Справа № 711/8747/13-а
Провадження №2-а/711/13/14
05 лютого 2014 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:
Головуючого - судді: Казидуб О. Г.
при секретарі: Кудренко І.О.,Лісовенко О.І
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративний позов ОСОБА_1 до Департамент соціальної політики Черкаської міської ради про визнання дій неправомірними , зобов»язання вчинити певні дії та стягнути моральну шкоду ,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Департамент соціальної політики Черкаської міської ради про визнання дій неправомірними , зобов»язання вчинити певні дії та стягнути моральну шкоду,вказуючи що 07.09.2010 він звернувся до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Соснівської районної ради м. Черкаси (правонаступник департамент соціальної політики Черкаської міської ради) із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до пункту 7 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 p. N 848 (в редакції станом на 14.07.2010) субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу. Кількість осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.
Підпунктом 4 пункту 5 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 p. N 848 (із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 10 січня 1996 року N31, від 22 травня 1996 року N 541, від 5 жовтня 1996 року N 1231, від 22 вересня 1997 року N 1050, від 4 лютого 1998 року N 119, від 7 травня 1998 року N 626, від 25 серпня 1998 року N 1336, від 14 травня 1999 року N 822, від 25 листопада 1999 року N2146, від 2 лютого 2000 року N 211, від 31 серпня 2000 року N 1361, від 16 травня 2001 року N 506, від 27 грудня 2001 року N 1763, від 12 грудня 2002 року N 1854, від 24 лютого 2003 року N 253, від 5 листопада 2003 року N 1730, від 28 липня 2004 року N 973, від 12 грудня 2006 року N 1703, від 23 травня 2007 року N 765, від 20 травня 2009 року N480, від 20 травня 2009 року N 559, від 14 липня 2010 року N 621) визначено, що субсидія не призначається, якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу,власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок. та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). При цьому не враховуються транспортні засоби, які згідно із законодавством не є об'єктами оподаткування (крім тракторів на гусеничному ходу).
Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб іншого житлового приміщення (будинку) та більше ніж одного автомобіля, транспортного засобу (механізму) декларується під час подання заяви про призначення субсидії.
З 01.02.2013 субсидія йому припинена. Перерахунок призначеної субсидії проведений з Л .08.2010 по 30.04.2011, сума якої становить 1355,11 грн.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Підставою для здійснення перерахунку послужила довідка Черкаського ВРЕР при УДАІ УМВС України в Черкаській області від 25.02.2013 №741/28-1/08 про те, що за даними АІС «Автомобіль», за ним залишаються зареєстровані автомобілі ВАЗ 21063, 1986 року випуску та ВАЗ 2104, 1990 року випуску. З такими висновками погодитися не можна з наступних обставин.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 р. N 774 «Про удосконалення порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», підпункт 4 пункту 5 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 р. N1050) викладено в новій редакції:
субсидія не призначається, якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, якому відкрито особовий рахунок, та особи, зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції. При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через органи праці та соціального захисту населення, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.
В регулюванні суспільних відносин застосовуються різні способи дії в часі нормативно-правових актів. Перехід від однієї форми регулювання суспільних відносин до іншої може здійснюватися, зокрема, негайно (безпосередня дія), шляхом перехідного періоду (ультраактивна форма) і шляхом зворотної дії (ретроактивна форма).
За загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Відповідальність можлива лише за наявності в законі чи іншому нормативно-правовому світі визначення правопорушення, за яке така юридична відповідальність особи передбачена, і яка може реалізовуватись у формі примусу зі сторони уповноваженого державою органу.
Підпункт 4 пункту 5 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 р. N1050) (далі - Положення) викладено в новій редакції у зв'язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 р. N 774 «Про удосконалення порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Субсидія мені була припинена з 01.02.2013, а перерахунок призначеної субсидії проведений з 01.08.2010 по 30.04.2011.
Згідно із зазначеним вище правилом дія закону чи іншого нормативно-правового акта поширюється тільки на ті відносини, які виникли після набуття ним чинності. Це є однією з найважливіших гарантій правової стабільності, впевненості суб'єктів права в тому, що їх правове становище не погіршиться з прийняттям нового закону чи іншого нормативного акта, а також необхідною умовою довіри до держави і права. Ніяких винятків щодо певних категорій суб'єктів права, зокрема юридичних осіб, це правило не передбачає. В цьому відношенні воно є універсальним.
