Ухвала від 16.01.2014 по справі 820/7957/13-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2014 р.Справа № 820/7957/13-а

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Кононенко З.О.

Суддів: Бондара В.О. , Калитки О. М.

за участю секретаря судового засідання Вовченко І.В

представника позивача Вірьовкіна О.М.

представника відповідача Плугатирьова В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Спеціалізованої державна податкова інспекція з обслуговування великих платників податків у м. Харкові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 17.10.2013р. по справі № 820/7957/13-а

за позовом Публічного акціонерного товариства "Завод "Південкабель"

до Головного управління Державної казначейської служби України у Харківській області , Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Харкові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів

про стягнення суми,

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 17.10.2013р. адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Завод "Південкабель" до Головного управління державної казначейської служби України по Харківській області, Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Харкові Міжрегіонального головного управління Міндоходів про стягнення суми - задоволено в повному обсязі.

Стягнуто з держбюджету в особі ГУДКСУ у Харківській області на користь ПАТ "Завод "Південкабель" пеню у сумі 126727.40 грн. за прострочку з 28.05.2013р. по 02.09.2013р. бюджетного відшкодування ПДВ у сумі 7726369,00 грн. за грудень 2012 року.

Стягнуто з Державного бюджету України в особі УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова на користь Публічного акціонерного товариства "Завод "Південкабель" витрати зі сплати судового збору у розмірі 1278,94 грн.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з встановлених обставин, що свідчать про правомірність вимог позивача, оскільки відповідачами порушено строк бюджетного відшкодування ПАТ "Завод "Південкабель" підтвердженої суми податку на додану вартість за грудень 2012 року у розмірі 7726369,00 грн. та позивачу належить до сплати пеня на вказану заборгованість за прострочку з 28.05.2013 року по 02.09.2013 року у розмірі 126727.40 грн.

Не погоджуючись з ухваленим рішенням, в апеляційній скарзі СДПІ з обслуговування великих платників у м. Харкові, посилаючись на неповне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати оскаржувану постанову суду та прийняти нове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову ПАТ "Завод "Південкабель" відмовити у повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги щодо дотримання правильності застосування судом норм матеріального і процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів, враховуючи межі апеляційної скарги, дійшла висновку, що апеляційна скарга відповідно до положень ст. 200 КАС України задоволенню не підлягає, з наступних підстав.

Згідно п.п. 14.1.18. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, - бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу;

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначено ст. 200 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 200.7 ст. 200 ПК України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Згідно з п. 200.11 ст. 200 ПК України за наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

Пунктом 200.12 ст. 200 ПК України закріплено, що орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Відповідно до п. 200.13 ст. 200 ПК України на підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.

Відповідно до п. 200.17 ст. 200 ПК України джерелом сплати бюджетного відшкодування (в тому числі заборгованості бюджету) є доходи Державного бюджету України. Забороняється обумовлювати або обмежувати виплату бюджетного відшкодування наявністю або відсутністю доходів, отриманих від цього податку в окремих регіонах України.

Таким чином, відповідно до вимог пунктів 200.12, 200.13 та 200.18 статті 200 Податкового кодексу України органи державної податкової служби після закінчення перевірки надають органам Державного казначейства України висновок із зазначенням суми податку на додану вартість, яка підлягає відшкодуванню. Органи Державного казначейства України на підставі отриманого висновку перераховують на поточний рахунок платника у банку зазначену у висновку суму бюджетного відшкодування.

Згідно зі статтею 25 БК України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснює безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.

Відповідно до п. 200.23 ст. 200 ПК України суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

22.03.2013 р. актом документальної позапланової виїзної перевірки №172/40.0-14/000214534 підтверджено право ПАТ "Завод "Південкабель" на отримання бюджетного відшкодування ПДВ у сумі 7726369 грн. за грудень 2012 р., задекларованого та заявленого на відшкодування позивачем.

Матеріалами справи підтверджено, що постановою Харківського окружного адміністративного суду від 20.06.2013 року у справі №820/4325/13-а, яка набрала чинності, з відповідача стягнуто пеню у сумі 90862.10 грн. за прострочення сплати бюджетної заборгованості у сумі 7726369 грн. за 49 днів з 08.04.2013 р. по 27.05.2013 р. (а.с. 59-61).

Судом встановлено, що відповідачами відшкодовано суму бюджетного відшкодування у два етапи, а саме 31.07.2013 р. у сумі 5000000,00 грн. та 02.09.2013р. у сумі 2726369,00 грн. Зазначені обставини підтверджуються випискою особового рахунку позивача за 31.07.2013р. та рахунком 6419 від 02.09.2013р. (а.с. 57-58).

З підстав невиконання відповідачами обов'язку, у передбачений Податковим кодексом України строк, у позивача виникло право на нарахування та стягнення пені на суму такої заборгованості на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

Враховуючи, що відповідачами відшкодовано зазначену заборгованість у два етапи, пеня повинна обраховуватись за діючою обліковою ставкою НБУ окремо для кожного періоду.

Так, за прострочку у 65 дні - з 28.05.2013р. по 31.07.2013р. на суму заборгованості у розмірі 7726369,00 грн. сума пені дорівнює: 6,5 (облікова ставка НБУ) х 120% = 7,8:365=0,0214% (за кожен день прострочки) х 65 днів х 7726369,00 грн. :100 = 107473,79 грн.

За прострочку у 33 дні - з 01.08.2013р. по 02.09.2013р. на суму несплаченої заборгованості у розмірі 2726369,00 грн. сума пені дорівнює: 6,5(облікова ставка НБУ) х 120% = 7,8:365= 0,0214% (за кожен день прострочки) х 33 дні х 2726369,00 грн. (сума заборгованості) :100 = 19253,61 грн.

Загальна сума пені за прострочку з 28.05.2013р. по 02.09.2013р. складає 126727,40 грн.

Таким чином, нарахована позивачем сума пені за не відшкодовану протягом визначеного законодавством строку бюджетну заборгованість з податку на додану вартість, яка добровільно не перерахована відповідачем на банківський рахунок позивача, підлягає стягненню на його користь з Державного бюджету України в судовому порядку.

Відповідачем не спростовано, в порядку ч. 2 ст. 71 КАС України, факту порушення строку бюджетного відшкодування підтвердженої суми податку на додану вартість за грудень 2012 року позивачу та правомірності нарахування штрафної санкції.

Таким чином, враховуючи наведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо правомірності заявлених позовних вимог ПАТ "Завод "Південкабель" щодо стягнення пені по заборгованості бюджету з відшкодування податку на додану вартість за грудень 2012 року з 28.05.2013 року по 02.09.2013 року у розмірі 126727,40 грн..

Інші доводи апеляційної скарги на висновки колегії суддів не впливають.

Виходячи з наведеного, колегія суддів не вбачає підстав, передбачених ст.ст. 201, 202 КАС України для зміни чи скасування судового рішення та приходить до висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без задоволення, а оскаржуваного судового рішення - без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 199, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Спеціалізованої державна податкова інспекція з обслуговування великих платників податків у м. Харкові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів залишити без задоволення.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 17.10.2013р. по справі № 820/7957/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Кононенко З.О.

Судді(підпис) (підпис) Бондар В.О. Калитка О.М.

Повний текст ухвали виготовлений: 21.01.2014р.

Помічник судді

Левченко А.М.