Ухвала від 28.01.2014 по справі 826/3343/13-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/3343/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Костенко Д.А. Суддя-доповідач: Файдюк В.В.

УХВАЛА

Іменем України

28 січня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Файдюка В.В.

суддів: Старової Н.Е.

Мєзєнцева Є.І.

При секретарі: Бібко А.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 липня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа - Департамент будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради про визнання неправомірною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 липня 2013 року в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа - Департамент будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради про визнання неправомірною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії - відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач звернувся до суду з апеляційною скаргою в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою задовольнити позовні вимоги.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, розпорядженням Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації на підставі статтей 34, 36, 39, 40 ЖК УРСР ОСОБА_3 з дружиною ОСОБА_4 прийнято на квартирний облік за категорією - інваліди при виконанні обов'язків військової служби, вид забезпечення - позачерговий.

Відносини забезпечення громадян жилими приміщення врегульовано, зокрема ЖК УРСР. Так, відповідно до абз. 1 ч. 1 статті 46 ЖК УРСР поза чергою жиле приміщення на-дається інвалідам Великої Вітчизняної війни і прирівняним до них у встановленому порядку особам протягом двох років з дати прийняття рішення про включення їх до списку на позачергове одержання жилого приміщення, а з них інвалідам першої групи з числа учасни-ків бойових дій на території інших держав - протягом року з визначенням переважного права інвалідів Великої Вітчизняної Війни і прирівняних до них у встановленому порядку осіб на одержання жилих приміщень перед всіма іншими категоріями поза черговиків. Частиною третьою цієї статті передбачено, що громадяни, які мають право на позачергове одержання жилих приміщень, включаються до окремого списку.

Абзацом 1 п. 18 статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" встановлено, що позачергове забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій. Особи, зазначені в цій статті, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік, а інваліди І групи з числа учасників бойових дій на території інших країн - протягом року.

Згідно з довідкою Шевченківської районної в м.Києві державної адміністрації від 03 червня 2013 року №679 позивач перебуває на квартирному обліку з 10 квітня 2007 року у складі сім'ї з 2 осіб - ОСОБА_3 та ОСОБА_4, порядок забезпечення житлом - позачерговий, категорія обліку - інвалід війни (при виконанні обов'язків військової служби), дата встановлення категорії - 10 квітня 2007 року, облікова справа №34278.

Відповідно до витягу з облікової справи, станом на 03 червня 2013 року позивач перебуває в чергах на отримання житлової площі за списками: загальна черга - №6239; позачерговий - 463; за категорією "інвалід війни (при виконанні обов'язків військової служби) - №20.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно копії посвідчення Серії НОМЕР_1, виданого 25 листопада 2004 року, позивач є інвалідом ІІ групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни.

Згідно статті 43 ЖК УРСР громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості. Порядок визначення черговості надання громадянам жилих приміщень встановлюється законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР. З числа громадян, взятих на облік потребуючих поліпшення житлових умов, складаються списки осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік (включення до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень).

Наведені положення нормативно-правових актів дають підстави дійти висновку, що забезпечення житлом громадян, у т.ч. тих, які перебувають на обліку як інвалід війни (при виконанні обов'язків військової служби), здійснюється в порядку черговості з урахуванням часу взяття на облік.

Крім того, відповідно до п. 34 Правил виконавчі комітети обласних і міських Рад народних депутатів, які є замовниками по житловому будівництву, щороку, після затвердження державного плану економічного і соціального розвитку Української РСР, складають і затверджують плани розподілу жилої площі, яка підлягає введенню в експлуатацію в поточному році. Тобто, відповідачем здійснюється розподіл житлової площі лише в межах тієї площа, яка виділена Київською міською радою.

Однак, не має підстав вважати, що відповідачем було розподілено житлову площу поза чергою.

Крім того, колегія суддів звертає увагу на те, що право позивача на безкоштовне отримання житла не заперечується відповідачем, проте не є безумовним та залежить від ряду факторів, у т.ч. від черговості забезпечення осіб таким житлом.

Враховуючи зазначене, необґрунтованими є висновки позивача щодо протиправності бездіяльності відповідача стосовно незабезпечення позивача житлом.

Таким чином, правомірним є висновок суду першої інстанції про відмову в задоволенні даного адміністративного позову.

Отже при ухваленні оскаржуваної постанови судом першої інстанції було дотримано всіх вимог законодавства, а тому відсутні підстави для її скасування.

Відповідно до статті 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 липня 2013 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку і строки, встановлені статтею 212 КАС України.

Головуючий суддя:

Судді:

.

Головуючий суддя Файдюк В.В.

Судді: Старова Н.Е.

Мєзєнцев Є.І.