Обґрунтовуючи обмеження аналізом змісту підпункту 4 пункту 5 Положення, викладеного в новій редакції у зв'язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 р. N 774, та підпункту 4 пункту 5 Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 (із змінами і доповненнями станом на момент подання заяви про призначення субсидії 07.09.2010), в лютому 2013 року працівники управління праці та соціального захисту населення Соснівського району Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради не взяли до уваги положення частини першої статті 58 Конституції України про те, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Тому, аргументи про прийняте рішення щодо припинення мені субсидії, не є достатньо переконливими.
Працівники управління соціального захисту населення Соснівського району Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради повинні були б ретельно з'ясувати, яку ж функцію виконує стаття 58 Конституції України та підпункт 4 пункту 5 Положення, викладений в новій редакції згідно постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 р. N 774, тобто, визначити предмет їх регулювання, і вже з урахуванням результатів такого дослідження, визначити коло осіб, на яких поширюється дія підпункту 4 пункту 5 Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 (із змінами і доповненнями станом на момент подання заяви про призначення субсидії 07.09.2010).
У статті 58 Конституції України закріплено один із загальновизнаних принципів права -принцип негайної дії норми права у часі, тобто вона є нормою-принципом. Обсяг дії норми-принципу порівняно із звичайною нормою набагато ширший, оскільки вона не регулює конкретні суспільні відносини, а встановлює загальне, основоположне правило для всіх чи певного кола правовідносин. Частина перша статті 58 Конституції України встановлює принцип дії законів та інших нормативно-правових актів у часі, який має застосовуватися щодо будь-яких законів чи інших нормативно-правових актів. Дія зазначеного принципу обмежена лише випадками, коли закони та інші нормативно-правові акти пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Інших обмежень стаття 58 Конституції України не передбачає.
Приписи статті 58 Конституції України, що закони та інші нормативно-правові акти не чають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, і що ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення, є загальними для різних галузей права виходячи з того, що названа стаття є
нормою - принципом і містить загальне правило стосовно всіх видів юридичної відповідальності . Вона проголошує основні засади, які є універсальними, імперативними та загальнозначимими.
На момент отримання довідки з ДАІ, вже діяла нова норма, яка передбачає, що субсидія не -призначається, якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник співвласник) житлового приміщення, якому відкрито особовий рахунок, та особи, зареєстровані газом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) два або більше транспортних засобів (механізмів),що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції. При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через органи праці та соціального захисту населення, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.
Згідно із зазначеним вище правилом дія закону чи іншого нормативно-правового акта поширюється тільки на ті відносини, які виникли після набуття ним чинності. Це є однією з найважливіших гарантій правової стабільності, впевненості суб'єктів права в тому, що їх правове становище не погіршиться з прийняттям нового закону чи іншого нормативного акта, а також необхідною умовою довіри до держави і права. Ніяких винятків щодо певних категорій суб'єктів права, зокрема юридичних осіб, це правило не передбачає. В цьому відношенні воно є універсальним, тому перерахунок субсидії з 01.08.2010 по 30.04.2011, сума якої становить 1355,11 грн. є передчасний і підлягає скасуванню.
