Ухвала від 22.01.2014 по справі 2а-119/07/1319

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

"22" січня 2014 р. № 2786/08/9104

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Онишкевича Т.В.,

суддів Рибачука А.І., Левицької Н.Г.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові заяву управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова про виправлення описки в постанові Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 жовтня 2008 року за наслідками вирішення апеляційної скарги ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на постанову Сихівського районного суду м. Львова від 12 червня 2007 року у справі за їх позовом до управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова про визнання дій неправомірними, перерахунок пенсії та стягнення недоотриманої додаткової пенсії, -

ВСТАНОВИВ :

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 жовтня 2008 року апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 задоволено частково. Постанову Сихівського районного суду м. Львова від 12 червня 2007 року скасовано та прийнято нову постанову, якою визнано неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова щодо відмови позивачам у проведені перерахунку щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у відповідності до вимог статей 50, 51, 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи із встановленого законом мінімального розміру за віком та зобов'язано відповідача здійснити такий перерахунок, починаючи з червня 2004 року, та провести виплату позивачам недоотриманих сум додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю. у задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

27 травня 2011 року відповідач управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова звернулося до апеляційного суду із заявою, у якій просить виправити допущену у вказаній постанові описку, яка полягає у тому, що в резолютивній частині постанови зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_3 щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у відповідності до вимог статей 50, 51, 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» починаючи з червня 2004 року, хоча в описовій частині даної постанови зазначено, що він у своєму позові просив здійснити такий перерахунок та виплату з січня 2007 року по травень 2007 року та починаючи з червня 2007 року.

На підставі ч. 2 ст. 169 КАС України суд прийшов до висновку про можливість розгляду питання в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, апеляційний суд приходить до переконання, що у постанові Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 жовтня 2008 року було допущено описку, яку необхідно виправити.

Відповідно до ч.1 ст. 169 КАС України суд може з власної ініціативи або за заявою особи, що брала участь у справі, чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Встановлено, що в постанові Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 жовтня 2008 року допущено описку, а саме у резолютивній частині постанови зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_3 щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у відповідності до вимог статей 50, 51, 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» починаючи з червня 2004 року, хоча в описовій частині даної постанови зазначено, що ОСОБА_3 після уточнення позовних вимог просив здійснити такий перерахунок та виплату вказаної пенсії з січня 2007 року по травень 2007 року включно та починаючи з червня 2007 року у розмірі, визначеному згідно із перерахунком. Крім того, просив стягнути з відповідача 955,18 грн. недоотриманої додаткової пенсії за період з січня 2007 року по травень 2007 року включно.

Таким чином, на переконання апеляційного суду, із матеріалів справи слідує, що предметом судового розгляду були позовні вимоги ОСОБА_3 лише за період з січня 2007 року по травень 2007 року та починаючи з червня 2007 року. Інших позовних вимог ОСОБА_3 не заявляв, а суд не розглядав. Окрім того, у постанові Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 жовтня 2008 року відсутні посилання на вихід суду за межі позовних вимог з метою захисту порушених прав ОСОБА_3

За таких обставин апеляційний суд вважає за необхідне виправити допущену у резолютивній частині постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 жовтня 2008 року описку, привівши її зміст у відповідність до фактичних обставин справи.

Керуючись ст. 169, 205, 206, 254 КАС України апеляційний суд,

УХВАЛИВ :

виправити допущену у резолютивній частині постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 жовтня 2008 року у справі № 2а-119/07 описку, виклавши її четвертий абзац у такій редакції.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова здійснити такий перерахунок ОСОБА_1 та ОСОБА_2 починаючи з червня 2004 року, а ОСОБА_3 - починаючи з січня 2007 року, та провести виплату позивачам недоотриманих сум додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя Т.В.Онишкевич

Судді А.І.Рибачук

Н.Г.Левицька