05.02.2014
Справа № 744/107/14
Провадження по справі № 2-а/744/6/2014
04 лютого 2014 року Семенівський районний суд Чернігівської області у складі: головуючого - судді Смаги С. В.,
при секретарі Фільчаговій Г. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Семенівка Чернігівської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до заступника начальника Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області, начальника Семенівського відділення Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області Беди Анатолія Михайловича про скасування постанови про адміністративне порушення, -
Позивач, ОСОБА_1, пред'явила адміністративний позов до відповідача, заступника начальника Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області, начальника Семенівського відділення Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області Беди Анатолія Михайловича, за змістом якого просила визнати протиправною та скасувати постанову № 122514 від 20 січня 2014 року начальника Семенівського відділення Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області Беди Анатолія Михайловича про адміністративне правопорушення та накладення на неї штрафу у сумі 850 гривень 00 копійок, а справу закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення. В обґрунтування своїх вимог ОСОБА_1 у адміністративному позові зазначила про те, що вона працює виконуючою обов'язки головного бухгалтера централізованої бухгалтерії відділу культури і туризму Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області з 10 вересня 2013 року.
Начальником Семенівського відділення Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області на неї як на виконуючу обов'язки головного бухгалтера централізованої бухгалтерії відділу культури і туризму Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області накладено адміністративний штраф у сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок, згідно з Постановою № 122514 від 20 січня 2014 року за порушення строків сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування за жовтень 2013 року. Штраф вона повинна сплатити в Державний бюджет протягом 15 днів з дати отримання постанови.
Згідно угоди між відділом культури і туризму Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області та Семенівською районною організацією профспілки працівників культури на 2013 рік встановлені строки виплати заробітної плати працівникам установ культури два рази на місяць. За першу половину місяця - 19 числа поточного місяця, а за другу половину місяця - 4 числа місяця наступного за розрахунковим.
Згідно Положення про відділ культури і туризму Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області відділ культури і туризму фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету, згідно поданих заявок відділом культури і туризму до фінансового управління Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області та відповідних розпоряджень фінансового управління.
Згідно п. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - «... платники... під час кожної виплати заробітної плати, на суму якої нараховується внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці витрати єдиний внесок...».
Протягом 2013 року відділом культури і туризму Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області єдиний внесок на загальнообов'язкове страхування сплачувався своєчасно та в повному обсязі.
Причиною несвоєчасної сплати єдиного внеску за жовтень 2013 року (термін сплати 20 листопада 2013 року) стало несвоєчасне та не в повному обсязі надходження коштів з місцевого бюджету на рахунок відділу культури і туризму. Хоча дані кошти передбачались в районному бюджеті.
Фінансування заборгованості по заробітній платі за жовтень 2013 року проводилось частинами 28 листопада та 05 грудня 2013 року, де вказувався КЕКВ 2111(заробітна плата) та КЕКВ 2120 (нарахування). Фінансування по КЕКВ 2120 повністю шли на сплату єдиного соціального внеску.
Позивач вважає, що її особистої вини у несвоєчасній сплаті зазначеного внеску немає.
У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явилася, до суду надала письмову заяву, згідно даних якої просить справу розглянути без її участі, позов підтримує повністю, просить його задовольнити.
Відповідач, заступник начальника Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції, начальник Семенівського відділення Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області Беда Анатолій Михайлович, у судове засідання не прибув, був повідомлений належним чином про час і місце судового засідання, до суду надав письмове клопотання, згідно даних якого просить розглянути справу без його участі, та письмове заперечення на адміністративний позов.
Суд, вивчивши матеріали адміністративної справи та справи про адміністративне правопорушення, вважає за необхідне вирішити позов за наступних установлених судом обставин.
У справі з'ясовано, що позивач за постановою відповідача від 20 січня 2014 року серії АА № 122514 була визнана винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення, із накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 850 гривень 00 копійок. Відповідачем позивач була визнана винною у тому, що вона (ОСОБА_1) як виконуюча обов'язки головного бухгалтера централізованої бухгалтерії відділу культури і туризму Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області порушила строк сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за жовтень 2013 року, який сплачується до 20 числа наступного місяця за звітним, а саме: сума єдиного соціального внеску не сплачена при кінцевому терміну сплати 20 листопада 2013 року
Відділ культури і туризму Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області є установою, яка фінансується за рахунок бюджетних коштів через фінансове управління Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області та особливого зиску від своєї діяльності не має.
Зазначена установа мала заборгованість з виплати заробітної плати за жовтень 2013 року і її погашення проводилось по мірі надходження бюджетних коштів від фінансового управління Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області частинами 28 листопада 2013 року та 05 грудня 2013 року.
Указані вище обставини підтверджуються відомостями: копії постанови про накладення адміністративного стягнення (аркуш адміністративної справи (далі - а.с.) 4); копії Положення про відділ культури і туризму Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області (а.с. 23-27). За таких обставин суд убачає за потрібне адміністративний позов задовольнити з таких підстав.
Суб'єктивна сторона складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення, характеризується обов'язковою наявністю вини особи як у формі умислу, так і у формі необережності.
За змістом ч. 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення не є правопорушенням таке діяння, яке вчинене особою без наявності вини в умисній або необережній формі.
Згідно ст. 10 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
У відповідності до ст. 11 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.
З огляду на такі норми законодавства та зазначені вище обставини, що вказують на реальну відсутність у позивача можливості своєчасно перерахувати кошти відповідачеві через невчасне надходження фінансів з бюджету, суд приходить до висновку про те, що вина як у формі умислу, так і у формі необережності у діяннях позивача відсутня, через що констатоване відповідачем у оскаржуваній постанові діяння не має суб'єктивної сторони складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відсутність згаданої суб'єктивної сторони складу адміністративного правопорушення унеможливлює встановлення всього складу наведеного адміністративного правопорушення, а не виявлення складу адміністративного правопорушення свідчить про безґрунтовність притягнення особи до відповідальності та тягне за собою закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення за відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення.
Таким чином суд вважає, що у справі є всі підстави для задоволення адміністративного позову повністю, адже позивач зовсім не винна у недофінансуванні установи та у виникненні заборгованості перед відповідачем.
Керуючись ст. ст. 2, 3, 7, 11, 17, 18, 19, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167, 1712 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до заступника начальника Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області, начальника Семенівського відділення Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області Беди Анатолія Михайловича про скасування постанови про адміністративне порушення - задовольнити повністю.
Постанову заступника начальника Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції, начальника Семенівського відділення Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області Беди Анатолія Михайловича серії АА № 122514 від 20 січня 2014 року про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 165-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - визнати протиправною та скасувати, а справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 провадженням закрити за відсутністю у діях ОСОБА_1 складу вказаного адміністративного правопорушення.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 73 (сімдесят три) гривні 08 копійок.
Покласти на органи Державної казначейської служби України обов'язок стягнути вказані судові витрати з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання з рахунків, спрямованих на фінансування Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя: С. В. Смага