу України від 08.07.10 року № 2456-VІ (зі змінами), п.5 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року № 228 (зі змінами) та Тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів (з перехідною таблицею до функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 року №11 (зі змінами).
Зазначене порушення відповідно до статті 119 Бюджетного кодексу України від 08.07.10 № 2456-VІ (зі змінами) є нецільовим використанням бюджетних коштів, а згідно пункту 24 частини 1 статті 116 цього ж кодексу є порушенням бюджетного законодавства.
В період з 07.11.2011 року по 19.12.2011 року із загальної суми виявленого порушення 15119 грн. 00 коп. порушення в сумі 1104 грн. 18 коп допущено ОСОБА_2, за що передбачена відповідальність згідно з частиною 5 статті 164-12 КУпАП.
Крім того, в ході ревізії встановлено порушення бюджетного законодавства в частині включення до складу спеціального фонду бюджету надходжень з джерел, не віднесених до таких Бюджетним кодексом України та законом про Державний бюджет України на відповідні роки (2011 рік, 2012 рік, 2013 рік), а саме: зарахування до складу спеціального фонду відділу освіти доходів від оренди землі, не передбачених чинним законодавством упродовж періоду з 01.11.2011 по 01.12.2013 на загальну суму 140338,05 грн. (остання дата зарахування плати від оренди землі на спеціальний реєстраційний рахунок закладу - 25.12.2013р.), що є порушенням ч.4 ст.13 Бюджетного кодексу України від 08.07.10 року № 2456-VІ (зі змінами). Відповідно до листа Державної казначейської служби України від 14.10.2011 року № 16-04/918-2970 "Щодо перерахування до бюджету коштів, отриманих за не передбачені чинним законодавством платні послуги" одержані від оренди земельних ділянок кошти на спеціальний реєстраційний рахунок в загальній сумі 140338,05 грн., підлягали перерахуванню до відповідного бюджету (код класифікації доходів бюджету 24060300 "Інші надходження".
Зазначене порушення призвело до матеріальної шкоди (збитків) завданої районному бюджету на суму 140338,05 грн., з них в період, коли ОСОБА_2 виконувала обов'язки начальника відділу з 07.11.2011 р. по 19.12.2011 р. на суму 14000 грн., за що передбачена відповідальність згідно з частиною 3 статті 164-12 КУпАП.
ОСОБА_2 в судовому засіданні вину у вчиненому правопорушенні визнала та пояснила, що зазначені порушення на час розгляду справи усунуті, з актом ревізії ознайомлена не була, та вважає, що на час розгляду справи закінчилися строки накладення адміністративного стягнення.
Суд вважає, що вчинення адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДФІ № 16-0049/2014 від 27.01.2014 року, актом планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Новосанжарської районної державної адміністрації за період роботи відділу з 01.11.2011 року по 01.12.2013 р року № 03-21/7 від 24.01.2014 року, іншими матеріалами справи.
В діях ОСОБА_2. вбачається склад правопорушення, передбаченого ч.ч. 3, 5 ст. 164-12 КУпАП.
Відповідно до вимог ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 2 ст.38 КУпАП передбачено, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення , а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Згідно п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в звязку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Враховуючи , що адміністративне правопорушення передбачене ч.ч. 5 та 3 ст.164-12 КУпАП (нецільове використання бюджетних коштів, включення до складу спеціального фонду бюджету надходжень з джерел, не віднесених до таких Бюджетним кодексом України та законом про Державний бюджет України на відповідні роки ) , вчинено у 2011 році і воно не є триваючим, оскільки ОСОБА_2 тимчасово виконувала обов'язки начальника відділу до 19.12.2011 року , у зв'язку з чим, згідно з положеннями ст..38 КУпАП , закінчився строк притягнення її до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст..ст. 9, 33, 38, ч.ч. 3, 5 ст.164-12, п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, -
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.ч. 3, 5 ст. 164-12 КпАП України, та закрити провадженні на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Полтавської області через Новосанжарський районний суд Полтавської області.
Суддя /підпис/
Відповідає оригіналу
Голова Новосанжарського районного суду
Полтавської області Т.Г. Стрельченко