Протягом червня-липня 2013 року він перебував за межами м. Черкаси. Проявивши пильність, вважає цей аргумент непереконливим, кошти передчасно були перераховані 20.06.2013 та 02.07.2013його дружиною - ОСОБА_3, 1949 року народження від його імені, без його згоди, в рахунок погашення заборгованості щодо надміру виплачених коштів за призначеною субсидією в розмірі 1355,11 грн., що не відповідає сучасній юридичні практиці.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами, застосуванню підлягають саме ст. 58 Конституції України, яка має вищу юридичну силу, а не підпункт 4 пункту 5 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 (із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 10 січня 1996 року N 31, від 22 травня 1996 року N 541, від 5 жовтня 1996 року N 1231, від 22 вересня 1997 року N 1050, від 4 лютого 1998 року N 119, від 7 травня 1998 року N 626, від 25 серпня 1998 року N 1336, від 14 травня 1999 року N 822, від 25 листопада 1999 року N2146, від 2 лютого 2000 року N 211, від 31 серпня 2000 року N 1361, від 16 травня 2001 року N 506, від 27 грудня 2001 року N 1763, від 12 грудня 2002 року N 1854, від 24 лютого 2003 року N 253, від 5 листопада 2003 року N 1730, від 28 липня 2004 року N 973, від 12 грудня 2006 року N 1703, від 23 травня 2007 року N 765, від 20 травня 2009 року N480, від 20 травня 2009 року N 559, від 14 липня 2010 року N 621), тобто в редакції, яка піяла станом на 07.09.2010 - дата подачі заяви про призначення субсидії, який істотно звужує обсяг встановлених прав.
Згідно ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування : рольної шкоди, завданої внаслідок порушення її права.
У відповідність частині 1 статті 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або виличній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, а її завдала, за наявності її вини.
Факт спричинення йому моральної шкоди наявний, оскільки він змушений постійно тривалий час лікуватися, і це призвело до моральних страждань, втрати нормальних його життєвих зв»язків та вимагає додаткових зусиль для організації свого життя.
Відповідач категорично відмовляється об'єктивно розглянути всі обставини, мають значення в їх сукупності, надати належну юридичну оцінку викладеним фактам по його письмовим зверненням та відновити субсидію, припинену з 01.02.2013.Просить суд визнати дії департаменту соціальної політики Черкаської міської ради - протиправними;Зобов'язати департамент соціальної політики Черкаської міської ради повернути мені передчасно (помилково) перераховані 20.06.2013 та 02.07.2013 кошти в рахунок погашення заборгованості щодо надміру виплачених коштів за призначеною субсидією в розмірі 1355,11 грн.;Зобов'язати департамент соціальної політики Черкаської міської ради здійснити мені перерахунок призначеної субсидії проведений з 01.08.2010 по 30.04.2011, сума якої становить 1355,11 грн.; стягнути з департаменту соціальної політики Черкаської міської ради на користь позивача в рахунок відшкодування моральної шкоди 1980,00 грн.; допустити постанову суду до негайного виконання.
Позивач позов підтримав та просив його задовольнити в повному обсязі.
Представники відповідача Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради за довіреністю Рибій В.М. та Конопатська В.О. просили в позові відмовити,оскільки згідно довідок АІС «Автомобіль» Черкаського ВРЕР при УДАІ від 25.02.2013 №741/28-1/08 було виявлено, що за гр. ОСОБА_1 зареєстровані автомобілі ВАЗ 21063, 1986 року випуску (дата реєстрації 19.12.1992 рік) та ВАЗ 2104, 1990 року випуску (дата реєстрації 15.09.1995 рік). Внаслідок надання заявником недостовірної інформації про транспортні засоби, ОСОБА_1 було припинено дію субсидії з 01.02.2013 в зв'язку з наданням недостовірної інформації щодо транспортних засобів та перераховано раніше призначену субсидію з 01.08.2010 по 30.04.2011 роки для визначення суми переплачених коштів. В акті про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення соціальної допомоги від 12.03.2013 встановлено, що гр. ОСОБА_1 протягом періоду з 01.08.2010 по 30.04.2011 були надмірно виплачені кошти в сумі 1355,11 грн. внаслідок надання ним недостовірної інформації, ОСОБА_1 повернув надмірно виплачені кошти на рахунок департаменту в повному обсязі. В разі надання правильної інформації про транспортні засоби ОСОБА_1 не надали б субсидії.
Заслухавши позивача,представників відповідача Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради за довіреністю Рибій В.М. та Конопатська В.О.,вивчивши та дослідивши письмові матеріали справи ,суд приходить до висновку,що в позові необхідно відмовити.
Судом встановлені такі факти та їм правовідносини.
В судовому засіданні встановлено ,що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, який зареєстрований у житловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1, звернувся із заявами від 22.08.2010, 19.10.2012 про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, згідно яких йому була призначена субсидія з серпня 2010 року по квітень 2013 включно щомісячно.
