Ухвала від 30.08.2013 по справі 872/13089/13

УХВАЛА

"30" серпня 2013 р. справа № 336/5827/13-а(2-а/336/146/2013)

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Прокопчук Т.С., перевіривши на відповідність нормам КАС України матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1

на ухвалу Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 19 липня 2013 року по адміністративній справі

за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Інспектора роти ДПС взводу РСП ДАІ УДАІ Донецької області Балабанова Андрія Миколайовича про визнання протиправними дій посадових осіб та скасування постанови про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

18.07.2013 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя з адміністративним позовом до відповідача Інспектора роти ДПС взводу РСП ДАІ УДАІ Донецької області Балабанова А.М. про визнання протиправними дій посадових осіб та скасування постанови про адміністративне правопорушення.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 19.07.2013 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспектора роти ДПС взводу РСП ДАІ УДАІ Донецької області Балабанова А.М. про визнання протиправними дій посадових осіб та скасування постанови про адміністративне правопорушення залишений без розгляду.

Не погодившись з ухвалою суду першої інстанції, ОСОБА_1 оскаржив її в апеляційному порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 189 КАС України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам ст. 187 КАС України.

Перевіривши апеляційну скаргу на відповідність вимогам ст. 187 КАС України, було встановлено, що зазначену апеляційну скаргу було подано з порушенням вимог закону, що полягає в наступному.

Подана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 189 КАС України, а саме:

- як вбачається з матеріалів адміністративної справи, 19.07.2013 року судом першої інстанції було постановлено ухвалу. Відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Отже, апеляційна скарга на вищевказане рішення суду першої інстанції повинна бути подана не пізніше 24.07.2013 року. Однак, апеляційна скарга на ухвалу Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 19.07.2013 року до суду першої інстанції була подана 16.08.2013 року, тобто з місячним пропуском строку на апеляційне оскарження вказаного рішення (відповідно штемпеля на поштовому конверті та опису вкладення до цінного листа від 13.08.2013 року, апеляційна скарга на ухвалу Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 19.07.2013 року відправлена 13.08.2013 року). Більш того, відповідно до дати, проставленої апелянтом на апеляційній скарзі, апеляційна скарга навіть виготовлена 13.08.2013 року, тобто, поза межами п'ятиденного строку, встановленого чинним законодавством України на час подання апеляційної скарги. Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 186 КАС України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.

Отже, апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 189 КАС України, у зв'язку з чим, враховуючи наявність вказаних недоліків, адміністративна справа не може бути розглянута апеляційним судом.

Відповідно до ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена, відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 КАС України, тобто, постановляється ухвала про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб їх усунення, встановлюється строк, достатній для усунення вказаних недоліків, про що повідомляється апелянт.

Таким чином, враховуючи те, що апеляційна скарга подана поза межами процесуального строку встановленого для подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції, тобто з пропуском п'ятиденного строку на апеляційне оскарження даного рішення, а питання про поновлення строку у встановленому законом порядку не ставилося, вважаю за необхідне апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без руху.

Керуючись ст. ст. 108, 186, 187, 189 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 19 липня 2013 року по адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Інспектора роти ДПС взводу РСП ДАІ УДАІ Донецької області Балабанова Андрія Миколайовича про визнання протиправними дій посадових осіб та скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху, повідомити про це апелянта та надати йому строк для усунення вказаних недоліків.

Протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

При усуненні недоліків у встановлений судом строк, апеляційна скарга буде вважатися поданою в день первісного подання її до суду.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня її постановлення шляхом подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Т.С. Прокопчук