ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2;; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про визнання причин пропуску строку звернення
до адміністративного суду поважними
17 січня 2014 року Справа № 813/9326/13-а
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий - суддя Кравців О.Р.,
секретар судового засідання Саїв М.В.,
від позивачів ОСОБА_1,
відповідач ОСОБА_2,
розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача про поновлення строку на звернення до адміністративного суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 про скасування постанов Шевченківського Відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, -
До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_3 до Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про визнання незаконною та скасування постанови про стягнення з боржника виконавчого збору ВП № 24028239 від 29.12.2011 року; визнання незаконною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 03.04.2012 року з виконання постанови про стягнення виконавчого збору.
Ухвалою суду від 20.12.2013 року провадження у даній справі відкрито та призначено до розгляду у попередньому судовому засіданні.
До позовної заяви представник позивача додав заяву про поновлення строку на звернення до адміністративного суду.
В судовому засіданні представник позивача підтримав дану заяву та пояснив, що позовну заяву подано з пропуском 10-денного строку на звернення до суду оскільки оскаржувані постанови державного виконавця позивач не отримував, а про їх існування йому стало відомо 04.12.2013 року під час ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження ВП № 24028239.
Представник відповідача заперечив проти визнання причин пропуску строку на звернення до адміністративного суду поважними.
Вирішуючи дане клопотання суд враховує наступне.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Таке звернення реалізовується шляхом пред'явлення позову у формі позовної заяви до суду першої інстанції (ст. 104 КАС України).
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з ч. 2 цієї ж статті КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За правилами ч. 2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
У ст. 100 КАС України передбачено можливість визнання судом причин пропуску строку звернення до суду поважними. Проте причина пропуску строку є поважною, якщо вона відповідає одночасно усім таким умовам: 1) це обставина або кілька обставин, яка безпосередньо унеможливлює або ускладнює можливість вчинення процесуальних дій у визначений законом строк; 2) це обставина, яка виникла об'єктивно, незалежно від волі особи, яка пропустила строк; 3) ця причина виникла протягом строку, який пропущено; 4) ця обставина підтверджується належними і допустимими засобами доказування.
Відповідно до положень, закріплених ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд бере до уваги те, що представник позивача на підтвердження своєї позиції надав заяву про ознайомлення позивача з матеріалами виконавчого провадження від 03.12.2013 року. Представник відповідача не надав суду доказів того, що позивачу було відомо раніше про відкриття виконавчого провадження та про оскаржувані постанови про стягнення з боржника виконавчого збору ВП № 24028239 від 29.12.2011 року та про відкриття виконавчого провадження від 03.04.2012 року з виконання постанови про стягнення виконавчого збору.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає поважними причини пропуску строку звернення позивачів до адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 2, 5-14, 70, 71, 99, 100, 158-160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Клопотання представника позивача про поновлення строку на звернення до адміністративного суду - задовольнити.
2. Визнати причини пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду прийняту за наслідками розгляду адміністративної справи.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 22.01.2014 року.
Суддя Кравців О.Р.