Згідно довідок АІС «Автомобіль» Черкаського ВРЕР при УДАІ від 25.02.2013 №741/28-1/08 було виявлено, що за гр. ОСОБА_1 зареєстровані автомобілі ВАЗ 21063, 1986 року випуску (дата реєстрації 19.12.1992 рік) та ВАЗ 2104, 1990 року випуску (дата реєстрації 15.09.1995 рік).
Відповідно до пп.4 п. 5 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 №848 ( в редакції, яка діяла до 06.07.2011), субсидія не призначалась, якщо власник житлового приміщення на якого відкрито особовий рахунок та особи, які зареєстровані разом з ним, мають у своєму володінні більше одного транспортного засобу, а з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 №774 не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.
На дату звернення за призначенням субсидії (22.08.2010) ОСОБА_1 не мав права на призначення даного виду допомоги на загальних підставах, так як в його володінні перебували два транспортні засоби.
Відповідно до п.13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 №848, громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Відповідно до п.3 п. 20 Положення, надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця, в якому виявлено порушення, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію та визначення її розміру.
Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.
Внаслідок надання заявником недостовірної інформації про транспортні засоби, ОСОБА_1 було припинено дію субсидії з 01.02.2013 в зв'язку з наданням недостовірної інформації щодо транспортних засобів та перераховано раніше призначену субсидію з 01.08.2010 по 30.04.2011 роки для визначення суми переплачених коштів.
В акті про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення соціальної допомоги від 12.03.2013 встановлено, що гр. ОСОБА_1 протягом періоду з 01.08.2010 по 30.04.2011 були надмірно виплачені кошти в сумі 1355,11 грн. внаслідок надання ним недостовірної інформації.
27.06.2013 до Соснівського районного суду м. Черкаси департаментом соціальної політики Черкаської міської ради було подано адміністративний позов про стягнення з ОСОБА_1 надмірно виплачених коштів в сумі 1355,11 грн. ,після відкриття провадження по адміністративній справі №712/7932/13-а ОСОБА_1 повернув надмірно виплачені кошти на рахунок департаменту в повному обсязі.
В роз»ясенні Міністерства юстиції України від 06.01.2011 року»Порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг органи праці та соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати від органів державної податкової служби,підрозділів Державтоінспекції,бюро технічної інвентаризації,органів державної контрольно-ревізійної служби,інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформаціб,необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірних даних,отриманих від осіб ,які звертаються за призначенням субсидій. Строки давності щодо надання збитків не визначені. Саме позивач несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру. Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів є недостовірними відомостями,повертається ним за вимогою органу,що призначив субсидію. Основним соціальним захистом населення є надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до пункту 3 Положення призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій,структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських,районних у містах(у разі їх створення)рад.
Відповідно до ч.2 ст. 71 КАСУ, в адміністративних справах про протиправність рішень суб'єктів владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача.
Відповідно доп.1ст.69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані,на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин,що обґрунтовують вимоги і заперечення для правильного вирішення справи.
З врахуванням обставин справи ,наданих суду доказів та виходячи із засад розумності та справедливості,суд вважає,що позовні вимоги про відшкодування позивачу моральної шкоди у розмірі 1980,00грн. задоволенню також не підлягають .
А тому враховуючи ,вищевикладене ,суд вважає,що позов ОСОБА_1 не знайшов підтвердження в судовому засіданні , а тому в позові позивачу необхідно відмовити,оскільки на дату звернення за призначенням субсидії (22.08.2010) ОСОБА_1 не мав права на призначення даного виду допомоги на загальних підставах, так як в його володінні перебували два транспортні засоби.
На підставі ст. ст.23,1167ЦК України ,Постанова Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 р. N 774 «Про удосконалення порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», Роз»яснення від 06.01.2011 року»Про порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг» керуючись ст.ст. 11,12,17,159-162,163,167 КАС України ,суд-,
В позовних вимогах ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про визнання дій неправомірними , зобов»язання вчинити певні дії та стягнути моральну шкоду - відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржене в Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів .
Суддя: О. Г. Казидуб